Kına Gecesi: Tavsiyeler-Deneyimler

Vernalagnia

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2009
838
718
28
Merhaba kızlar :)

Bu başlık altında kına gecesi için kendi deneyimlerimizi veya da aklımıza gelen, yapmayı düşündüğümüz şeyleri toplayalım, herkese fikir olsun istedim.

Organizasyon firmalarının sunduğu şeyleri küçük bir araştırma ve fikir birliği ile kendimizin yapabileceğini düşünüyorum. Böylece maliyet kısmından da yırtmış oluruz :) Tabi ki bu iş için sağlam bütçe ayıranlar yine organizasyon firmaları ile çalışacaktır.

Şimdi burada;
  • İlk giriş için önerilerimiz/deneyimlerimiz,
  • Kına boyunca çalınacak parçalar,
  • Kınada dağıtılabilecek ikramlar,
  • Kınada dağıtılabilecek hediyelikler,
  • Kıyafet önerileri,
  • Yapılabilecek diğer etkinlikler, sürprizler vs.
  • ve şu anda aklıma gelmeyen diğer tüm konularda tavsiyeler ve deneyimler bekliyorum. :KK76:
Düğün her ne kadar önemli olsa da, kına (genelde) kızkıza olan ve daha rahat olduğumuz bir ortam olduğu için daha çok eğlenip tadını çıkarabileceğimizi düşünüyorum.

Hadi bakalım, unutulmaz bir gece için önerilerinizi bekliyorum! :KK37:

MissGamzeli

TeMMuZdan SoNSuZa
Pro Üye
13 Aralık 2009
10.851
1.970
34
Hadi kızlar, fikir alışverişi yapmalıyıızzz! :)

valla canım, ben organizasyon firması ile anlaştığım için, bu detayları düşünmeyeceğim :) o yüzden diğer gelinleri bekleyelim bakalım :) değişik bir fikir çıkarsa, onu da dahil ederim ben de geceme :KK70:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-12-2021

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 136 gün kaldı.

Bir hafta içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin vücudunu komple kaplamış olacak. Lanugo aslında bebeğinizin baş, boyun ve yüz çevresinde, vücudunun diğer bölgelerine göre oldukca yoğundur. Hamilelik hormonları, dolaşım sisteminizi ve metobolizmanızı hızlandırdığı için saçlarınız ve tırnaklarınızın daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz. Bebeğinizin meme uçları meme bezlerinde görülmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :84.9 Kg. Şimdiki Kilom :81.2 Kg.

Prettygirl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2015
312
338
merhaba gelincikler :KK68:
Malesef benim kınamla düğünüm birlikte gibi olacak. Ben Giresun da oturuyorum nişanlım Çanakkale li.Giresun'da kına ile düğünü birlikte yapacağız. O yüzden hiç hayal kuramadım :KK51:Çünkü düğünün içinde kına yakılacak takı töreni olacak,pasta kesme olacak vs derken eğlenmeye vakit kalmıyor. Ama belki sadece Kına türküsü çalınırken bir şey bulabilirim ya da girişte etkileyici bir şey dahaca bulamadım ama düşünmeye devam :KK58:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 521 gün geçti.

cerenkar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2013
3.656
1.902
31
Ben kına için ayrı organizasyon firması ayarlamadım salon ve orkestra aynı olacak güzel fikirler gelirse takipteyim.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 167 gün geçti.

Vernalagnia

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2009
838
718
28
valla canım, ben organizasyon firması ile anlaştığım için, bu detayları düşünmeyeceğim :) o yüzden diğer gelinleri bekleyelim bakalım :) değişik bir fikir çıkarsa, onu da dahil ederim ben de geceme :KK70:
Tabi ki değişik bir fikir çıkarsa siz de uygularsınız :))
merhaba gelincikler :KK68:
Malesef benim kınamla düğünüm birlikte gibi olacak. Ben Giresun da oturuyorum nişanlım Çanakkale li.Giresun'da kına ile düğünü birlikte yapacağız. O yüzden hiç hayal kuramadım :KK51:Çünkü düğünün içinde kına yakılacak takı töreni olacak,pasta kesme olacak vs derken eğlenmeye vakit kalmıyor. Ama belki sadece Kına türküsü çalınırken bir şey bulabilirim ya da girişte etkileyici bir şey dahaca bulamadım ama düşünmeye devam :KK58:
Bakalım güzel fikirler gelecek diye umuyorum :)

Ben kına için ayrı organizasyon firması ayarlamadım salon ve orkestra aynı olacak güzel fikirler gelirse takipteyim.

Ben de organizasyon firması ayarlamadım, ayarlamayacağım da :) Kendimizin de arkadaşlarımız ve yakınlarımızla güzel bir şeyler çıkarabileceğine inanıyorum. Hem de bütçe olarak da daha iyi olur. :21:

sariberna

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Mart 2016
5
0
35
Ben geçen sene yiğenimin doğum günü için palyaço çağırdığım firmadan yardım aldım. uygun fiyata hallettim. Çalıştığım için Eminönüne gitdmeye vaktim hiç yoktu düğün telaşı falan. keseler el gülleri için bana alternatifler sundular hatta bindallı için ayrı kiralama ücretinden de kurtuldum. çok ta eğlendik. ....

Son düzenleyen: Moderatör:

bayangezenti

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2014
1.756
1.697
benim kına gecem açık alanda olcak. organizasyon firmasıyla anlaştım ama burdan gelecek değişik fikirleri de katabilirim tabii :)

aslında bende gelen misafirlere hatıra olsun diye bişeyler almak istiyorum ama nolcagını bilemiyorum. kokulu sabunlardan mı alsam diye düşünüyorum şu sıralar. tabi farklı seçenek olursa değerlendirebilirm :)

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 771 gün geçti.

betul8516

evimizi hayırlı sağlıklı evlatla şenlendr yarabbim
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2014
7.516
5.191
35
Merhaba kızlar :)

Bu başlık altında kına gecesi için kendi deneyimlerimizi veya da aklımıza gelen, yapmayı düşündüğümüz şeyleri toplayalım, herkese fikir olsun istedim.

Organizasyon firmalarının sunduğu şeyleri küçük bir araştırma ve fikir birliği ile kendimizin yapabileceğini düşünüyorum. Böylece maliyet kısmından da yırtmış oluruz :) Tabi ki bu iş için sağlam bütçe ayıranlar yine organizasyon firmaları ile çalışacaktır.

Şimdi burada;
  • İlk giriş için önerilerimiz/deneyimlerimiz,
  • Kına boyunca çalınacak parçalar,
  • Kınada dağıtılabilecek ikramlar,
  • Kınada dağıtılabilecek hediyelikler,
  • Kıyafet önerileri,
  • Yapılabilecek diğer etkinlikler, sürprizler vs.
  • ve şu anda aklıma gelmeyen diğer tüm konularda tavsiyeler ve deneyimler bekliyorum. :KK76:
Düğün her ne kadar önemli olsa da, kına (genelde) kızkıza olan ve daha rahat olduğumuz bir ortam olduğu için daha çok eğlenip tadını çıkarabileceğimizi düşünüyorum.

Hadi bakalım, unutulmaz bir gece için önerilerinizi bekliyorum! :KK37:
tek bişi sölücem
inş senin başına gelmez
ama kaynanan ve eltilerin sen ne kadar özenirsen o kadar mahvediyolar gününü
olan ailene oluyo
sen üzülme diyo onlar üzülüyo
inş kaynanan görümcen eltilerin canını yakmaz
rabbim yuvandan huzuru sağlığı ve bereketi eksik etmesin amin
hayırlı evlatların olsun kuzum

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1926 gün geçti.

Vernalagnia

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2009
838
718
28
tek bişi sölücem
inş senin başına gelmez
ama kaynanan ve eltilerin sen ne kadar özenirsen o kadar mahvediyolar gününü
olan ailene oluyo
sen üzülme diyo onlar üzülüyo
inş kaynanan görümcen eltilerin canını yakmaz
rabbim yuvandan huzuru sağlığı ve bereketi eksik etmesin amin
hayırlı evlatların olsun kuzum

Allah razı olsun çok teşekkür ederim. Sağolsunlar uzun yıllardır tanıyorum o tip bir şey ile hiç karşılaşmadım umarım bundan sonra da karşılaşmam.

Mutlu, güzel bir amaç için yapılan şeyler bunlar, herkesin kınıas, düğünü vs. keyifle geçer inşallah. :)

Size de bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Allah :)

betul8516

evimizi hayırlı sağlıklı evlatla şenlendr yarabbim
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2014
7.516
5.191
35
Allah razı olsun çok teşekkür ederim. Sağolsunlar uzun yıllardır tanıyorum o tip bir şey ile hiç karşılaşmadım umarım bundan sonra da karşılaşmam.

Mutlu, güzel bir amaç için yapılan şeyler bunlar, herkesin kınıas, düğünü vs. keyifle geçer inşallah. :)

Size de bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Allah :)
amin allah razı olsun
ağzın bal yesin tatlım

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1926 gün geçti.