Kına Gecesi KINA İÇİN YARDIMM

Mdmray

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2009
5.592
9.524
Kızlar merhabaaa :KK54: Kısmetse bu yaz düğünüm olacak . Çevremde yakın akraba abi abla evlenen olmadı bu sebepten hiç bilmiyorum. Tecrübeli arkadaşlar bi yardım eli uzatın :oops:

Son düzenleme:
Kızlar merhabaaa :KK54: Kısmetse bu yaz düğünüm olacak . Çevremde yakın akraba abi abla evlenen olmadı bu sebepten hiç bilmiyorum. Kına da ne yapılır kim hangi masrafları karşılar. Tecrübeli arkadaşlar bi yardım eli uzatın :oops:
evet aynı soruyu ben de sormak istiyorum. Tecrübeli arkadaşlar ne diyorsunuz ?

Kına gecesini kendi organize etmiş biri olarak ; mutlaka bir organizasyon şirketiyle anlaş derim.Neredeyse aynı fiyata geliyor,yorulmuyor ve strese girmiyorsun.Diğer türlü koşturma karmaşa çok fazla oluyor.

Kına gecesini kendi organize etmiş biri olarak ; mutlaka bir organizasyon şirketiyle anlaş derim.Neredeyse aynı fiyata geliyor,yorulmuyor ve strese girmiyorsun.Diğer türlü koşturma karmaşa çok fazla oluyor.
Evet canım çok ta güzel oluyor org şirketi ile . Düğünle bir yapmak istemiyorum . Bindallıyı falan kendimmi alacağım erkek tarafımı masraf hakkında da bilgi verebilir misin :KK22:

Evet canım çok ta güzel oluyor org şirketi ile . Düğünle bir yapmak istemiyorum . Bindallıyı falan kendimmi alacağım erkek tarafımı masraf hakkında da bilgi verebilir misin :KK22:
Biz adetleri uygulamadık canım,nişan kına elbisemi falan kendim aldım,ama bindallımı kayınvalidem aldı.
Eşim ve ben karşıladık masrafları.
Organizasyon şirketiyle anlaşmadığıma çok pişman oldum,1 günüm eminönünde geçti alışveriş için ıvırzıvıra nerdeyse 500 tl ödedik.Çevremde organizasyon konusunda yardımcı olabilecek kimse olmadığı için,elbieselerim arabada kilitli kaldı,özel aldığım elbisemi ayakkabılarımı bulup giyemedim,Gelin odasını kilitlemişler kapıda kaldık,vs sinir olmuştum yani.
Sanırım 1500 tl falan herşey dahil,fiyat almanı öneririm.Zaten aşağı yukarı aynı paraya geliyor.

bindallımı kendim kiraladım kuaförüme kendim gittim, erkek tarafı kına ve çerezi aldı, düğün ve kına salonunun kirasini eşimle ortak ödemiştik, aslında tamamen ekonomik durumunuza bağlı bunlar, bir her şeyi beraber yaptık sadece çerez ve kınayı eşime bıraktım :)

X