Kira mi aile yani mi?

BethHarmon

ComfortablyNumb
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2014
2.934
8.916
29
Yahu bikaç gün beraber kalıp güzel vakit geçirmekle aynı evde yaşamak bir mi?
Hem de evliliğin en güzel zamanı ilk yılda kabus gibi...
Ne ev meraklısısınız arkadaş ya
 

Mutlulukolsunartik

Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2020
132
203
35
Şimdi bakın size şöyle söyleyeyim .Ailenizden ayrılıp yeni bir hayata adım atacaksınız .İnsan ilk günlerde kendi düzeni yerine faklı bı düzene alışmak zor olabilir bunu biliyorum.Ama şöyle söyleyeyim benim kayınvalidesi ve kayınpederi ile çok güzel yaşayan arkadaşlarım da var .Sorun olmuyor mu tabiki amfa iki taraf da olgun olunca çok uzun sürmüyor .Aynı baba sevgisini ben de aramıştım iyidik de .Hayırlısıni dileyin
 

maviyesiltuna

hep tatlı yoktur hayatta tuzlu ve ekşi vardır.
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2014
3.706
2.301
kesinlikle kira derim
ben kendi annemle oturuyorum
bir bayan olarak zorlanıyorsam eğer eşim nasıl zorlanmasın
keşke en başından beri kirada olsaydım
Bende eşime en fazla 1 sene otururuz
sağlık sorunlarından 8 sene oldu
aile apartmanı dahi önermem
 

pembe tokam

Guru
Kayıtlı Üye
10 Mart 2010
1.185
1.606
Kayınvalidem melek gibi.çok da severim kendisini. Ev almak isterken apartmanlarında bir daire boşaldı. aynı paraya alt katlarında 4+1 ev yerine başka bir binada 3+1 ev aldık. Eşim bir iki dedi. Pahalı mahalı dedim geçiştirdim. Yani diyeceğim şuki. Aran şimdi iyi olsa bile en ufak bir şey onlara batar ileride. Aynı evi bırak aynı binada olmak bile dert bence. Temizlik yapsa yardıma gitmesen olmaz gitsen yorgunsun çalışıyormuşsun bir de.Misafiri gelse yardımcı olmak zorundasın. Bilmiyorum ben özgürlüğüme rahatıma düşkünüm. Beni çok zorlardı.

Aynı evden bahsetmek bile istemiyorum. Biz normalde tatillerde gelip kalıyorduk kayınvalidemlerde. Memleketimizden uzaktaydık. Tabi misafir gibi davranmadık hiç. İlk gün hariç yemek çay bulaşık vızır vızır bize ait. Gelinler koşturuyor.tabiki zevkle yapıyorduk. Kalabalık toplaşıyor kimse oturmuyordu. Sonra kendi memleketimize tayinimiz çıktı. İki hafta ev aradık kayınvalidemlerde kaldık o süre. Tabi sabah işe gidip iş çıkışı akşama kadar ev arıyorduk. Tabi ben kahvaltıya yemeğe şuna buna yardım ediyorum ama o tatillerdeki gibi olmuyor. akşamları da mahvoluyorum.yük olmayalım diye evi süpürüyorum lavaboları ovuyorum. Yemekten sonra çay bulaşık bende. O yorgunlukla oturmuyorum. Kayınvalidem yapma diyor ben o yemek yapıyor diye içten içe huzursuz oluyorum. Aman anne sen otur yoruluyorsun gündüz diyorum. Buna rağmen Kayınvalidem bir triplere girdi. Sinirleniyor eşime bağırıyor falan ama ben anladım. Sinirleri bozulmuş geldi bana. Yemek yapmaktan :))) oysa dışarda yiyoruz da arada. Bazen ben akşamdan yapıyorum. Yani yük olmadık da ona.

Ay çok uzattım. Yani gelin pamuk olup düşmüş raftan kayınvalide ay kafam yarıldi demiş. Durum bu.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 651 gün geçti.

Simay900

Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2020
195
171
30
Arkadaşlar merhaba. Burada tecrübesi olan böyle bir durumda olanlardan ozellikle yardim bekliyorum.
Insallah bu yaz düğünümüz olacak. Nişanlım su an askerde. Ben ailemden uzak bir şehirde çalışıyorum, nişanlımin ve ailesinin oldugu şehirdeyim. Nişanlım askere gittikten sonra aile ile daha bir iç içe olduk. Beni yalnız bırakmadılar burada tekim diye. Beni evlerine davet ettiler açıkçası gerildigim zamanlar olmuştu söz nişan öncesi ama içlerine girdikçe bana cok sıcak davrandılar bir aile gibi.

Ben zaten ailesi dağılmış biriyim. Yani babam yillar önce bizi terk etmişti cok da büyük acılar çekmistik. Ama kayinpederimin bana olan o baba sıcaklığı Beni aileye daha da bagladi. Bazi günler onlarda kaldim.bana gerçekten çok iyi davrandılar.
Onların içine girdikçe bazi konudaki düşüncelerim değişir oldu .

Nisanlim aile apartmaninda oturacagimizi söylüyordu. En alt kat anne baba, bir üstü abla ve damat, en üst kat da bizim olacaktı. Ama üst katı yaptırmak masraflı olacağından nisanlim düğün masrafları varken ev yaptıramayiz dedi. Kirada yasariz dedim ben de. O da tamam demisti. Bir ara acaba bir yıl bizimkilerle yaşasak o süreçte ikimizde çalışıyoruz hem biz biriktiririz hem annemler destek çıkar bir sene sonunda ust kata evimizi yaptırırız demisti. Ben de asla olmaz demistim.

Su günlerde biraz fikirlerim degisiyor gibi . Iclerinde oldukça yapabilirmisim gibi geliyor. Yani tabiki cook zorlukları vardır. Ama esimin anne babası da çalışıyor üstelik hafta sonu evden gidiyorlar. E biz de çalışıyoruz evde geçireceğimiz vakit 5 gün bakarsak o da akşamları. Yani pembe hayaller de kurmak istemiyorum. Ama evimizin olması için çok iyi olacak. Kendi annemle konuştum annem sen bilirsin ama zorlukları var bir sene sonunda kesin ev olacaksa kabul edilir ancak dedi. Ablam da evlendi boşandı keşke eski esimin bir ailesi olsaydı belki simdi böyle olmazdık maddiyat cok zor evin olacaksa ki iyi de aileye benziyorlar hem ailen olur hem evin dedi.

Ben cok kararsizim. Nisanlima soyle bir citlattim. O da rahat ol zaman gösterir kabul edersen ikimiz için güzel olur bir senede evi yaparız dedi. Peki ya yapamazsam olmuyor dersem gidelim dersem yanımda olur musun dedim. Olurum tabiki dedi.
Ne yapmalıyım maddi açıdan kolaylık olacak ben de sevdim aileyi ama eminim çok cok zorlukları da var. Sabırla her şey güzel olur mu.ne dersiniz
benim de eşimin aile apartmanı var üst kat boş yapılması gerikyor tabiki de 6 yıldır evliyim ama ne eşim ne ben istemiyorum kiradayım ...Nişanlıyken herşey tozpembe oluyor ve çok iyi oluyorlar ama aynı evde yaşamak çok çok zor hele ki aynı evin içinde aynı dairede yaşamak daha zor sonuçta yeni evli olacaksınız banyonuz vs olacak istediğiniz gibi rahat rahat bile giyinemez yatamazsınız bence uzun uzadıya düşünün
 

choccywhoccydoodah

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Kasım 2013
14.317
19.920
Akşamdan akşama göreceğim, evde oturmuyorum ne de olsa mantığından uzaklaşın derim ilk evvela zira bakın tatillerde,haftasonu yasaklarda vs iç içe olacaksınız. Evde istediğinizi giyip dolaşamayacak,istediğiniz yemeği pişiremeyeceksiniz. Banyo yapmanız gerekecek,bornozla evinizde gezemeyeceksiniz. Akşam yorgunum odama gideyim deseniz olmayacak,otursanız aileyle siz bunalacaksınız.
Ev ev üstüne olmaz. Burda hep okuyoruz aynı evin içinde olunca kayınvalide/gelin sorunlarını inanın olmaz. İnsan senelerce vakit geçirdiği adamı evlenip aynı evde yaşamaya başlayınca tanıyor.
Ben kesinlikle kabul etmemenizi öneririm.
Uygun kirası olan, işinize yakın minicik bir ev tutun gerekiyorsa,diğer evi de 1 sene değilde 3 senede bitirin ama eşinizle ikiniz olun. Ailelere belirli bir mesafe iyidir her zaman.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 931 gün geçti.