Kiraya çıkmam lâzım ama ...

Bizim durumlarda fena. Ve biz evlendiğimizden beri kiradayız.Eşim 1.100 ytl maaş alıyor, kira 550 ytl, 250 ytl kredi, en az 150 ytl doğalgaz, gerisini sen hesapla.
Ama Allah'a şükür aç veya açıkta kalmıyoruz. Tabi ki eskisi gibi yiyip içemiyoruz ama buna da şükür.
Daha 4 aylık hamileymişsis, bebek doğunca herhalde yaz olacak. O zaman birkaç ay doğalgaz olmayacak. Kışında ben bir odayı yakmıştım, çok az gelmişti doğalgaz.
Ayrıca sen merak etme, gerçekten çocuk rızkıyla gelir. Hem eşinin ailesi de mecburen oğullarında dayanamayıp bir şekilde yardım eder.
Allah hepimize yardım etsin...

canımm seni çok iyi anlıyorum...
bende birkaç ay öncesine kadar ayrı eve çıkmak istiyorum diye aglayıp duruyordum.ama uzun bir süre çıkamayacagım diye düşünüyordum.çünkü bende istanbulluyum ve biliyorsun istanbulda en kötü ev 400 den başlıyor malesef.asla uygun kiralı bulamam diyordum hayal gibi geliyordu ayrı eve çıkmak.
hadi çıktık nasıl geçiniriz diyorduk..ama rabbim öyle bir kapı açtı ki haala ayrı eve çıktıgıma inanamıyorum.bi işe girmiştim 2 ay evvel.orada bir arkadasım teyzesinin evinin boşaldıgını ve 350 ye kiraya verecegini söyledi.şaşırdım kaldım.hemen gittim gördüm çok begendim ve tuttuk.üstelik yabancı olmadıgım için 300e verdi...
çok mu lüks bir ev?HAYIR...dogalgazlı giriş kat 1 oda bir salon şirin küçük bir ev...
peki ben daha iyisini istemez miydim?tabiki isterdim,ama birşeyleri yoluna koyana kadar idare etmek gerekiyor.rabbimin bir mucizesiydi bu ev bana.şuanda çalışmıyorum işçi çıkardılar.ama hiç kızmadım onlara çıkardıkları için...çünkü bu iş benim evime geçmeme bir vesileydi.
yani bunları anlatmamın sebebi,hiçbir zaman umutsuz olma,bol bol dua et.rabbim senin çaresizligin ve nasıl çırpındıgını görüyordur zaten.bekle canım inş yakındır güzel bir kapı açılması...bi an senin yerine kendimi koyup düşüneyim..................
ilk yapacagım iş 500 600 lere bakmak yerine bodrum kat bile olsa idareten küçük ve uygun kiralı bir ev bakmak olurdu.saga sola haber sal.hatta nerede oturuyorsun tam olarak bana söyle neresindesin istanbulun belki yardımcı olabilirim.daha sonra yapacagım şey herşeyden tasarruf etmek ve henüz bebiş gelmeden kenara para koymak olurdu.koyabildigin kadar koy canım şimdiden.
kiran 100 tl bile az olsa çok işine yarar.
inşşş yoluna girer herşey.sevgiler canım
:teselli:

evet canım bebek rızkıyla gelir, kafana takma hallolur bi şekilde, bence riskli değilse bi işin varsa önceden çalışabilirsin canım, ben doğduğu güne kadar çalıştım egzersiz olur hem sanada, maddi olarakda destek, bebişine para biriktirsen yeter, yada o 300 kredi parası çıksa yete, bence bi düşün

neden acil kiraya çıkman gerektiğini yazsaydın daha net yorumlar yapabilirdikmirmirmirmir

neden acil kiraya çıkman gerektiğini yazsaydın daha net yorumlar yapabilirdikmirmirmirmir

Evet bende 3 sayfada bu sorunun cevabını aradım ama bulamadım. Kayınvalidenin yanındasın filanda ondanmı kiraya çıkıcaksınız? Bence tam bebek geleceği bir zamanda mümkünse kiraya çıkmayın ve bulunduğunuz yerde kalın derim. Sonra kredi filan bitince çıkarsınız olmazmı? Tabi konuyu fazla açmadığın için sana yardımcı olamıyor kimse :kahve:

Bir de hürriyet emlak, milliyet emlak gibi internetten emlak sitelerine bakabilirsin orda aradığın fiyat aralığını yazıp mahalleyi yazıp kiralık ev ilanlarına bak. Bir de sahibinden.com var. Mesela ben şu anda oturduğum evi internetten buldum.

selam kzlar annemdeyim onun için internete giremedim adam akıllı ,
kızlar ayrı eve çıkmak zorundayım eçünkü kaynanamla kalıyorum ,anlaşamıyoruz evin küçük olduğunu iddia ederek bizim ayrı eve çıkmamızı istediler ama bu mazaret,

çok adi bir kadınmış resmen karnımdaki bebeğe bakmadan bizi kapının önüne koyuyor ve bende gurursuz değilim çıkmak zorundayım

offff zeten dayanılcak gibi değil,

en kötüsüde benim çalışamayacak olmam,annemde yakın değil kaynanamda hayatta bakmaz< bebeğime

Anlam veremedim doğrusu, ne kadar acımasızmış kayınvaliden. Durumunuzu biliyor, üstelik hamilesin. Nasıl böyle bir durumda sizi dahada zora sokar anlam veremedim. Anlaşamıyabilirsiniz ve ayrı oturmak isteyebilirsiniz aksini asla iddia etmem zaten ama bunca borç varken ve bebek yoldayken canım arkadaşımm hiçde sırası değilkii. Allah yardımcın olsun bişey diyemiyorum :1no2:

canım sanırım çok sorunlarınız olmuş çık diyebildigine göree...ama bir yönden onların çıkın demesi bence daha iyi.tabiki bu durumda kendini kötü hissetmen normaldir ama ben yaşadıgım şeylerden baz alarak konusuyorum...bende yeni ayırdım evimi.ama onlar bizim çıkmamızı hiç istemiyorlardı.eşimin birşeyleri başaramayacagını düşündükleri için istemiyorlardı..çıkacagımız konusunu actıgımızda ise siz daha ekmegin suyun fiyatını bilmezsiniz dedi babası eşimin...çok sinirledim ama bişy demedim.sadece ben yapacagımıza inanıyorum dedim o kadar...ve evimize hiç gelmiyorlar şuanda.hem çıkmamıza razı geldiler hemde tavır yapıyorlar.evimizi ikimiz taşıdık.kardeşimin kayınpederi bile geldi yardım etti ama onlar kılını kıpırdatmadı.şimdi de akılları sıra evimize gelmeyerek bize ceza veriyorlar...onlarla oturdugum 2.5 yılda onları öyle iyi tanıdım kii biliyorum neyi neden yaptıklarını...şimdi ilkten oldugu gibi başaramayıp onların yanına dönüp,onlara muhtaç olacagımız ve ben demiştim diyecekleri günü bekliyorlar.ama inşş öyle birgün olmayacak.neyse kendi hikayemle konudan sapmayayım.bunları sana söylememin sebebi şu;kendiniz çıksaydınız en ufak bir şikayetinizde bak yapamıyolar işte diyeceklerdi.ama bu durumda onların günahı olmuş oluyor.sizi zorluga sürüklemiş oluyorlar.üzülme yani çık dedilerse o ev bi şekilde bulunur arkadasım.ALLAH büyüktür o size yardımcı olur.inşallah dilediginiz evi bulur ve mutlu olursunuz.

Canım eşin aslında çok iyi maaş alıyor krediniz bitene kadar biraz sabır etmelisiniz çalışamıyorsan bile evde kendin el işleri yapıp saatabilirsin veya seni yormayacak şekilde eve iş alıp en azından elektrik su parasını sen ödersin bütcenize faydası olur.Kirası daha düşük bir evde oturabilirsin farklı çözüm yollar arayın bence canım ve canınızı sıkmayın.Herşeye iyi yöndene bakmaya çalışın.Sizin aldığınız maaşı almayan çok insan var düşün askari ücretle geçinenler var.Hamilesin çok fazla canını sıkma bence.İkinizin aileside biri elektriği biri suyu ödeyebilir bi nebze olsun size faydası olacaktır.

X