Kiraya çıkmam lâzım ama ...

ades_ballibadem

Nirvana
Kayıtlı Üye
19 Mart 2008
2.757
78
kızlar acil 2-3 ay içinde kiraya çıkmam lazım buralarda evler 500-600ytl ,
ve eşim 1200 maaş alıyor hamileyim bende çalışamıyorum ve doğumdan sonrada çalışamam çünkü bebeğime bakacak kimse yok,

beynim uyuşuyor kira,elektrik,su doğal gaz 1200 neye yetecek
bide ayda 300ytl zaten sabit kredi borcumuz var ,bebekte gelecek
benim durumumda olanlar bana moral verin yol gösterin şu saat oldu uyuyamıyorum deliricemsenağlamasenağlama

Hayat 3 günlük.
Birseyleri görmeden, nasil olacak diye cok fazla düsünmeyin.
Kendinize yazik edip, uykunuzdan olmayin.
Elbette bazi zorluklar olacaktir.
Herkes yasiyor bu gibi sIkIntilari inanin.
Ama hic birsey atlatilmayacak gibi degil.
Bugün sIkInti cekersiniz, yarin cektiginiz sIkIntinin mükafatini kat kat alirsiniz.
Cok klasik bir laf ama cokta gercek; sizin yerinizde olmak isteyen fazla sayida insan var bu dünyada.

Dönem dönem hepimiz maddi sIkIntilar yasiyoruz.
Ama sakin maneviyatinizi bozacak derecede kafaniza takmayin.
Annemin yaptigi gibi mesela.
Su an depresyon gecirdiginden süpheleniyor doktorlar.
Deger mi?
Acta ve acikta kalmiyorsak ne ala!
Rabbim yeter ki kimseye muhtac birakmasin.
Hepsi gecerde, insan sagligi bozuldu mu gecmesi yillar alir.

canım annenede geçmiş olsun ,ama hesaplıyorum hesaplıyorum olmuyor ,aç kalmayız belki ama açıkta kalırmıyız bilmiyorum düşünsene 500kira versem 300 kredi var 800

geriye 400kalacak onunla doğalgazımı vereyim elektirikmi sumu mutfakmı bebekmi deliricem ya

Sagol canim tesekkür ederim.

Kredi borcunuzu yari yariya indirme olanaginiz yok mu?
Süresini uzatirsiniz, en azindan sen yeniden bir ise baslayana kadar.
150 150 ödeseniz olmaz mi?

Yada bir yakininizdan borc para alip, sonra durumunuz biraz düzeldiginde ödeseniz?
En azindan faizide olmaz.

Cözüm var aslinda, yeter ki cözüm bulmak isteyelim.

ama ben artık hiç çalışamam çünkü 4aylık hamileyim ve bebeğim doğuncada çalışamam çünkü bebeğime bakacak kimsem yok kendim bakmak zorundayım,

krediyi dediğin gibi vadesini uzatmak istedik olmadı,banka kabul etmedi ne olacaksa sanki

eşimin ailesi zaten hayyatta yardım etmeyecek
benimde ailem edemez babam emekli kardeşim üniversitede,
kolu komşu akraba dersen işte kredi çekmemek için borc istemiştik ama borc diyince herkes kaçacak delik arıyor krediyide borc bulamadığımız için çektik

Bence bankayla tekrar konusun.
Durumunuzdan bahsedin.
Insan olan anlar.
Tekrar deneyin derim ben, Allah yardim edecektir.
Pozitif düsün, hersey olumlu olsun canim.
sIkma canini fazla, maddi sIkIntilar gelir gecer, Allah herseyin nasibini verir.
Sende hamilesin, su an bebeginle kendi sagligini düsün.
Rabbim en kisa zamanda gidersin sIkIntilarinizi, giderecekte insAllah.

canim uzme kendini sykintiyi veren rabbimiz sabrinida devasinida verir insallah. guzel meleigin icin kendini toparla lutfen.

bebek rizkiyla dogar insallah.dua et canim birde bakmissin biryerden bi kapi aciliverir senide o guzel bebisininde yuzunu guldurur insallah.a.s.

canim 2-3 ay icinde neden kiraya cikman lazim? su anda nerdesin? kirada misin? yukseltiyor mu ondan mi cikiyorsun?

canim eger annenler ile ayni sehirde yasiyorsan bir sure kira yerine borcunuz bitene kadar annenlerde yasayabilirsiniz.boyle yapan tanidiklarim oldu.

ayrica canim ya oyle zor durumda gecinen insanlar gordum ki inan siz gul gibi gecinip gidersiniz. kuzenim hamileydi esi 180 milyon haftalik aliyordu. doguma gitti. diyor ki dogumda sorun ciksa sezeryan olacak paramiz yok. insallah normal dogum olur diye dua etmis. dusun hastaneden eve yuruyerek gelmisler. cunku 1 lira paramiz kalmadi. esi oldugu gibi haftaligini birakmis gelmis.

dusun boyleleri de var. Allah basinizdan eksik etmesin sagliginizi. esinizin isi var en azindan. bence simdiden dusunmeyin. bebeginiz olunca altin falan da takilir.

bu kadar dusunme, bol bol dua et. insallah isler yoluna girer. belki daha ucuz ev bulursunuz.

Canım bence 300-400 civarı başka semtlerden ev bakın.Ayrıca mesela çocuk olduktan sonra işe girsen diyelim 600 maaş alsan, çocuğu da 400'e birine baktırsan yine 200 karda olursun artı ssk yatar:)

canım hiç üzme kendini bakarsın belki daha ucuz bir ev bulursunuz belli mi olur?

hem bebek kısmetiyle gelir derler şimdiden stress yapıp üzme kendini..

bebeğin sağlıkla doğsun mutlulukla büyüsün inşallah.. bugünlerde geçecek üzülme...

Daha ucuz kirasi olan bir ev bulmaniz lazim...:nazar:

Yada esin bir ek is daha bulacak baska caresi yok be güzelim...inanki bu zamanda bir maasla gecinen cok az aileler var, mutlaka iki maas yada iki iste calismak zorunda herkes..:kahve:

Allah büyük, üzme kendini her bebek rizkinla sansinla geliyor dünyaya...:teselli:

Allah yardimciniz olsun.:Saruboceq:

bence daha düşük kiralı bir eve çıkın
başka bir semtde 300'e falan bulabilinir belkii..
sen de evde enazından doğuma kadar birşeyler yapabilirsin
ev işi olarak..eve iş alan çok kadın tanıyoruum en azından aylık ekmek
masrafını çıkarırsın ne bilim patik falan ör sat...
ayrıca bukadar da kafana takma üstelik hamilesinn
allah karnındakinin kısmetini verir hiç tasalanma onun için.

Kredinin bitmesine daha çok mu var? Ev için felan mı çekmiştiniz krediyi.
Kirası düşük olan bir yere gitmeniz şart, eşinin iş yerine belki uzak olacak ama semt değiştirip daha uygun bir eve taşınabilirsiniz.

hamileymişsin canım...sen merak etme o yavru rızkıyla gelir... bi kapı açılır biyerden sen dularını eksik etme yeter...
belki başka bir bankadan daha uzun vadeli kredi alıp o bankaya borcunuzu kapatabilirsiniz...
daha ucuz ev olan semtlerde ev bakabilirsiniz...doğalgaz olmaz sobalı olur...ben sobalı evde oturuyorum...
Allah yardımcınız olsun canım...İnşallah bebeğine sağ salim kavuşursun... sağlıcakla kal... a.s.

Allah yardımcınız olsun daha fazla kafaya takıp kendinizi ve bebeğinizi sıkıntıya sokmayın ne kadar düşünürseniz düşünün değişen bişey olmuyor bebeğiniz kısmetiyle gelir emin olun inş düşük kiralı bir ev bulursunuz yada bir yakınınız size yardım etmeyi kabul eder allah yardımcınız olsun

canım neden kiraya çıkman lazım onu anlamadım......
ama çıkacaksan ucuz bi yere çık derim ben kiraya verecğin parayı bebeğin için harcarsın...
allah yardımcın olsun tatlım.........

banka ile konuşmanın bir yararı olacağını sanmiyorum sonuçta kredi sözleşmesi imzalanmış bikere
kirası daha düşük bir ev bulun doğalgazlı değil sobalı olursa kesin daha uyguna bulunur
anneniz ve kayinvaldenizdende rica edin bebek doğdunda onlardan biri baksın yada değişimli baksınlar sende çalış hata şuan bile iş bulabiliyorsan doğuma kadar çalış derim başka çaren yok gibi

bence hemen kendine az maaşlı bile olsa acil sigortalı bir iş bulmalısın. 120 gün prim yatarsa bildiğim kadarıyla doğum parası alabiliyorsun. o para sizi rahatlatır hem doğuma kadar az da olsa paran olur.

iş bulamazsan da bukadar kendini üzme bence. yazık bebeğine :çok üzgünüm: sen üzüldükçe o da hissediyordur. eşin çok ta az almıyor bence. uygun kiralı bir eve çıkarsan geçinebilirsiniz. ben asgari ücret alıp kirada ve 3 çocuk bakan insanlar tanıyorum canım. Allah bir şekilde yardımcın olur emin ol. canını sıkma. biz bebekken ne hazır mama ne hazır bez alabiliyormuş annem. muhallebi ile büyümüşüz ve gayette sağlıklıyız yerimseniben herşeyin bir kolayı var üzme kendini :teselli:

her bebek rızkıyla doğar canım.üzülme senden daha zor durumda olan insanlar var .arkadaşların dediği gibi daha ucuz bir ev kiralayın yada sende çalış
ama kendini üzme bundan bebeğinde etkilenir

X