Kırgın ve öfkeliyim

LeylaAlizada

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2021
14
14
32
Merhaba hanımlar
Hayatımda ilk kez böyle bir şey yapıyorum,konu açıyorum ve daha çokta dertleşmek için yapıyorum bunu
Nasıl nerden başlayayım bilmiyorum ama galiba en iyisi direk konuya girmek
Mevzum BDV konularıyla hemen hemen aynı.Evet Kayınvalidem ve eşim
Eşimin annesiyle arkamdan dedikodu yaptığına bir kaç kez şahit olmuşumdur.Her defasında bunu onla tartışıp bir daha yapmamasını söylesemde huylu huyundan vazgeçmiyor demekki
Neyse,en son yaptığında kesin dille itirazımı bildirdim ve o da guya yapmayacağına dair söz verdi ben de inandım
Son 3-4 gündür öğreniyorum ki yine aynı hatayı yapmış..Annesiyle dertleşirken benim hakkımda da düşüncelerini dile getirmekten çekinmemiş ve şikayet etmiş..Annesi de bana değilde kardeşimi çekmiş kenara işte “ ablana söyle aklını başına toplasın,kocasıyla uyumlu olsun,yoksa aldatacak oğlum onu,başkasından çoçuğu olacak ve bizde onu torunumuz diye kabul edicez,oğlumun malı mülkide hepsi o çocuga kalacak,o yüzden akıl ver ona” tarzında iğrenc konuşma yapmış
Kardeşim tabi bunu bana söylememiş bir kac gün..Ama ben bazı sebeplerden şüphelenince sordum o da söyledi..
Duyduğumda kalbim nasıl kırıldı bir anlata bilsem
8yıllık evliyim,2çocugum var
Ve evlilik boyuncada elimden geleni yapmışımdır hep herkes için iyi olsun diye
1kere bile eşimin ailesine karşı en ufak yanlışım terbiyesizliğim olmamıştır hep saygı çerçevesinde devam etmişimdir..Kayınvalidemin bu tarz kırıcı ve samimiyyetsiz haraketlerinden dolayı mesafeli duruyorum sadece son 3yıldır ona
Beni soğuk,sinirli olmakla suçluyorlar anne oğul sürekli ki bunun nedeni yine kendileridir
Ayrıca bu tehditini bana ilk kez yapmıyor bundan önce de 1-2 defasında laf sokmuşluğu var
Şuan eşimin işiyle alakalı gurbetteyim
Zaten zorluk içindeyim bir de bu kadının lafları bitmiyor bir rahat bırakmıyor
Eşim deseniz o da ayrı alem
Bu güne kadar hic destek olduğunu görmedim
Annesi hep haklı kendisi hep haklı tek sorunlu benim
Ben onun için yurtdışına taşındım istemediğim halde,resmen burda sürünüyorum ama ailem için dayanıyorum..Hiç umrunda bile değil
Tek derdi kendisi için iyi olsun herşey
“Hep bana” diyen tiplerden
Neyse çokta uzatmayayım
Çok gerginim bir kaç gündür,konuşacak kimse olmayınca da burda dertleşeyim dedim
Fikir ve tavsiyleriniz olursa seve seve kabul ederim
Teşekkürler

Ay kadinin agzi lagim cukuru resmen. kv kardesimi cekip bu şekil konuşşa o kadını paralarım ne cüret kardesimle boyle igrenc konusur ki benden once kardesim o dili koparir eline verirdi. öyle bi kavga cikarirdim ki ailecek şoka girerlerdi. Reziller. Oglum onu aldatacak cocugunu torun kabul edicez mali mulku ona kalicak lafi beni cildirtti okurken. O kv bir daha torunlarini goremez, esimde annesine haddini bildirmezse essek gibi evlatlarina ve bana nafakasini oderdi. Bende karsilarina gecer oglun bulabiliyorsa bulsun kendine kadin sizde malinizi mulkunuzu yedirin benden uzak olun hahayt der hayatima bakardim.

Boşanma gibi bir imkânınız varsa hemen boşanin. Benim ilk konuma bakarsanız beterin beteri var. Ben de 8 yıllık evliligimi bitirdim yani bitirme asamasindadim çekişmeli bosaniyorum ve çok kötü iftiralar maruz kaldım ailemden utandım onlara bunu yaşattığım için. Ama hepsi geçiyor inanın. Şuan tek pismanligim geç kalmış olmam. Sizde olmayacak bir evliligi uzatmayin derim. Ömrünüzün 1 gününü bile bu dertlere ayırmak yerine yeni hayatınıza zemin hazırlamak ile geçirin. Umarım güzel günlere kapı açmanız dilegiyle.

Kayınvalideniz ne kadar leş karakterde biriymiş ya. Eşiniz de karşı çıkmayarak, bide üstüne onla bir olup dedikodu yaparak bi o kadar leş. Boşanın deriz ama boşanmazsınız o yüzden nasıl bi akıl verilir ben bilemedim. Çünkü uyarmanıza rağmen sallamıyormuş eşiniz .

Yuh!
Oğlum aldatacak, çocuğu olacak, torunum diye kabul edeceğim, mal mülk de ona kalacak he? :KK57:
Teyze çok film izlemiş herhalde, yazmış senaryoyu iki dakikada. Ama adı üstünde senaryo.
Gerçekte açıyorsun davayı, aldattığını kanıtlıyorsun, donuna kadar alıyorsun. Her ay nafaka da ödüyor tabi. O aldattığı kadına da mal mülk değil başka bir şey kalıyor tabi bu durumda. :deli:
Tam boşamalık koca valla konu sahibi, zevkle boşayasım geldi benim bile. Lütfen boşayın bunu, anasıyla otursun, ikinci kadınlar da kucak açmış bekliyordur zaten. Yapsın anasına bir torun.

Merhaba hanımlar
Hayatımda ilk kez böyle bir şey yapıyorum,konu açıyorum ve daha çokta dertleşmek için yapıyorum bunu
Eşimin annesiyle arkamdan dedikodu yaptığına bir kaç kez şahit olmuşumdur.Her defasında bunu onla tartışıp bir daha yapmamasını söylesemde huylu huyundan vazgeçmiyor demekki
Neyse,en son yaptığında kesin dille itirazımı bildirdim ve o da guya yapmayacağına dair söz verdi ben de inandım
Son 3-4 gündür öğreniyorum ki yine aynı hatayı yapmış..Annesiyle dertleşirken benim hakkımda da düşüncelerini dile getirmekten çekinmemiş ve şikayet etmiş..Annesi de bana değilde kardeşimi çekmiş kenara işte “ ablana söyle aklını başına toplasın,kocasıyla uyumlu olsun,yoksa aldatacak oğlum onu,başkasından çoçuğu olacak ve bizde onu torunumuz diye kabul edicez,oğlumun malı mülkide hepsi o çocuga kalacak,o yüzden akıl ver ona” tarzında iğrenc konuşma yapmış
Kardeşim tabi bunu bana söylememiş bir kac gün..Ama ben bazı sebeplerden şüphelenince sordum o da söyledi..
1kere bile eşimin ailesine karşı en ufak yanlışım terbiyesizliğim olmamıştır hep saygı çerçevesinde devam etmişimdir..Kayınvalidemin bu tarz kırıcı ve samimiyyetsiz haraketlerinden dolayı mesafeli duruyorum sadece son 3yıldır ona
Beni soğuk,sinirli olmakla suçluyorlar anne oğul sürekli ki bunun nedeni yine kendileridir
Ayrıca bu tehditini bana ilk kez yapmıyor bundan önce de 1-2 defasında laf sokmuşluğu var
Ben onun için yurtdışına taşındım istemediğim halde,resmen burda sürünüyorum ama ailem için dayanıyorum..Hiç umrunda bile değil
Neyse çokta uzatmayayım
Çok gerginim bir kaç gündür,konuşacak kimse olmayınca da burda dertleşeyim dedim
Teşekkürler
O nasil laflar oyle. Mesafeli olmak da haklisiniz..
Asla ama asla fedakar olmayin. Az once bi arkadasa da yazdim burdaki konuya. Cocuk buyutecem diye sacimi supurge ettim. Takdir yok. Simdi corba yapmıyorum diye. Yardimcim var o gelip yapiyo.. once ben deyin..

Hepinize tek tek teşekkür ediyorum yorumlarınız için
Nasıl dolmuşsam artık yorumlarınızı okuyunca bir ağladım..insanın destek görmesi ne güzel şey
Hiç görmedim son zamanlarda çünkü
Sizi kıllandırmak istemem ama neden böyle söylüyor ki kvniz? Acaba gerçekten böyle bir durum mu var da ağzından kaçırıyor yoksa sacmaladigindan mi ben ona takıldım.
Valla ilk duyduğumda benim de tepkim bu oldu..acaba varmı ki bu böyle konuşuyor
Bilmiyorum..ben zaten 100/100 güvenmiyorum eşime
1yıl önce ben memleketteyken kızlarla yazıştığına bile şahit oldum
Ben neler görmedim ki bu pisliklerden
Sonra Leyla neden sinirli neden soğuk

Siz sanırım yurtdışındasınız ve eşiniz ve ailesi ile oradasınız anladığım kadarıyla. Çalışıyor musunuz? Kaynananıza bu hakkı veren eşiniz, o sustursa emin olun konuşamazlar. Ben de eş ailesiyle görüşmüyorum çünkü. Çok zor. Bence kırılmayın, sizi kendi çocukları gibi sevmezler ve yapacaklarını yaparlar.

Evlilik iki kişiliktir tek kişinin cabasiyla bir sey olacagini dusunmuyorum ben. Eşinizin gecinmeye gönlü yok gibi duruyor buradan bakinca, anca siz kendinizi yipratiginizla kalirsiniz. Eşin sana saygi duymazsa ailesi hiç duymaz bu da boyledir.
Kesinlikle
Ben bile anneme anlatmıyorum sorunlarımı eşimdeki halleri
Ama o baya baya ne yaşından utanıyor ne başından, çocuk gibi annesine ispiyonculuk yapıyor
O kadar sorumsuz ilgisiz bir adam ki sinir hastası oldum ben bu yıllar içinde

Siz sanırım yurtdışındasınız ve eşiniz ve ailesi ile oradasınız anladığım kadarıyla. Çalışıyor musunuz? Kaynananıza bu hakkı veren eşiniz, o sustursa emin olun konuşamazlar. Ben de eş ailesiyle görüşmüyorum çünkü. Çok zor. Bence kırılmayın, sizi kendi çocukları gibi sevmezler ve yapacaklarını yaparlar.
Ben eşimle yurtdışındayım iş dolayısıyla
Eşin ailesi memlekette
Ordan bura yetişiyor sağolsun
Hayır ben burda çalışmıyorum,kendi ülkemde olsaydım çocukları büyüttükten sonra çalışmaya başlayacaktım ama taşındık diye yattı o iş

Beni çocukları gibi sevmesinlerde zaten istemiyorum ki..Ama bir salsınlar bir boşversinler beni

Merhaba hanımlar
Neyse çokta uzatmayayım
Teşekkürler
Her ne kadar eşiniz demek istemesem de eşiniz, annesinin küçük yavrusu olmaktan bir türlü çıkamamış ki size eş, çocuklarına da baba olabilsin. Kayınvalide zaten kötülüğün yüz bulmuş hali, iğrençlik abidesi. Nasıl bir yüzsüzlük, nasıl bir çirkeflik... Söyleyecek söz bulamıyorum bu cehalete. Kolay kolay bunu önermem ama imkanınız varsa arkanıza bakmadan kurtulun bunlardan. İnsan demeye dilim varmadı bu şahıslara.

Her ne kadar eşiniz demek istemesem de eşiniz, annesinin küçük yavrusu olmaktan bir türlü çıkamamış ki size eş, çocuklarına da baba olabilsin. Kayınvalide zaten kötülüğün yüz bulmuş hali, iğrençlik abidesi. Nasıl bir yüzsüzlük, nasıl bir çirkeflik... Söyleyecek söz bulamıyorum bu cehalete. Kolay kolay bunu önermem ama imkanınız varsa arkanıza bakmadan kurtulun bunlardan. İnsan demeye dilim varmadı bu şahıslara.
Herkese değerli yorum ve tavsiyelerinden ötrü çok teşekkür ediyorum.Bana bugün birda dertleşmek çok iyi geldi gerçekten
Boşanmak ne yalan söyleyeyim aklımdan ara sıra geçer ama onu icra edecek cesaretim risk alacak gücüm yok
Benim babaannem de boşanmış kadın olmuştu taa o yıllarda..Babamı yalnız büyütmüş ve onların çektiği acılar,babaannemin o hali gözümün önünden hiç gitmiyor
Ve o travma gibi fobi gibi kalmış üzerimde galiba
Şuan zaten psikolojik olarak çökmüş durumdayım
Tek duam bu gurbetten kurtulmak memlekete dönmek
Belki o zaman toparlarım

X