kırlangıçlar siteyi istila etti

siderolites

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2012
4.741
3.547
herkese merhabalar, 4 yıldır oturduğum siteyi bu sene kırlangıçlar bastı 60 dairelik sitenin özellikle bizim blok olmak üzere yaklaşık 15 tane yuva yapmışlar, benim bir odanın penceresine de denemişler toprak parçalarından anladım, ama vazgeçmişler heralde, benim korkum kırlangıçlar hastalık taşır mı? bir kere teyzemin balkonuna kumrular yuva yapmış tı evi kuş biti sarmıştı neredeyse taşınacaktı, çok korkuyorum hastalıktan virüsten bitten, ayrıca yaz geliyor kuş pisliğinden pencereyi açamayacak duruma gelmekte beni korkutuyor bir de bebeğim var off yani çile çıktı bu yaz başıma. sabah pencere kenarlarına çamaşır suyu sıktım baktım konmuyorlar acaba fesleğen alıp pençelerin önüne koysam faydası olur mu ? lütfen cevap yazın arkadaşlar şaşırdım kaldım.....

ayyy ne güzeelll bi sürüü kuuşş yuva yapmış :KK16::KK16::KK16::KK16:
sabahlar yavruların cıvıltılarıyla uyanırsınız ne güzel :KK16::KK16:

ayrıca istila eden kuşlar değil, doğal alanlarını istila eden bizleriz. doğaya suç atmayalım.
:KK50::KK50::KK50:

ayyy ne güzeelll bi sürüü kuuşş yuva yapmış :KK16::KK16::KK16::KK16:
sabahlar yavruların cıvıltılarıyla uyanırsınız ne güzel :KK16::KK16:

ayrıca istila eden kuşlar değil, doğal alanlarını istila eden bizleriz. doğaya suç atmayalım.
:KK50::KK50::KK50:

evet ilk kez olduğu için biz de zaten kuraklığa bağladık. heralde hayvanların daha önce ev yaptığı yerden vazgeçip bizim siteye gelmelerinin bir sebebi vardır. onlarında çok memnun olduğunu sanmıyorum bu durumdan

evet ilk kez olduğu için biz de zaten kuraklığa bağladık. heralde hayvanların daha önce ev yaptığı yerden vazgeçip bizim siteye gelmelerinin bir sebebi vardır. onlarında çok memnun olduğunu sanmıyorum bu durumdan

ya idare edin aslında kırlangıçlar bizde de yıllardır yuva yapıyor. hastalık falan söz konusu olmadı hiç..

Site derken KK anladim bende, kim o kirlangiclar diye düşünüyordum :KK1:
Bu ara bolca kelebek goruyorum bende her yerde..

Kırlangıçlar çok güzel hayvanlardır, hele duvara yapışık yuvalarıdan görünen yavru kuşlar çok tatlı olur. Annelerinin onları büyütmesi, yuvaya yiyecek getirip onları beslemesi, uçma denemeleri vs. izlenmeye değerdir. Rahatsız olmanızın sebebini anlayamadım. Sonuçta dünyada yaşama ve yer işgal etme hakkı bir tek insanlara ait değil.

sizin siteyi beğenmişlerdir etrafta en iyi site burasıdır demişlerdir.

Kırlangıçlar çok güzel hayvanlardır, hele duvara yapışık yuvalarıdan görünen yavru kuşlar çok tatlı olur. Annelerinin onları büyütmesi, yuvaya yiyecek getirip onları beslemesi, uçma denemeleri vs. izlenmeye değerdir. Rahatsız olmanızın sebebini anlayamadım. Sonuçta dünyada yaşama ve yer işgal etme hakkı bir tek insanlara ait değil.

teyzemin balkonuna kumrular yuva yapmıştı evi kuş biti sarmıştı, ben de kuşlar hakkında bilgim yok pek hayvan beslemedim bilmiyorum bahçeli evde de oturmadık, teyzem o kumrular yüzünden evin perdelerini değişti ve nerdeyse taşınacaktı perdelerde kuş biti resmen kaynıyordu anlatamam çok korkunçtu, kırlangıçlarda da öyle olur mu ondan korktum bir de göçmen kuş hersene bir bulaşıcı hastalık felan çıkıyor korktum ben de. kırlangıçların bilinen bir zararı var mıdır ?

teyzemin balkonuna kumrular yuva yapmıştı evi kuş biti sarmıştı, ben de kuşlar hakkında bilgim yok pek hayvan beslemedim bilmiyorum bahçeli evde de oturmadık, teyzem o kumrular yüzünden evin perdelerini değişti ve nerdeyse taşınacaktı perdelerde kuş biti resmen kaynıyordu anlatamam çok korkunçtu, kırlangıçlarda da öyle olur mu ondan korktum bir de göçmen kuş hersene bir bulaşıcı hastalık felan çıkıyor korktum ben de. kırlangıçların bilinen bir zararı var mıdır ?

Annemin köyünde her evin girişinde ayakkabıyla girilen ayazlık diye bir bölüm vardır ve burası evin içindedir. Hemen hemen her evin bu bölümünde kırlangıç yuvaları olur ve şu ana kadar kimse bir zararını görmemiş.

Site derken KK anladim bende, kim o kirlangiclar diye düşünüyordum :KK1:
Bu ara bolca kelebek goruyorum bende her yerde..

evet kelebeklerde çok fazla şimdi işteyim burdakilerle konuştum köyde bahçesi olanlarda kelebeklerden şikayet etmişler meyvelere zarar vermişler. doğanın dengesi bozulunca intikamını alıyor işte hayvanlarda şaşırdı ne yapacağını.............

Ne kadar guzel iste.keske benim bbalkonuma da yuva yapsalar.bozmayin yuvalarini

yok ben de yuva balkona gelmiyorlar zaten bir odanın penceresine yapmaya çalışmışlar ama beğenmemişler heralde çok güneş alıyor ondan diye düşündüm ben, ben istemiyorum yuva yapmalarını yaz gelince her yer kuş pisliği tüy olur diye korkuyorum behçe olsa olur da direkt pencerenin dibi evin içinde gibi olurlar zaten pimpirikliyim yuvaları da bozamam artık tik olur ben de

kırlangıçlar o yuvayı ,mnicik ağızlarında taşıdıkları çamurla yapıyorlar,siz de gelmesin diyor yuvayı bozmak istiyorsunuz..
hiç anlamıyorum bunu.size bir zararları yok tam tersi ,izleyin onları o minicik açık bıraktıkları delikten yuvaya girişlerini,yavrualamalarını,yavrularına yiyecek getirmeleri,sonra da yavruların yuvadan çıkmaları..
hiçbir hastalık taşımazlar,her sene de aynı yere gelir,yavrulayıp onlaır büyütüp giderler...
annemin yatakodasının tavanına yerleşirler her sen,çok da mutlu oluruz..
lütfen çamaşır suyu flan da dökmeyin,ölür o minicik kuşlar,neden böyle yapıyorsunuz ki??

yok ben de yuva balkona gelmiyorlar zaten bir odanın penceresine yapmaya çalışmışlar ama beğenmemişler heralde çok güneş alıyor ondan diye düşündüm ben, ben istemiyorum yuva yapmalarını yaz gelince her yer kuş pisliği tüy olur diye korkuyorum behçe olsa olur da direkt pencerenin dibi evin içinde gibi olurlar zaten pimpirikliyim yuvaları da bozamam artık tik olur ben de

bu arada tüy falan yapmazlar güvercin gibi,tavana yuva yapar onlar,yuvaları da kapalı gibi görünür,minik tepede bir yeri açık olur..
evin için gibi de olmaz,sizin pinpiriğiniz yüzünden hayvanlar neden zarar görmek zorunda?

kırlangıçlar o yuvayı ,mnicik ağızlarında taşıdıkları çamurla yapıyorlar,siz de gelmesin diyor yuvayı bozmak istiyorsunuz..
hiç anlamıyorum bunu.size bir zararları yok tam tersi ,izleyin onları o minicik açık bıraktıkları delikten yuvaya girişlerini,yavrualamalarını,yavrularına yiyecek getirmeleri,sonra da yavruların yuvadan çıkmaları..
hiçbir hastalık taşımazlar,her sene de aynı yere gelir,yavrulayıp onlaır büyütüp giderler...
annemin yatakodasının tavanına yerleşirler her sen,çok da mutlu oluruz..
lütfen çamaşır suyu flan da dökmeyin,ölür o minicik kuşlar,neden böyle yapıyorsunuz ki??

hayatım benim ev de yuva yok yapmamışlar yapmak istemişler toprak parçaları var ama yapmamışlar, ben de haftasonu gördüm bir baktım 6. kattaki komsunun pencerelerine yapmışlar , ben de bilmediğim için buraya konu açtım acaba parazit hastaık vs bu kumru ve güvercinlerde olan şeyler kırlangıçlar da da var mıdır diye. ben duvara sıktım çamaşır suyunu kokusundan rahatsız olup gelmesinler diye yuva yapmasınlar diye. çünkü yuva yaparlarsa bozamam, ama annenlerin evine yapmışlarsa bir sorun yok demek ki zararları olsa olurdu değil mi?

bu arada tüy falan yapmazlar güvercin gibi,tavana yuva yapar onlar,yuvaları da kapalı gibi görünür,minik tepede bir yeri açık olur..
evin için gibi de olmaz,sizin pinpiriğiniz yüzünden hayvanlar neden zarar görmek zorunda?

evet pimpirikliyim ama kuşlar ne zarar görücek ki anlamadım yuva felan yok bozmadım ki olmayan yuvanın zararı ne olsun?

Biz hayvanlarin tum yasam alanlarinin irzina geciyoruz resmen.hayvancagiz bir yuva yapiyor yok kil yok tuy.tahammul ediverin yani ne olacak .bu dunyada sadece biz insanlar yasamiyor bunu unutmayin

teyzem kumrular yüzünden ev taşıyacaktı da bunlarda onun gibi olur diye korktum ama cevap veren herkese teşekkürler kırlangıçların bir zararını gören olmamış içim rahatladı...

X