KIRMADAN "YETMEZ Mİ ARTIK?" DEMEK

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkese yorumlari icin çok tesekkur ederim.
KYK kredi odemelerinin yapilandirmasi gelecek zaten kisa zaman sonra (diye umid ediyorum). O zamana kadar bu sekilde devam edip sonra KYK borcu ödemeye verecegim maasimin yarisini. Ev icin de faturalara otomatik odeme talimati vermeyi dusundum (normalde interneti ben oduyorum sadece)
Gerci kendimi taniyorum. Gereksiz ışık yakanla - zamansiz makine calistiranla dalaşirmişim 😂
Herkese tesekkur edip konuyu kapatabiliriz @Mune
Zaten uzun, tekrar yorum gelip yukarilara tasinmasin...

Bu arada insanin kendini tanimasi guzel birsey. Ben zaten farkindayim pinti tarafimin olduğunu. Hele benimki gibi savurgan bir ailenin icinde yasayan biri bu etiketle sık sık biraraya gelir zaten :)
Ama iyi ve kötü yonlerimle kendimi seviyorum. O yuzden bu tarafimi da seviyorum :) bu tarafim sayesinde ulkenin neredeyse yarisini gezdim. Bu pintiligim sayesinde ankaraya gider gibi yurtdisina cikabiliyorum (ucuz bilet bulma hobim var) . Sevmedigim seylere para harcamiyorum. Mesela laf olsun diye beni cagiran kimseyle bulusmuyorum :) ne bileyim,cok artısını gördüm. Elbet eksisini de yasamisimdir...
Kontrolcü bir insan oldugum soylenmis,o da dogrudur. Mesela ben tiyatroyu seviyorum diye herkese bunu asilamaya calisiyorum. Insanlar bilet acilis gününü yakalayamaz diye ben guzel oyunlarin bilet saati acilacakken is yerindekileri - telefonla sevdigim arkadaslari falan ariyorum "bak bilet buldum iki hafta sonra su oyun. Coook guzel. Gidersin di mi?" Diye aliyorum hemen :) boylece benim zevk aldigim birseyi onlara da yaptiriyorum.
ya da belediyenin olimpik havuzuna kaydolacaktim. Hemen, zamaninda yuzmek istedigini soyleyen arkadasimi aradim tcsini istedim kaydettirecegimi soyledim. Once sevindi en son vazgecti ama kendi bilir :) ya da ucuz bilet bulma hikayesi... ben bundan zevk aldigim icin cevremdeki herkesi ekonomik yoldan biryerlere gondermeye calisiyorum. Mesela su "turkiyede her yer 99 tl" kampanyasindan 6 kisiyi daha gaza getirtip bilet aldirtttim (benle beraber gitmek icin degil)
Tatile cikmayi dusunenlere cadirimi vermeyi teklif ediyorum. Belki zevk alirlar da onlar da kamp yapmaya baslarlar diye. Yazin cadirim elden ele gezer...
Misyoner gibi kendi sevdigim seyleri yaymaya calisiyorum. Çünkü cevremdeki insanların isten kafeye/kafeden eve (bana gore) bos bir yasam yasamasi beni rahatsiz ediyor :)
ha, bana ne?
Hic...
O da ayri bir hikaye :)
Kaldi ki benim zevk aldigim seylerden herkes zevk alacak diye birsey yok. Bunu da farkindayim.
yine de bu huyumu da biraz torpuledim. Eskiden daha uyuzdum. Simdi cogu seye "bana ne, onun hayati" diyebiliyorum...
Amaaan dediğim gibi , ben de böyle bir insanim. Hangimiz cok mukemmeliz ki sanki :confused:

Tam olarak sizin gibi bir arkadasim var. Inanin karsi taraf icin cok yorucu oluyor. Daha bugun benzer bir diyalog yasadik. Benim yasadigim ulkeden cevre ulkelerdeki adalara paket tatiller oluyor, cok iyi bir indirim bulmus. Tutturdu oraya gidelim. Bizim esimle bu aralar farkli bir planimiz var ona butce ayirmak istemedik. Neden diye basimin etini yedi. En son dedim ki 'Istememek de yeterince gecerli bir neden. Senin sevdigin her sey en dogrusu degil ki. Biz gelmeyecegiz.' Benden sonra kocamla gorusmus beni ikna edemeyince :)))
Yani olay bazen en iyi indirimi yakalamak olmuyor ki... Insanlar hayatlarinin farkli evrelerindeler, farkli sorumluluklari, planlari var ve her zaman motivasyon ucuz bilet buldum gidelim olmuyor.

Bu arada ben de 60'a yakin ulkede bulundum, gezmeyi cok severim ama en yakin arkadas grubumla en sevdigimiz kafede browni+kahve keyfi icin her cuma kosa kosa gideriz. Cok da eglenceli olur. Hani bu anlattiklariniz biri olmazsa digeri olacak kadar keskin sinirlari olan seyler degil. Hayati biraz grilerde yasamak lazim. Hepsinin keyfi ayri :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X