Turşular Kırmızı Biber Turşusu (Resimli)

acigul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2009
679
7
salata diyede geçiyo ama ben turşu olarak kullanıyorum :) buzdolabında saklıyorum ve kış boyu kullanıyorum tavsiye ederim

fotoraf0004a.jpg

1222611796fotoraf0001.jpg

5 KG SALÇALIK BİBER (HEPSİ RESİMDEKİ KADAR ÇIKTI)
6- 8 BAŞ SARIMSAK
1 SU BARDAGINDAN BİRAZ EKSİK SİRKE
1 ÇAY BARDAĞI SIVI YAG
Bİ KAÇ TANE CİN BİBER ( İSTEDİĞİNİZ KADAR KULLANABİLİRSİNİZ) VE TUZ VE MAYDANOZ

Biberleri fırında közlüyoruz ve patlıcan közlediğimizde doğrar gibi küçük kare şekilde doğruyoruz. Biberleri bir legene alıp sarmısaklarıda robottan gecirip tüm malzemelerle karıştırıyoruz. Uygun kaba koyup buz dolabında saklıyoruz. Hemen yemeye başlayabilirsiniz. Afiyet olsun

Elinize sağlık .
Bizim evde salatalık va acur turşusunu seviyorlar.Ama ben bir küçük kavanoz sizin bu tariften denemek istiyorum.

Elinize sağlık .
Bizim evde salatalık va acur turşusunu seviyorlar.Ama ben bir küçük kavanoz sizin bu tariften denemek istiyorum.

umarım beğenirsiniz. yemeklerin yanında güzel oluyor damak zevki tabiki. beğenirsiniz inşallah sevgiler afiyetle yeyin opuyorumnanaktan

canım bende yapıyorum herkese tavsiye ederim çok süper oluyo turşudan çok meze gibi bişey ama canım sen bütün kış kullanıyorum demişsin ben kavonozlara yaptım bozuldu çok durunca bende közleyip buzluğa atıyorum çıkarıp malzemelerini katıyorum aynen oluyo senini bozulmuyomu?

Ben bayılırım bu lezzete bende sizin gibi yapıyorum ama bu sefer ki hemen üstten porlanmaya başladı sebebini anlamadım oysaki her yıl aynı şekilde yapar ağzını sıkı sıkı kapatırdım.Dolabımda çok iyi muhafaza ederdi ama bu yıl olmadı. Sizinde ellerinize sağlık.

bende böle yaptım kavanozlara koydum ama bozulmuşlar ekşi tatları vardı attım ,sonrada farklı olarak biberleri közleyip poşetleyip dolaba attım öle denedim salınıncaüzerine yoğurt-ve sarımsak ekledim güzel oldular tavsiye ederim

anam 10 kılo yapmıssın o bozulmazmı bacımm
1 haftada bozulmuyomu
ıcıne ne yag koydun ne sırke

cevap için çok geç kalmışım ama benimki bozulmutor tüm kış yiyorum ben evdede sadece ben yiyorum yani tüketim süresi daha uzun sürüyor... tuzunu az fazla koyun belki az olduğu içindir...benneyaptımki

Son düzenleme:
Bende aynını yapıyorum...Çok güzel oluyor evet...

Elinize sağlık...

X