kırmızı lahana cinsiyet testini deneyen varmı?

efenes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2012
27
3
kırmızı lahanayı küçük küçük dograyıp bi kaba koyun
üstüne 2 bardak su ilave edin ve 10 dk pişirin
10 dk nın sonunda suyun rengi koyu mor yada mavi olmalıdır.
sonra suyu plastik bardaga yarım bardak dökün,diger bardagada idrarınızı koyun.miktarları aynı olmalı.
idrara lahana suyunu ilave edin bekleyin.suyun rengi mor olursa bebek kız,
kırmızı-pembe olursa bebek erkek...

Son düzenleme:
yalnız bu test sanırım 10. haftadan itibaren daha doğru netice veriyormuş denemekte fayda var:))

kırmızı lahanayı küçük küçük dograyıp bi kaba koyun
üstüne 2 bardak su ilave edin ve 10 dk pişirin
10 dk nın sonunda suyun rengi koyu mor yada mavi olmalıdır.
sonra suyu plastik bardaga yarım bardak dökün,diger bardagada idrarınızı koyun.miktarları aynı olmalı.
idrara lahana suyunu ilave edin bekleyin.suyun rengi mor olursa bebek kız,
kırmızı-pembe olursa bebek erkek...

deneyin bakalım sonuçlar nasıl olacak...

ilk kez duydum ben bunu :))
harikaymış..
iyi bi oyalanma yöntemi yani hamişler için..

hamileyken haftalar geçmek bilmiyor ya hani...
10. hafta gelsin de test yapalım, lahanaları kaynatalım.... olmadı 2 hafta sonra tekrar deneyelim falan derken.... haftalar öyle geçer. :))))

ilk kez duydum ben bunu :))
harikaymış..
iyi bi oyalanma yöntemi yani hamişler için..

hamileyken haftalar geçmek bilmiyor ya hani...
10. hafta gelsin de test yapalım, lahanaları kaynatalım.... olmadı 2 hafta sonra tekrar deneyelim falan derken.... haftalar öyle geçer. :))))
eeeee tabiki cinsiyetini merak edip sabırsız olan anneler için bir ipucu olabilir... hem bu testi fen derslerinde de yapıyorlarmış..

15. haftadan sonra zaten belli olmuyor mu cinsiyet ?

En iyisi kara lahanayı salatada kullanmak :KK1:

Şaka bir yana inşaallah hayırlı ve sağlıklı bebeleriniz olur. :nazar:

15. haftadan sonra zaten belli olmuyor mu cinsiyet ?

En iyisi kara lahanayı salatada kullanmak :KK1:

Şaka bir yana inşaallah hayırlı ve sağlıklı bebeleriniz olur. :nazar:
teşekkür ederim.2 erkek çocuk annesiyim tabiki herşeyden önce sağlıklı sıhhatli ve hayırlısı neyse o olsun ama tabiki de biyandan değişik bişey olsun diyede icimden geçmiyo degil.. ALLAH cümlemizinkini sağlıklı dünyaya getirmek nasip etsin.:26:

12.haftada bıle detaylı ıyı bır ultrason cıhazında cinsiyet belli oluyor kar lahana suyuna ıdrar karıstırmakla ugrasmak yerıne ultrasona güvenmek daah ıyı degılmı:))

12.haftada bıle detaylı ıyı bır ultrason cıhazında cinsiyet belli oluyor kar lahana suyuna ıdrar karıstırmakla ugrasmak yerıne ultrasona güvenmek daah ıyı degılmı:))

12. haftaya kadar bekleyemeyip sabırsız olanlar için bir alternatf yoksa bekleyen beklesin:KK49:

ya arkadaslar bırakın böyle saçma şeylerı ya ellerı ayakları duzgun olsun tek parca halınde dogsun yeter yok çin takvimi yok lahana bilmem nesi dogru sonuc verse insanlar ona göre istedıklerını dgururdu

anaa yarın deniyecem valla meraklandım şimdi minik kuşum kızmı erkek mi?şimdi 11 haftalık arkadaşım 12, haftada öğrenmişti bakalım biz ne zaman öğrencez.

çok ilginç ....hamile arkadaşlarıma söyleyeyim denesinler bakalım tutacak mı ? :KK52:

arkadaşınız cinsiyetini öğrenmişse ınada yaptırabilirsiniz sonuç bakalım doğrumu çıkacak :nazar:
anaa yarın deniyecem valla meraklandım şimdi minik kuşum kızmı erkek mi?şimdi 11 haftalık arkadaşım 12, haftada öğrenmişti bakalım biz ne zaman öğrencez.

arkadaşınız cinsiyetini öğrenmişse ınada yaptırabilirsiniz sonuç bakalım doğrumu çıkacak :nazar:

evet bencede doğruluğunu yapıpta onaylayan varsa eğer bilgi verse herkes ona göre değerlendirir değilmi:))
bide bu su soğukmu olmalı acaba kaynadıktan sonra ılıkmı??? varmı bileeenn

Bilgi: Kırmızı lahana suyuna asit eklediğimizde, rengi mordan pembeye döner. Asit içermeyen maddeler ise, lahana suyunun rengini değiştirmez ya da yeşile dönüştürür.

böyle bır yazı okudumda ozman pembeye faln dönemsı gayet normalmıs arkadaslar

kuzenime söyledim. denedi. kendisi 23 haftalık hamile. oğlu olacak.
ama bu lahana testi kız olacak diyormuş.

doğru çıkmadı kızlar. :))))))))))))))))

ben daha önceki hamileliğimde denemiştim çok gülmüştük hatta kızlarla kız çkmıştı ve doğruydu

X