Kırmızı oda Kumru izlerken

Helinsma

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2015
1.343
410
30
Merhaba, direk konuya gireceğim. Çocukluğumda aklım erene kadar geçen bi zamanda bekâret takıntısı oluşmuştu bende hatta evlilik konuları olduğunda çok korkardım ya bakire değilsem gibi vs.

Neden böyle bi his doğdu bunu bilmiyorum. Tabi Internetle tanışınca hep bu konuyu araştırmaya çalışırdım ama sorun şu ki okuyamazdım başım döner hatta bi kaç kez yere düştüğümü hatırlıyorum. Derken bunu zamanla artık düşünmemeye başladım. Taaki dün akşama kadar 26 yaşındayım bu arada.

Annemle kırmızı oda dizisini izliyorduk. Kumru karekteri vardı o sıra. Çocukken üvey babası tecavüz etmiş , sonra babaannesi tarafından evlendiriliyor ve ilk gecesini yaşıyor. Buraya kadar izlerken.bi sorun yoktu.

Daha sonra ilk gecesinde evlendiği kişi durumu anlıyor ve bıçakla saldırıyor kıza babaannesini çağırıyor ve babaannesi kontrol edicem demedi ama ben öyle dicek diye bekledim tam o sıralarda İnanılmaz kalbim sıkıştı nefesim kesildi baş dönmesi ama bu hissi tarif edemiyorum bilincim kapandı annem geldi tedirgin halde noldu noldu diyo annemi görüyorum yüzüne bakıyorum ama tepki veremedim yüzüme bi su dök diyebildim su getirdi annem kolumu tuttu yere düştüm kalkamadım sonra aniden mide bulantısı ve lavaboya koştum.

Kustuğum an gözüm açıldı. Kendime geldim.

Bana noldu böyle bende piskolojik bi travma mı var ? Hiç bir şeyim yokken aniden yaşadığım bu şey neydi normal miydi ?

Fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim..

Yani kafanizda küçüklüğünüzden beri büyümüş büyümüş tabu haline getirmişsiniz. Toplum baskısı, annenizin etrafınızın tepkileri, size olayi bu sekilde cocukken işlemiş herhalde, baska açıklaması yok.

Onemli olan bir zar, gelecek 3 damla kan değil ki. Bir sey onemliyse dini açıdan diyebilirsiniz. O da kan ile alakalı değil, sonucta erkekler de istediği ile birlikte olamıyor.

Esnek zar sebebiyle hiç kan gelmeyen kadınlar var onlar ne olacak?

Hayatimizin içine ettiler de ondan.oyle onemliydi ki bekaret takıntı yaptık.Ozellikle annelerimiz yaptı erkek oğullarına herşeyi yaptırırken kızlarına sürekli baskı yapti.5 yaşında bekarrti koorumak ne demek onu öğrendik.ordan atlama ,elini sürme ,aman erkeklerden uzak dur ,bir kızın en önemli şeyi,gelinliğinize bile kırmızı kurdele takip bizi erkeklere hediye paketi yaptılar .Erkekler kendileri bekaret bozma avına çıktı .ama bekareti bozulan kiz istemediler .kizlar evlenene kadar aman bekarrtim bozulqmsin diye cinsel hayatı olmadan duygularını bastırarak büyüdüler.sonrada biz kadınlar vajinismus yaşadık .yazık değil mi bizlere .Ama hala kadınlarımız aynısını yeni nesile aktarmaya calisiyor.Erkeklerin bize dayattığı ne hikmetse kendilerinin elinin kiri ama bizim canımıza mal olan bu bekaret mevzusunu devam ettiriliyor .Siz hemcinslerinizin destekcisi olmazsanız cinsellik yaşayan kızları kadinlari asagilarsaniz kocalarinizla birlikte kızlarımıza baskı uygularsaniz bekaretinizi beynimizden üstün tutarsanız çok kızımızın canı daha yanar. Çekin elinizi kadinlarin üstünden

Malesef bu tip takıntilar bir çok genc kizimizda var. Yengemi istemeye gittiklerinde babasi isteme anında bizim kızımız ağaçtan düştü kolu bacaği kırıldı demiş. Ananemde gecmis olsun demis. ama sonra tekrar yani haberiniz olsunda düştü demiş. Tabi bizimkiler yine anlamamis. Sonra adam işin gerçeği bizim kızımız ağactan düştü bekareti olmayabilir şimdiden söyliyim demiş. Yengem şuanda 60 yaşinda hala üzülüyor 40 kisinin icinde bunu yaşadigi icin.

Malesef bu tip takıntilar bir çok genc kizimizda var. Yengemi istemeye gittiklerinde babasi isteme anında bizim kızımız ağaçtan düştü kolu bacaği kırıldı demiş. Ananemde gecmis olsun demis. ama sonra tekrar yani haberiniz olsunda düştü demiş. Tabi bizimkiler yine anlamamis. Sonra adam işin gerçeği bizim kızımız ağactan düştü bekareti olmayabilir şimdiden söyliyim demiş. Yengem şuanda 60 yaşinda hala üzülüyor 40 kisinin icinde bunu yaşadigi icin.
Mesela ben bunu okurken bile aynı his geliyor içim kaldırmıyor ağaçtan düştü cümlelerini

Böyle etraftan duyardik bekaret şeyini, insan tabiki bilinçaltında korkur yaratıyor . Mesela ben küçüktüm komşu çocukları anlatmıştı, mahallede bir kadin vardi küçükken bir inşaat iscisi götürmüş ailesi almis ama kadin hic evlenmemiş o zaman birsey yapmadığına dair raporda almışlar ama kimse evlenmemis diye anlatıyorlardı ,insan etkileniyor evden duymazdim ama mahallede çocuklardan hep biseyler duyardim. Duvardan atlardik biri cikar derdi atlamayın kizlik bozulurmuş onuda tam anlamazdım. Ama büyüdükçe anladim insan acaba mi diyor. Ben evlenirken korkmuştum cok ailemede demiştim ben korkuyorum ya bisey olduysa diye ahaha, farkli sehirde evlendim,kuzenim vardi o sehirde,giderken ne olursa olsun kuzenini ara dedilerdi. Hic kanamam olmadi, şükür sacma sapan biseyde olmadi. Her kanamasi olmayan illa iliski yaşadı diye birşey yok tabiki karsidaki insanların cahil olmamasi gerekli.

Böyle etraftan duyardik bekaret şeyini, insan tabiki bilinçaltında korkur yaratıyor . Mesela ben küçüktüm komşu çocukları anlatmıştı, mahallede bir kadin vardi küçükken bir inşaat iscisi götürmüş ailesi almis ama kadin hic evlenmemiş o zaman birsey yapmadığına dair raporda almışlar ama kimse evlenmemis diye anlatıyorlardı ,insan etkileniyor evden duymazdim ama mahallede çocuklardan hep biseyler duyardim. Duvardan atlardik biri cikar derdi atlamayın kizlik bozulurmuş onuda tam anlamazdım. Ama büyüdükçe anladim insan acaba mi diyor. Ben evlenirken korkmuştum cok ailemede demiştim ben korkuyorum ya bisey olduysa diye ahaha, farkli sehirde evlendim,kuzenim vardi o sehirde,giderken ne olursa olsun kuzenini ara dedilerdi. Hic kanamam olmadi, şükür sacma sapan biseyde olmadi. Her kanamasi olmayan illa iliski yaşadı diye birşey yok tabiki karsidaki insanların cahil olmamasi gerekli.

Banada evlenmeden 1 hafta önce işarkadaslarim öyle seyler anlatmiştiki dudaklarim uçuklamisti. Ne aptalmişim inandim hepsine. Millet olarak abartmayi çok seviyoruz.oğluma hamileykende herkes kötü doğum anilarini anlatiyordu .

Yani ailenizin tarzı nasıl mesela? Yaşantısı size baskı yaptılar mı baskıdan kastım öğreti diyelim
Ben kendi adıma böyle öğretilere karşıyım
Çocuğunu sadece cinsellik konusunda bilgilendirebilirsin
Fakat evlenince cinsel ilişkiye gir yok bakire olmazsan almazlar öğretisi mide bulandırıcı bir öğreti.

ya da saçma sapan hikayeler
Herkesin tecrübesi kendisine özel

Kumru nun dugun gecesi yasadiklarini izlerken her kadının kalbi sızlar da sizinkisi çok büyük bir tepki. Psikolojik olarak destek alın bence. Bayılmaya varan bir tepki veriyorsunuz biran önce destek alın.
Kızlara anlatılan iğrenç hikayeler travmalara yol açıyor. Bisiklete binme atlama zıplama nasıl baskı yarabbim. Eskiden çok daha fazlaydı. Kırmızı kurdeleyi beline bağla kızı erkeğin kucağına yolla. Yıllarca erkekle konuşma dediğin kızı al adamın kucağına at. Bir de kan gelmezse baskısı yaratan bazı asalaklar. Ne zormus kadın olmak hele eskilerde...

6 yasinda sokakta anaokulu önlüğümle oynarken 3 tane lise son sinif ogrencisi tarafindan istismara ugradim. Canim yandigi halde korkup kactim ve aylarca evden disari cikmadim. Basima tam olarak ne geldiğini de bilmedigim icin aile anlatmadim. Bir cesit dayak yedigimi zannediyordum ve dayak yemek benim icin normaldi. Annemden ogretmenimden abimden sokaktaki buyuk cocuklardan sık sık dayak yerdim ve bunu kanıksamistim. Yasadigim seyin bir istismar olduğunu lise birde cinsel iliskinin nasil yasandigini ogrenince anladim. Ve o zamana kadar ara ara aklima gelmekten baska beni etkilemeyen bu olay liseden itibaren her ay bir kere sinir krizi derecesinde perisan ediyor. Yillarca kimseye anlatmadim. Evlendikten sonra esime anlattim. Evlendigim ilk gece daha once cinsel iliski yasamadigim halde kanamam olmadi ve esim bunu faketmedi bile. 1 2 hafta sonra ben sorduğumda her kadinda kanama olmayabiliyormus o kadar biyoloji biliyoruz herhalde dedi. Ve ben de bunun uzerine yasadigim olayi anlattim. Su an ilk kez bu kadar ayrintili yaziya dokmus olabilirim, bilmiyorum. Annemle olan korkunc iliskimin aksine babamla cok iyi anlasiriz ama uzulmesin diye bu olayi ona anlatmadim. Neden hala kimse beni korumazken ben baskalarini koruyorum bilmiyorum...
Kirmizi odayi normalde izlemedigim halde dunku bolumune denk geldim. Cok travmatik bir olay elbette. Hic bu tarz travmasi olmayanlari bile dehsete düşürecek bir hikaye. Etkilendiginiz icin illa ki boyle bir geçmişiz oldugunu cikaramayiz ama isterseniz psikiatrik yardim alarak bu tepkinizin altinda neyin yattigini ogrenebilirisiniz. Baska ne tavsiye edilir bilemedim.. gecmis olsun

Psikoloğa gidip anlatın

Yani bu anlattıklarınızı nerede ise herkes duyuyor ama sizin tepkiler çok fazla

Annenize sorun taciz geçmişiniz var mı küçükken bir şey yaşanmış mı

Banada evlenmeden 1 hafta önce işarkadaslarim öyle seyler anlatmiştiki dudaklarim uçuklamisti. Ne aptalmişim inandim hepsine. Millet olarak abartmayi çok seviyoruz.oğluma hamileykende herkes kötü doğum anilarini anlatiyordu .
Bekaret olayını kadınlar öyle bir yere koyuyorlar ki...Kendine değeri bekaretiyle ölçen arkadaşlarım vardı. Ilk kez seviştiği adam kötü onu aldatan , şiddet eğilimli olsada o manyakları kendine layık görüyordu. Bakire değilerdi ya ne kadar kötü olursa olsun evlenmek istiyorlardı

Bu yazdığınız ortamı ben de yaşadım. Ilk gecesinde kanamadan bayılan mı dersiniz, hastahaneye kaldırılan mı.. o dönem evlenecek arkadaşımı öyle bir korkutmuşlardı ki ! Kız çok stres yaptı psikolojisi bozuldu resmen ya.. hatta sonra yaşadıklarını anlattırıp o yarışa dahil edilmişti. Üstelik bunlar okumus etmiş insanlardı. Annelerimiz bizlere bu korkuyu yaratırken hadi cahilleri bilmiyorlardı, peki devam ettiren hemcinslerimiz? Üzülüyorum iki damla kan için harcanan hayatlara..

Konu sahibi bana kalırsa çok büyük baskılar ile büyümüşsün. Belki ailen belki çevrende taa çocukluk zamanlarında bekaret = değer olmuş. İleri hayatin için destek almalısın

Neyini takıyorsun ki ilk gece korkusu mu? Kanama olmayacak korkusu mu? Ya da başka bir şey mi? Açıklık getir önce kendi içinde ve en önemlisi seni seven insan olduktan sonra gerisi hiç önemli değil kimler kimler evlendi çevremden hey gidi :)) hepside çok mutlu Allah daim etsin yani kısaca o tip şeyler eskide kaldı.

Bekaret olayını kadınlar öyle bir yere koyuyorlar ki...Kendine değeri bekaretiyle ölçen arkadaşlarım vardı. Ilk kez seviştiği adam kötü onu aldatan , şiddet eğilimli olsada o manyakları kendine layık görüyordu. Bakire değilerdi ya ne kadar kötü olursa olsun evlenmek istiyorlardı

Bu yazdığınız ortamı ben de yaşadım. Ilk gecesinde kanamadan bayılan mı dersiniz, hastahaneye kaldırılan mı.. o dönem evlenecek arkadaşımı öyle bir korkutmuşlardı ki ! Kız çok stres yaptı psikolojisi bozuldu resmen ya.. hatta sonra yaşadıklarını anlattırıp o yarışa dahil edilmişti. Üstelik bunlar okumus etmiş insanlardı. Annelerimiz bizlere bu korkuyu yaratırken hadi cahilleri bilmiyorlardı, peki devam ettiren hemcinslerimiz? Üzülüyorum iki damla kan için harcanan hayatlara..

Konu sahibi bana kalırsa çok büyük baskılar ile büyümüşsün. Belki ailen belki çevrende taa çocukluk zamanlarında bekaret = değer olmuş. İleri hayatin için destek almalısın

Aynen katiliyorum. Bizler kızlarimizi yetistirirken dikkat edersek insallah onlar bizim yasadiklarimizi yaşamazlar

X