Kırmızı ruj sürememek !!

esintii95

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2014
73
8
Arkadaşlar aslında bdv de sanırım en dert sayılmayacak konu şu an açtığım konu.. Ama yardımınıza ihtiyacım var..

Bembeyaz tenim var ve internette fotoğraflara baktığımda beyaz tenli insanlara kırmızı ruju çok yakıştırıyorum ama iş kendime uygulamak olunca çok zor oluyor, abartı gibi geliyor ama başkalarında gördüğümde çok hoşuma gidiyor hatta cesaretlerine hayran kalıyorum..

Sorum şu; sizce günlük hayatta kırmızı ruj abartı mı yoksa farklılık mı katıyor , eğer günlük hayatta kullanmayı abartı bulmuyorsanız beyaz tenliler için hangi tonunu önerirsiniz ve bu kırmızı ruj sürememe korkusunu nasıl yenerim :KK52:

teşekkürler şimdiden :KK17:

Son düzenleme:
ben çok yakıştırıyorum ve kendimde beyaz tenliyim, kırmızı ruj sık sık kullanıyorum. aslında biraz da gün içinde girdiğin ortama bağlı bu bence. yani ben böyle düşünüyorum

Arkadaşlar aslında bdv de sanırım en dert sayılmayacak konu şu an açtığım konu.. Ama yardımınıza ihtiyacım var..

Bembeyaz tenim var ve internette fotoğraflara baktığımda beyaz tenli insanlara kırmızı ruju çok yakıştırıyorum ama iş kendime uygulamak olunca çok zor oluyor, abartı gibi geliyor ama başkalarında gördüğümde çok hoşuma gidiyor hatta cesaretlerine hayran kalıyorum..

Sorum şu; sizce günlük hayatta kırmızı ruj abartı mı yoksa farklılık mı katıyor , eğer günlük hayatta kullanmayı abartı bulmuyorsanız beyaz tenliler için hangi tonunu önerirsiniz ve bu kırmızı ruj sürememe korkusunu nasıl yenerim :KK52:

ben kırmızı koyu tonlarda kendını gosteren ruj surmedımmı ölü gbiyim :KK43:((

Ben de açık tenliyim, kırmızıyı sık sık sürerim. Göze bi'eyeliner, rimel dudağa da kırmızı.
Kırmızı sürdüğün zaman gözüne çok az makyaj yap. Hatta sırf rimel bile sürünce hoş duruyo dudakta kırmızı ruj.:KK31:
Ben bi'de pudra geçiyorum dudağa iyice bütünleşiyo sabitleniyo, hem kolay da gitmiyo gün içinde.

Ben hastalık beyazıyım.. Bana bile yakışıyorsa sana hayli hayli yakışır canım benim.. :KK1: Sür güzelce, peçeteyi öp, abartılığı gidecek rengi kalacaktır. :KK16:

Canım ben de beyaz tenliyim, bir de dudaklarım kalın olduğu için günlük hayatta ben de kırmızı ruj sürmeye cesaret edemiyorum :) Günlük hayatta süreceğim zaman, mat yapıda kırmızı ruj seçiyorum ve direkt sürmüyorum; pıt pıt hareketlerle dokundurarak sürüyorum :) rengi biraz silerek kırıyorum, daha doğal duruyor o zaman, sana da tavsiye ederim :)

bende beyaz tenliyim ve bende süremiyorum. Çok dikkat çekiyormuş e çiğ duruyormuş gibi geliyor :26:
Genelde soft pembe tonları kullanıyorum daha hoş duruyor bence.

Kırmızı ruju günlük hayatta abartıya kaçmadan kullanmanın en kolay yolu ;ruju sürdükten sonra peçeteyi öpmek,eğer hala abartılı geliyorsa peçeteyle biraz daha üstüne tampon yaparak ruju alabilirsin.Böylece çok doğal bir kırmızılık yakalayabilirsin.

Canım, ben de çok beyaz tenliyim. Günlük hayatta kırmızı ruju çok bayağı buluyorum. O yüzden pembe tonlarını tercih ediyorum.
Gece makyajında kırmızıyı çok severim, daha ağır ve asil duruyor. Fakat günlük hayatta hiç yakıştırmıyorum.

Butun ruju dudaginda gezdirmeyeceksin ki hafif dursun.
Mat kirmizi sec.
Dudagina pit pit dokundurarak sur ve yay. Ya da yine az miktarda surup, yayip, peceteyi op.
Direk dudaklarina ruju surersen abarti bir kirmizi olursun, bu da gunluk hayatta tuhaf durur, ancak ozel gunlerde.
Hafiften surerek dudaklarina "kizarmis" goruntusu vermen lazim, yani dogal kirmizi, agzinda kan gibi kipkirmizi durmamali o ruj, dogal kirmizilik olmali.

Gozun de alisir zamanla. Kirmizi ruj ben de cok severim. Dogru surebilen cogu kadina da yakisiyor.

kırmızı ruj sürmeden adımımı atmam o derece.
bende beyaz tenliyim ve kırmızı ruju kendime fazlasıyla yakıştırıyorum.
belkide kendime güzel görünüyorumdur bilemem.:KK1: hatta bazen düşünüyorum yolda yürürken falan acaba itici gözüküyormuyum diye?:KK9: ama sanmam ya.eğer böyle birşey olsaydı etraftan duyumlar alırdım.
kırmızının ortası bir renk kullanıyorum ben.ne fazla koyu ne fazla açık ve nasıl anlatsam.ımmm fazla sürmüyorum dudağıma.önce dudaklarıma küçücük sürüyorum ve küçük parmağımla yayıyorum dudaklarıma.:21:

Ben de aynen abartılı buluyorum. Ya da kendime pek yakıştıramadığım için de öyle olabilir.
Beyaz tenliyim senin gibi.
İlla süreceksem de küçük dokunuşlarla uyguluyorum ve parmağımla yayıyorum daha doğal olsun diye.

Son düzenleme:
Baskasina yakistirip, kendine yakistiramayanlardanim...
Kirmizi cok iddiali geliyor bana..

Hele evlendikten sonra iyice ruj kullanmaz oldum, esim de cok begenmiyor kirmizi rengi.
Itici geliyormus ona, o yuzden genelde naturel tonlar seciyorum...

Bna hic yakismio iykk

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Tonunu bulabilirsen egwr gayet de hos durabilir mesela ben onceden kendimi sahne alcakmisim gibi hissederdim.ama artik degil.. kirmizilari da tek tek deneyip sana uygununu bulmalisin

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X