KIŞ BEBEĞİ ANNELERİ

sitare25

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2021
54
32
27
Arkadaşlar merhaba. Allah nasip ederse doğumum ocağın 20sinden sonrası oluyor. 25+4 günlüğüz. Kızımın alışverişine yavaştan başladım ama tecrübeli arkadaşlardan adaylardan yardım istiyorum yanlış bi şey almak istemiyorum. Ben köyde oturuyorum sobalı evde yaşıyorum. Buna göre dikkat alarak önerilerinize açığım 💐

Şimdi tulum mu yoksa alt üst takım mı daha iyi olur? Külotlu çorap mı giydirmeliyim yoksa başka alternatif var mı. Yelek mi hırka mı vs. Tüm önerilerinize açığım. Uyku tulumu almaya gerek var mı?

Burdan yola çıkarak kaba taslak bi liste hazırlayıp öyle alışveriş yapmak istiyorum. Şimdiden çok teşekkürler 🖤

Sobalı oda çok sıcak olur yaza kadar da aynı odadan pek çıkarmıycanı düşünerek uyku tulumunu pek önermiyorum bende almıştım ki kızım 8 aylıkken ama çok terlettiği için hiç kullanamadım, külotlu çorabada şimdilik bemce gerek yok ama ben iki kat giydirirdim penye takım altlarından. Tulumda iyi kullanışlı ama alt üst takım bana göre daha da kullanışlı. Üst tarafı kusuyo alt tarafı çişini kaçırıyor mesela elinin altında çeşidin çok oluyor. Aldığın ürünleri yeni doğan alma sakın en küçük 3 aylık al. Benim aklıma gelenler bunlar Hayırlısıyla alırsınız inşallah kucağınıza

Çok teşekkür ederim henüz yeni gördüm. dediklerinizi aklımda bulundaracağım 👍🏻

Arkadaşlar merhaba. Allah nasip ederse doğumum ocağın 20sinden sonrası oluyor. 25+4 günlüğüz. Kızımın alışverişine yavaştan başladım ama tecrübeli arkadaşlardan adaylardan yardım istiyorum yanlış bi şey almak istemiyorum. Ben köyde oturuyorum sobalı evde yaşıyorum. Buna göre dikkat alarak önerilerinize açığım 💐

Şimdi tulum mu yoksa alt üst takım mı daha iyi olur? Külotlu çorap mı giydirmeliyim yoksa başka alternatif var mı. Yelek mi hırka mı vs. Tüm önerilerinize açığım. Uyku tulumu almaya gerek var mı?

Burdan yola çıkarak kaba taslak bi liste hazırlayıp öyle alışveriş yapmak istiyorum. Şimdiden çok teşekkürler 🖤
25ten anlaşılacağı üzere Erzurum’da yaşıyorsunuz Zannedersem ben Erzurum’da yaşıyorum iç zıbınlarını uzun kollu aldım iki bebeğime de soğuk memleket malum biri Mart biri ekim doğumlu uzun kollu iç zıbın üzerine uzun kollu alt üst takım üstüne normal tulum şeklinde giydiridim / giydiriyorum Külotlu çorap kız erkek fark etmeden Erzurum’da çok giydirirler siz giydirmeyin kalça çıkığına neden olabiliyor yeni doğan bebekler uyurken pek hareket etmedikleri için üstlerini açamıyorlar uyku tulumu uzun bir süre gerekmiyor ne zaman üstünü açmaya başladı o zaman alırsınız uyku tulumu ben kızıma 1 buçuk yaş dolaylarında uyku tulumu giydirmeye başlamıştım yanlış hatırlamıyorsam

Aslında Antalya da yaşıyoruz ama Köyde yaşıyorım. Bayağı yukarda kalıyor şehire. Dolayısıyla aşağı merkezle köy arasında ciddi bi fark var. Mesela aşağısı hala yaz havasıdır ama biz sobayı bu hafta kuracağız. Erzurum kadar olmasa da buranınki de çok çok soğuk rüzgarı yağmuru dolusu maşallah. Aynen o zaman külotlu çorabı erteliyorum. Kafamı çok karıştırıyordu. 👍🏻👍🏻

Müslin çok önerecekler onun yerine penye battaniye biz kış analarına daha uygun ben hazırlığımı bu şekide yaptım. Ve tabi peluşlar nohutlar kadifeler pazenler de var. Önemli olan altı da ustü de çift kat giydirmek. Kadife ya da peluş takımlar/ tulumlar sağlıklı değil ilk zamanlar.

Aslında Antalya da yaşıyoruz ama Köyde yaşıyorım. Bayağı yukarda kalıyor şehire. Dolayısıyla aşağı merkezle köy arasında ciddi bi fark var. Mesela aşağısı hala yaz havasıdır ama biz sobayı bu hafta kuracağız. Erzurum kadar olmasa da buranınki de çok çok soğuk rüzgarı yağmuru dolusu maşallah. Aynen o zaman külotlu çorabı erteliyorum. Kafamı çok karıştırıyordu. 👍🏻👍🏻
Tahmin edebiliyorum biz de daha kombiyi açmadık ama başlarız yavaştan sağlıcakla kucağınıza alın

Müslin çok önerecekler onun yerine penye battaniye biz kış analarına daha uygun ben hazırlığımı bu şekide yaptım. Ve tabi peluşlar nohutlar kadifeler pazenler de var. Önemli olan altı da ustü de çift kat giydirmek. Kadife ya da peluş takımlar/ tulumlar sağlıklı değil ilk zamanlar.
Şu an hiç penye battaniye olmadığını fark ettim🤭 neyse haftaya zaten genel bi eksik göreceğiz o zaman tamamlarım 👍🏻 Teşekkür ederimm

X