Kış sezonunun vazgeçilmezi 'Layering' trendi hakkında bilmeniz gereken her şey

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.510
28.309
58
Kış sezonu gereği havalar soğudukça ince elbise ve tişörtlerin yerini yumuşak kazaklar ve kalın ceketler alıyor. İşte soğuk ile savaşırken bile şık görünmenizi sağlayan layerin trendi hakkında her şey...
Kış sezonunun vazgeçilmezi 'Layering' trendi hakkında bilmeniz gereken her şey

Eda Özdemir
Kış sezonu gereği havalar soğudukça ince elbise ve tişörtlerin yerini yumuşak kazaklar ve kalın ceketler alıyor. Düşen dereceler ile beraber şık görünmek zor gibi gözükse de aslında oldukça kolay!
Layering trendi kış modasının 101 kodlu dersi gibi! Layering basitçe kat kat giydiğiniz kıyafetleri şık bir şekilde kombinlemek anlamına geliyor. Bu trendin avantajı, gün içindeki sıcaklık değişimlerine uyum sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz kadar katman çıkarabilmeniz.
İşte layering trendini yakalayabileceğiniz parçalar...1. Hırkalar
Hırkalar layering trendini en kolay yakalayabileceğiniz parçalar arasında yer alıyor. Elbise ya da bluzlarınızın üzerine giyerek kolayca kullanabileceğiniz hırkalar ile İlkbahar/Yaz sezonundaki favori parçalarınızı birleştirerek kullanabilirsiniz. Gucci ve Elie Saab gibi büyük moda evleri defilelerinde bunu bolca görüyoruz.
2. Elbiseler
Askılı ya da kısa kollu elbiseler kış sezonunda kullanmak için ideal parçalar olmayabilir. Ancak askılı elbiselerinizi, kazaklarınızın içine giyerek ya da bir hırka yardımı ile kullanarak kombinleyebilirsiniz.
3. Uyumlu katlar
Belki de hem en kolay hem de en zor layering kategorisi uyumlu katları kombinlemek! Aynı desen ya da renkteki elbiseleriniz, kazaklarınız ya da trikolarınızı yine aynı renk ve desendeki ceket ya da aksesuarla doğru birleştirmek sizi oldukça trend bir görünüme kavuşturacak.
mynet.com