Kısa sürede kendimi cepte hissettirdim

başarısızlık mı ? aşk ilişkilerinde başarı diye bir şey olmaz ki, başarı kariyerde olur.
ayrıca zaman bile geçiremiyorsanız beraber demek ki ortak bir paydanız yok. olsa ve adam da bunu görse beraber bir şeyler yapmak için plan yapar, zamanını ona göre organize eder.
anladığım kadarıyla kendinizi değerli hissetmek için başkasının ilgisini çekmeniz gerektiğini düşünüyorsunuz, bunun için de hedefe odaklanıp elde etmek için çabalıyorsunuz. bu durumda sizin de bu kişiyi aman aman beğenip ondan hoşlandığınızı pek sanmıyorum ben.
çözümü ilişkide değil de kendi iç dünyanızı iyileştirmekte arasanız daha mutlu olursunuz belki.
Bu söylediklerinizin farklı cümlelere dökülmüş hali zaten alıntıladığınız mesaj, beni değersiz hissettirdiğini zaten belirtmişim ki bu benim için olası, yaşanmışların bıraktığı etkiler var insan üzerinde, üzerine çalışsam da bir yerlerden patlak veren ve insanca bunu hissetmek. Yüksek frekansla başlayan bir tanışma bi anda düşüşe geçtiğinde insan kendine dönüp bi bakıyor bakmalı da. Evet hislerimiz karşılıklı olamadı, beğeniler fiziksel olarak uyuşsa da içsel eksiklikler var ve ileriye taşınmadı.

Kendimi sevilmeye layık buluyorum bulmasam bir ilişki içinde görmek istemezdim kendimi. Ve son ilişkimden sonra tanışmak isteyen, tanıştırıldığım 4-5 kişi oldu ben istemedim, elektrik alamadım hoşuma gitmeyenler oldu istemedim açıkçası. İlgi çekme çabam hiç olmadı fakat çok uzun bir zaman sonra bahsettiğim kişinin ilgisinin bende olmasını istedim. Çünkü onunla güzel bir birliktelik olabileceği inancındaydım maalesef yanılmışım.

bence bu değersiz olmakla değil tamamen doğru kişi ile denk gelmemiş olmakla alakalı bir durum. 2 kişi birbirine denk geldiğinde zaten ilişki kendiliğinden akıyor.
birbiriyle vakit geçirmekten keyif alan, hem zihnen hem de bedenen birbirini beğenen 2 kişi için işler çabasız şekilde tıkırında gidiyor.
tabi ki her ilişkide fedakarlıklar olur, zor zamanlarda insanlar ilişkileri için elini taşın altına sokar ama karşı tarafın ittirmediği, ilgilenmediği bir ilişkide tek kişinin o iş yürüsün çabası ne fedakarlık ne de sorumluluk değil bence.
herkesin sevip sevildiği bir ilişkiye ihtiyacı vardır ama bunu kendiliğinden sunmayan insanları zorlamak, ısrarla beklemek, illa olsun diye üzülmek aslında kendimize zarar.
Kesinlikle çok haklısınız. Ben o alma-verme dengesini tamamiyle bozdum. Şuanda iletişimde değiliz, ortada bir iletişim yok var gibi görünse de. Bundan sonra görüşmeyi düşünmüyorum ama sanırım o hala benim onunla bir ilişki istediğimi bekliyor, net bir konuşma yapmadım sadece iletişimi azalttım 0a yakın diyebilirim.

Kimse önce kendinin kul hakkına girmemeli, değersizleştirmemeli ve üzmemeli. Sonra karşı tarafın.

katılıyorum çok.
başkasının verdiği değer ile değerli hissedeceksek çok zor valla. elin insanı bugün el üstünde tutar yarın yerin dibine sokar.
ben de ne zaman hüsrana uğrasam kendimi çok başarısız hissediyorum. herkesin ilişkisi var bi benim yok gibi geliyor. sanki herkes bu konuda çok şanslı ve çok mutlu, bi ben beceremiyorum gibi geliyor. halbuki öyle değil benim de başkalarına göre iyi olan ve başkalarının özendiği pek çok şeyim var hayatımda. ama o olumsuzluk çukuruna düştüğümüzde elimizdeki değerli şeylerin kıymetini bilmiyoruz.

ben mesela uzun süre yalnız olduğumda hiç değersiz hissetme gibi sorunlarım olmuyor. kimseyi de kendimle kıyaslamıyorum. onun ilişkisi var benim yok tarzı kafalara girmiyorum. ama ne zaman ki hayatıma biri dahil olmaya başlıyor, işler eğer istediğim gibi gitmezse o değersizlik hissi bana da çöküyor. eee hani uzun süre yalnızdım, hiç böyle hissetmiyorum neden "biri" dahil olunca işin içine böyle hissetmeye başlıyorum? mesela yani. çözümü kendimizde aramaktan başka yol yok gibime geliyor.
Sen ben misin acaba :anne:

Ben yazsam ancak bu kadar bu cümlelerle ifade edebilirdim.

Kimse önce kendinin kul hakkına girmemeli, değersizleştirmemeli ve üzmemeli. Sonra karşı tarafın.
Bence bu kazmayı bir miktar üzüp azıcık hakkına girerek tekmeleseniz çok da günah yazmaz sanki :işsiz:

Seçtiğiniz sözcüklerden , uslubunuzdan, tavrinizdan bile o kadar belli ki kaliteniz , ben gıcık oldum adama :confused:

O boş egosunu şöyle güzelce söndürüp, kartondan özguvenininin içinden geçerek biraksaniz öylece ortada? Negzel olmaz mı?

Sen ben misin acaba :anne:

Ben yazsam ancak bu kadar bu cümlelerle ifade edebilirdim.
gel sarılalım :)
benim de yazın güzel bir ilgi ile başlayıp maalesef sönen bir flörtüm oldu. neden flört diyorum çünkü ben de adam gibi bir ilişki istedim, karşı taraf buna yanaşmadı. ama en başında ilişki istiyordu ben ağırdan alıyordum. hikayeler benziyor sadece bazı kısımlar farklı. benimkinde ilk etapta ilgisi yoğun olan taraf oydu. hatta hızlı bile gidiyordu çok çabuk hayaller kurmaya başlamıştı, aynı evde yaşama fikrini bile ara ara şakayla karışık marışık önüme sundu birkaç kez, öyle diyeyim. e böyle olunca insan bi şans veriyor. ben de hoşlanmaya başlayıp ilgisine aynı seviyede karşılık vermeye başlayınca kendini geri çekmeler, ilişkiye hazır değilim demeler başlamıştı. konusunu bile açmıştım yazın burada hatta. ayrıl barış ayrıl barış derken yalama oldu ve koptuk sonunda. ama hala aklıma takılıyor mesela, tamam bu defter çoktan kapandı zaten yalancının tekiymiş sonradan anladım, bizden olmadı asla olmaz da ama hala düşünüyorum derdi neydi diye. kısa süre önce de eski sevgilisine döndüğünü biliyorum mesela. o da gayet çekici biri olmasına rağmen sevilmiyorum, sevilmeyeceğim, beni zamanında çok üzdüler falan modundaydı küçük emrah gibi. ben de acaba düzelir mi iyiye döner mi diye çabaladım, payıma düşeni yaptım, olmayınca da bitti gitti. insan güzel hisler ve umutlarla başlıyor ama böyle hüsranla karşılaşınca da üzülüyor ister istemez. mesela sen bu çocuğun ilgisini istedin, ben de tanıdıkça benimkinin ilgisini hissetmek istedim, beni sevsin istedim. çok nadir oluyor böyle bir insanın gerçekten beni sevmesini istediğim. yoksa ilişki isteyen sevgili isteyen bi şekilde buluyor, ben de son aylarda çok insanla görüştüm ondan sonra ama şu an hala yalnızsam kimseyle de uyum yakalayamadığım için.

Bence bu kazmayı bir miktar üzüp azıcık hakkına girerek tekmeleseniz çok da günah yazmaz sanki :işsiz:

Seçtiğiniz sözcüklerden , uslubunuzdan, tavrinizdan bile o kadar belli ki kaliteniz , ben gıcık oldum adama :confused:

O boş egosunu şöyle güzelce söndürüp, kartondan özguvenininin içinden geçerek biraksaniz öylece ortada? Negzel olmaz mı?
Bi an bunu yaptığımın hayalini kurdum ohhhhhh nasıl da güzel olurdu nasıllllllllll :)))))

Hatta dün kurguladım bunu deniz dülgeroğlunun bir podcasti var bu konuyla ilgili belli bi kısımdan sonrasını ona göndersem mi acaba dedim ama içinde fazla hakaretvari kelimeler olduğu için o oraya takılır asıl anlam kaybolur diyerek boşver eflatuns ona bu bile fazla dedim.

Muhtemelen söyleyecek bi kaç cümlem olacak kurgulamıyorum çünkü kalbim kırıldı, hislerimi paylaşıcam ve bu şımarık çocuk moduyla övünerek yaşamanın 31 yaşında bi adam için de zor olduğunu üzülerek ifade edicem ona.

gel sarılalım :)
benim de yazın güzel bir ilgi ile başlayıp maalesef sönen bir flörtüm oldu. neden flört diyorum çünkü ben de adam gibi bir ilişki istedim, karşı taraf buna yanaşmadı. ama en başında ilişki istiyordu ben ağırdan alıyordum. hikayeler benziyor sadece bazı kısımlar farklı. benimkinde ilk etapta ilgisi yoğun olan taraf oydu. hatta hızlı bile gidiyordu çok çabuk hayaller kurmaya başlamıştı, aynı evde yaşama fikrini bile ara ara şakayla karışık marışık önüme sundu birkaç kez, öyle diyeyim. e böyle olunca insan bi şans veriyor. ben de hoşlanmaya başlayıp ilgisine aynı seviyede karşılık vermeye başlayınca kendini geri çekmeler, ilişkiye hazır değilim demeler başlamıştı. konusunu bile açmıştım yazın burada hatta. ayrıl barış ayrıl barış derken yalama oldu ve koptuk sonunda. ama hala aklıma takılıyor mesela, tamam bu defter çoktan kapandı zaten yalancının tekiymiş sonradan anladım, bizden olmadı asla olmaz da ama hala düşünüyorum derdi neydi diye. kısa süre önce de eski sevgilisine döndüğünü biliyorum mesela. o da gayet çekici biri olmasına rağmen sevilmiyorum, sevilmeyeceğim, beni zamanında çok üzdüler falan modundaydı küçük emrah gibi. ben de acaba düzelir mi iyiye döner mi diye çabaladım, payıma düşeni yaptım, olmayınca da bitti gitti. insan güzel hisler ve umutlarla başlıyor ama böyle hüsranla karşılaşınca da üzülüyor ister istemez. mesela sen bu çocuğun ilgisini istedin, ben de tanıdıkça benimkinin ilgisini hissetmek istedim, beni sevsin istedim. çok nadir oluyor böyle bir insanın gerçekten beni sevmesini istediğim. yoksa ilişki isteyen sevgili isteyen bi şekilde buluyor, ben de son aylarda çok insanla görüştüm ondan sonra ama şu an hala yalnızsam kimseyle de uyum yakalayamadığım için.

Bulmaz mı buluyor tabi öyle kendiliğinden ilerliyor ki saatler günler haftalar... Hiç kasmadan kurmadan oh mis ilişki böyle bişey aslında. Bu yaşadığımız neydi ki; flört etmek bile daha eğlenceli kalır benimkinin yanında hatta ne yaşadım bilmiyorum ama ruh sağlığımı kaptırmadan kalbimi daha fazla incitmeden büyük adımlarla uzaklaşıyorum, koşmak da isterdim ama o olamıyor şuan :bicak:

Bulmaz mı buluyor tabi öyle kendiliğinden ilerliyor ki saatler günler haftalar... Hiç kasmadan kurmadan oh mis ilişki böyle bişey aslında. Bu yaşadığımız neydi ki; flört etmek bile daha eğlenceli kalır benimkinin yanında hatta ne yaşadım bilmiyorum ama ruh sağlığımı kaptırmadan kalbimi daha fazla incitmeden büyük adımlarla uzaklaşıyorum, koşmak da isterdim ama o olamıyor şuan :bicak:
ben de ruh sağlığımı ve sinir sistemimi korumak için uzaklaştım zaten. hastaydı benimki, net. kendisine de söyledim, hastasın sen dedim yani. insan anlıyor yani bir ilişki böyle olmamalı, bu kadar saçma ilerlememeli hatta ilerlemek ne kelime, geriye gitmek vardı bizimkinde. inan bana bi sıkıntı var gibi geliyorsa kesinlikle bir sıkıntı var demek oluyor bu.

Hemen bir u dönüşü yapın.
Karşınızda iflah olmaz ne istediğini bilmeyen, saçma sapan bir insan var.
Asla değişmezler, kendinizi sorgulamaya başlarsınız,alışırsınız,özgüveniz sarsılır, kendinize saygınızı yitirirsiniz ve farkında olmadan psikolojiniz bozulur, bozulur, bozulur...

X