Kişisel bakımı ve inceliği öğretebilir miyim ?

eflatuns

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2012
1.598
1.088
Arkadaşlar nacizane bir sorum ve hayatımdan minik bir kesit paylaşıcam umarım okuyan herkes yorum yapar. Çünkü ikilemdeyim ya devam edicem ya kendi haline bırakıcam.
8 aylık bir ilişkim var yaşlarımız 27 29, ikimiz de çalışan düzgün işi ailesi çevresi olan insanlarız. ona güveniyorum onu seviyorum gelecek düşünebiliyorum fakat düşündüren hususlarım var.
- Yazın doğum günümden 1 gün önce sevgili moduna girdik fakat doğum günümü minik bir pastayla dahi kutlamadı çünkü işlerinin yogunlugundan unutmuş.
- sevgililer günüyle ilgili bir konu açmıştım, ilk özel günümüz oldugu için çiçek göndermesini ( uzak ilişki) beklediğimi fakat göndermeyip hafta sonu yanıma geldiğinde getireceğini ben sitem etmemiş bile olsam aklında oldugunu söyledi, fakat haftasonu yanıma geldiğinde eli boştu, telafi etmesini bekledim etmedi. Ben hediye almıştım ben de vermedim, ama mağazada gezinirken ona yakıştırdığım bi poları aldım ona.
- Veee kilit noktalar ! sigara içiyor bolca kahve içiyor ve bugune kadar 4-5 kez haftasonlarımız birlikte geçmesine rağmen diş fırçasını unuttuğunu söyledi en son ben almıştım tekrar unutur kesin diye aa ben yeni aldım al sen kullan canım diyerek verdim.
- kişisel temizlik olarak temiz kıyafetler, deodorant, parfüm evet mis kokar ama bazı bölge temizlikleri konusunda beni soğuttu. ( açık yazmak istemedim linç yemek de istemiyorum ama )
- ve sonuncusu onu çok beğeniyorum, arzuluyorum ama o nasıl davranması nasıl dokunması öpmesi gerektiğini pek bilmiyor bu öğretilecek bişey zaten değil ama evlenince nasıl olur bu durum diye düşünüyorum.
Bunlar çok önemli faktörler mi yoksa ben mi büyütüyorum ? Onu sevdiğimi ve onun beni sevdiğini düşünerek yorum yapın lütfen amacım ayrılmak değil, soru işaretlerimi cevaplandırmak.

5 yaşında çocuk değil ki tuvalet eğitimi verir gibi öğreteceksiniz. Maalesef karakteri kişiliği oluşmuş birinden bahsediyorsunuz. Üzgünüm ama sizin yanınıza gelirken bile yalandan temizmiş gibi davranmayan insan evlilikte daha çok salar. Cinsellik konusuna gelirsek evlenince yol alırsınız beraber öğrenirsiniz herşeyi sizinle öğrenmesi kadar güzel birşey olabilir mi 😊

5 yaşında çocuk değil ki tuvalet eğitimi verir gibi öğreteceksiniz. Maalesef karakteri kişiliği oluşmuş birinden bahsediyorsunuz. Üzgünüm ama sizin yanınıza gelirken bile yalandan temizmiş gibi davranmayan insan evlilikte daha çok salar. Cinsellik konusuna gelirsek evlenince yol alırsınız beraber öğrenirsiniz herşeyi sizinle öğrenmesi kadar güzel birşey olabilir mi 😊
ben de tam bildiğimi söyleyemem tabiki ama ister istemez insanın önceki yaşantıları aklına geliyor onlar olmasa böyle düşünmezdim ama tam olarak mutlu olur muyum eşiğindeyim :KK43:
dimi bence de öyle, yanıma gelirken çok özenli olması gerekiyor ben kat kat özeniyorum o gelecek diye.

Bu yaşa kadar öğrenememiş adama siz mi öğreteceksiniz?kendizi yorduğunuzla kalırsınız bu tür davranışlar temizlik,düşünceli olmak vs içten gelir zorlamayla bir yere kadar gider sonra yine başladığı noktaya geri döner yani sevgiliyken sizin istediğiniz gibi davransa bile birgün evlenirseniz aslına dönecek kimseyi değiştirmeye uğraşmayın ya olduğu gibi kabul edin yada yol verin gitsin.

Kişisel bakımı parfüm sıkmak, roll on kullanmak, temiz ve günlük giyinmekten ibaret zanneden biriyle berabersiniz anladığım kadarıyla. Başta diş bakımı/temizliği olmak üzere hijyenden bu yaşına kadar bihaber olan biriyle ilgili ne yapılır hiçbir fikrim yok. Anladığım kadarıyla değiştirebileceğinize dair umudunuz var sizin?

Sevgililer günü detayı anlamsız. Doğum günü ise önemli hele de sevgilisiniz unuttuğu için telafi etti mi peki?
Ailesinde görmemiş olanlar var belki de hiç kutlanmiyordur ailesinde doğum günleri.
Diş fircasina gelince olmazsa olmaz unutmussa bile kendi koşup almalı bence..Cinsellik yaşamayı biliyorsa temizliği de bilmeli bu yaşa gelmiş ne kadar degisebilir ki..

Kişisel bakımı parfüm sıkmak, roll on kullanmak, temiz ve günlük giyinmekten ibaret zanneden biriyle berabersiniz anladığım kadarıyla. Başta diş bakımı/temizliği olmak üzere hijyenden bu yaşına kadar bihaber olan biriyle ilgili ne yapılır hiçbir fikrim yok. Anladığım kadarıyla değiştirebileceğinize dair umudunuz var sizin?
yakınlaşmadan önce aynı evde zaman geçirmeden önce bunların farkında değildim, yakınlaşınca anlaşılıyor herşey. inanın bilmiyorum bana kalsa değişmez bunlar ama seviyorum onu.

Sevgililer günü detayı anlamsız. Doğum günü ise önemli hele de sevgilisiniz unuttuğu için telafi etti mi peki?
Ailesinde görmemiş olanlar var belki de hiç kutlanmiyordur ailesinde doğum günleri.
Diş fircasina gelince olmazsa olmaz unutmussa bile kendi koşup almalı bence..Cinsellik yaşamayı biliyorsa temizliği de bilmeli bu yaşa gelmiş ne kadar degisebilir ki..
telafi etmedi bu daha büyük bi sorun.
cinsellik tam anlamıyla yaşamak değil ama tabiki kardeş kardeş uyumak da değil. onu bilmiyor diyelim bölge temizliğinin önemli olmasını bilmek zorunda bu yaşta.

X