Kişisel gelişim adına

hayalpirist

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2019
162
102
29
Merhabalar 26 yaşındayım kızımla birlikte herkes gibi hayatla mücadele içerisindeyiz. Dertlerimden bahsedip sizleri yormak istemiyorum hayatta hepimiz birşeyler ile sınanıyoruz zaten. Lise mezunuyum çalışmıyorum iş geçmişimde yok fakat bir yerden başlamam gerek kurslara gidip kendimi geliştireyim diyorum ne yapacağımı bilmediğim için lafta kalıyor .Üniversite okumak istiyorum geçen sene sınava girdim kazandım fakat gidemedim . Hep bir engel hakimdi hayatımda. Kişisel gelişim konusunda özellikle çalışma ve eğitim hayatınızdaki başarılardan bahsederseniz bana yol göstermiş olursunuz . Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum 🌼

çalışmıyorum demişsiniz. Üni kısmına tekrar bakın. kazandığınız bölume 1 yıl gecikmeli başlayamaz mısınız ? bi aralştırın..
Çalışmıyorsanız baba evinde misiniz ?
Uni okumaktan ziyade meslek üzerinden kendnizi geliştirseniz..

çalışmıyorum demişsiniz. Üni kısmına tekrar bakın. kazandığınız bölume 1 yıl gecikmeli başlayamaz mısınız ? bi aralştırın..
Çalışmıyorsanız baba evinde misiniz ?
Uni okumaktan ziyade meslek üzerinden kendnizi geliştirseniz..
Babamın yanındayım köyde yaşıyoruz birçok imkansızlıkla mücadele ediyorum fakat bir yandan ümidimi kesmeyeyim diyorum. Üniversite kaydı yaptırmadıgım için tekrar başlayamam 😔

İşkur torpil işi çok heves kurma onun için üniversiteye odaklan eğer kazanıp üniversite hayatına başlarsan kendini geliştirmeye başlarsın zaten hem de bi meslek edinme adına adım atmış olursun

Üniversiteyi açıktan okuma ve işe girme beraber yürütülebilir. Ya da köydeyim demişsiniz üretime dayalı birşeyler yapabilirsiniz. Burada çalışmada amaç; okurken size harçlık gibi düşünün. Az, çok demez ben olsam tarım/hayvancılık gibi şeyler düşünebilirdim mesela.

Açık öğretimde tarım ile ilgili 2 yıllık bölümler de var. Onu okuyup, ileride dgs ile ziraat mühendisi olmak mümkün olabilir.​

Universite okusaniz cocuga bakacak kimse var mi?

Egitim elbette cok önemli ama acaba lise kpssye odaklansaniz daha mi avantajli olur? 4 yil, suan koyde oldugunuza gore okul uzak diyarda olacak, sanirim bir miktar da maddi dezavantajla kolay gecmez.

Lise kpss ye odaklansanız aslında ne iyi olur çok efor lazım ona da çünkü çok yüksek istiyor ama denemeye değer bence .

Universite okusaniz cocuga bakacak kimse var mi?

Egitim elbette cok önemli ama acaba lise kpssye odaklansaniz daha mi avantajli olur? 4 yil, suan koyde oldugunuza gore okul uzak diyarda olacak, sanirim bir miktar da maddi dezavantajla kolay gecmez.
Belirli bir ücret karşılığında bakacak biri var fakat yol vs daha çok zorlayacak onlar merkezde yasıyor çünkü

Üniversiteyi açıktan okuma ve işe girme beraber yürütülebilir. Ya da köydeyim demişsiniz üretime dayalı birşeyler yapabilirsiniz. Burada çalışmada amaç; okurken size harçlık gibi düşünün. Az, çok demez ben olsam tarım/hayvancılık gibi şeyler düşünebilirdim mesela.

Açık öğretimde tarım ile ilgili 2 yıllık bölümler de var. Onu okuyup, ileride dgs ile ziraat mühendisi olmak mümkün olabilir.​
Hayvancılıkla uğrasıyoruz fakat İnan düşünüldüğü kadar kolay değil

Haklısınız fakat ileriye dönük düşünmeliyim herşeyi bu işi uzun bir süre yapamayız
Kosgeb kredileri falan var. Onları değerlendirerek yapabilirsiniz. Youtube da alakasız insanlar yapmaya çalışıyor sizin ailenizden de bilgi birikiminiz var siz daha güzelini yaparsınız.​

X