Kişisel tarihime bir not düşmek istedim

29. nisan .çarşamba

MOTİVASYON İSTİYORUM ....

pazar gecesi sol işaret parmağımı blendırla hafif şekilde kestim.pazartesi sabahı sağlık ocağına gittim.Doktor önlem olsun diye tetanoz iğnesi yaptırdı.parmağım idare eder ama iğne yerim 3 gündür çok ağrıyor.
kısacası yoga programıma ara verdim. canım yanınca motivasyonum gitti. yogadan sonar da kollarım çok ağrıyor zaten, ikisi bir dayanılmaz olurdu.
bu hafta hoca olmadığından pilates yalan oldu. Hepsi üst üste geldi.
Mümkün olduğunca yürüyüp, evin içinde hareket fırsatları çıkararak günlerimi hareketli geçirmeye çalışıyorum ama düzenli egzersize alışmışım, eksikliğini hisssediyorum.
sadece Tibet yogası yapıyorum. 21 tekrardayım, 10 dakika sürüyor.

SPOR AKSAYINCA BESLENME MOTİVASYONUMDA GİTTİ.

bugün değişik bir mekana gittim. Her gün gelmiyorum nasılsa diye, gözüm neyde kaldıysa yedim. 5- 6 su bardağı kadar neskafe içtim. süt tozuyla .Normalde sütle içerim. mideme dokundu, cayı cayır yanıyor.
eve gelince kısırla yogurt yedim, yogurt iyice yaktı kavurdu.
midem kötü sinyaller gönderince iyice moralim bozuldu.

18. mayıs. 2015. pazartesi

güncel kilo : 49.7
( okulda hafif kahvaltı etmiştim. wc yok)
geçen hafta regl haftasıydı, dünyaları yedim, + 500 ile iyi kurtarmışım.bundan sonar, dikkatli beslenmeye devam...

22. mayıs 2015. cuma

güncel kilo : 49,5
( sağlık ocağında, hafif kahvaltı etmiştim. wc 2 gündür yok. sağlık ocağında , okula gö 1, 5 kilo fazla çıkıyordum ama kilom 5o nin altına inince, iki baskül arasındaki fark çok azaldı. )

25. mayıs. 2015. pazartesi

güncel kilo : 49.2
okulda, normal kahvaltı etmiştim. wc yok.

cuma günü sağlık ocağında 49,5 çıkmanın şerefine haftasonu ipin ucunu öyle bir kaçırdım ki, toparlamam mümkün olmadı. bu sabahki kilomu çok merak ediyordum. - 500 görünce çok şaşşırdım. Tam 3 kez tartıldım. sonuç hep aynıydı.
bu demek değil ki bundan sonar sağlıksız beslenicem. Haftasonu yediğim abur cuburların vücuduma hiç bir faydası olmadığını biliyorum. Yaşandı ve bitti.
bugünden itibaren dikkatli beslenmeye, midemi yormamaya, sindirim sistemimi zorlamamaya, protein ve sebze ağırlıkı, sağlıklı karbonhidratlarla beslenmeye ve tabii ki her fırsatta hareket etmeye devam ...

1. haziran 2015. pazartesi

bugün nedenini bilmediğim bir şekilde yeme atağı geçirdim. Midem çok doldu ve çok rahatsız oldum.
midem küçülmüş, eskisi kadar çok yiyecek içecek almıyor. bu iyi bir şey ama bazen ipin ucu kaçıyor işte, insanız sonuçta.
mutsuzluk - yemek - daha beter mutsuzluk döngüsünü kıramadım henüz....
kaynar çorba içmekten ağzımın içi yara olmuş.

duygusal yeme, strese girince yemeklere saldırma, kaynar yiyecek içecek tüketme, alışkanlıklarımı değiştirmek için uzun zamandır mücadele ediyorum aslında ama bir arpa boyu yol aldığım söylenemez.

YEMEK - İÇMEK KONUSUNDA NEDEN BU KADAR SABIRSIZIM...

(bunda baba tarafından aldığım genlerimin etkisi çok fazla ve hepsinde psikolojik sıkıntılarda mevcut.
Anne tarafım az yer, temiz yer, kafalarıda rahattır.
YEMEK YEME STİLİMİZ KİŞİLİĞİMİZİ YANSITIYOR....

Şu an reflüden midem, göğüs kafesim acı acı yanıyor .Ensemin kökü ağrıyor.
Evde son ses tv izleyen , yaşlı, kulağı duymayan bir insan varken huzurlu uyumam mümkün değil...
okuldan gelince sese tahammül edemiyorum.
haftasonum,bedenen ve zihnen çok yorucu geçti. bugünkü dengesiz ruh halim bu nedenleydi.
Allahım yarın normal düzenime dönmem için bana sabır, güç, kuvvet ver yarabbim...

9. haziran. 2015. salı

49.6
(okulda, Wc var, bağırsaklar tertemiz. 1 kase yoğurt yemiştim.)

Ramazan ' a 8 gün kaldı. Yiecekleri depolama modundayım.
yarın regl olucam. pisboğazlık had safhada.
sağlıklı - sağlıksız oluşuna fazla takılmadan 1200 - 1400 cl ile günü kapatmaya çalışıyorum...

Merhabalar,
Blogunuz çok detaylı ve çok beğendim. Günlük tutmak kendini farketmek adına çok faydalı bence de bende gün içinde yediklerimi yazmaya çalışıyorum....ama günlük yediklerinizi daha detaylı yazarsanız memnun olurum....Ben 1 yıl önce 57 kilo iken sigarayı bıraktım. Boyum 155cm...sigara yerine akşamları yürüyüşe başladım 50 dak kadar yürüyorum ve ekmek ve hamur işini dikkatli tüketiyorum..arada yaşadığım yeme krizleri olmasa tatlı ile pek aram yoktur. Ben hayatım boyunca pek kilo problemi yaşamadım en fazla gördüğüm geçen sene olan bu 57 idi. Onuda yaşa bağlıyorum 42 yaşındayım ve 35 den sonra her sene 1 kilo ekleniyor nerede ise..bu anlamda 40 üzerinde dikkat etmek gerekiyor....şu anda 51 kiloyum...bu yaklaşım 10 aydır böyle +1,-1 oynuyor...aslında 2-3 kilo daha versem rahat ederim...bunun içinde örnek menü ve tavsiye önerilerinizi bekliyorum.

Ay utandim yaa.
Yazarak kendimi daha iyi ifade ediyorum. Aceleci yapim burdada devreye giriyor; cumle dusuklugu hizli yazma telasimdan.Konusmayi cok fazla sevmiyorum.
Ortaokul turkce ogretmenimizin gunluk tutun tavsiyesiyle yazmaya basladim. Ilk defterlerimi yaktim. Sonradan okuyunca cok sacma geldi.
Su an elimde yine bir defter var. Ozel gunlerde yaziyorum. Cocuklarimin ilk cumleleri, dis cikarma tarihleri, kayinvelidemin vefati gibi onemli gunleri yaziyorum.Esimde okuyor.
Buraya diyet gunlugu diye basladim; kisisel gelisim sayfalarinda devam ediyorum.
Yazmafan duramiyorum
Mubarek kadir gecesinde rabbim gunahlarimizi, hatalarimizi affetsin. Gonlumuzden gecen dileklerimizi kabul etsin. Amin.

hayatdevamedecek hayatdevamedecek
Utanman için değil, mutlu olman için yazdım:) Kendini çok güzel ifade ediyorsun ve yazma kabiliyetin var.

Hepimiz bir parça öyleyiz; geçmişteki kendimizi saçma buluyoruz, geçmiş yazılarımız, geçmiş fotoğraflarımız vs.

Kişisel gelişim sayfalarında yazdığını biliyorum, biliyorsun seni takipteyim:) ama benim kast ettiğim farklı farklı sayfalarda yaptığın yorumlar değil. Sana ait bir sayfa aç ve yaz yine. Dediğim gibi konu sana kalmış. Bence istidadın varken bırakma. Ha bir de ben seni bu başlık altında tanımıştım sonradan burayı bulamadım ve hatta unuttum. diğer yazılarınla burası nedense farklı geldi bana, yani format olarak farklı bir kere. Bana verdiği heyecan da farklıydı. Kendini güzel ifade ediyorsun, yer yer mizah duygun da var:) Ben sevdim velhasıl. Kendine bir günlük daha açarsan seve seve okurum.

Bu gecen ve her gecen bereketli olsun...

Guzel sozlerin icin tesekkur ederim.
Diger yazilarinla burasi farkli demissin ya ne gibi farklar var, biraz acar misin? Bende kendimi tanimis olurum. Insan kendine objektif bakamiyor.
Diyet gunlugunu kilo koruma surecimde acmistim. Koruma isini oturttum artik. Son yazilarimdada surekli yedigimi ictigimi takip etmekten cok yoruldugumu fark etmisim. Sonrada uzun araliklarla yazmisim.
Simdi geri donup bakinca fark ediyorum ki yeme durumlarimda tamamen psikolojikmis.
Cok sukur fark ettim ve bu durumu astim.Tamamen kendi cabalarimla. Insan isterse herseyi yapabilir.

X