Kıskanç elti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eve karışıp yuvayı bozamaz Allahın izniyle çünkü ben bir şey yapamasam bile eşim izin vermez." Çocuğu olmadığı için kıskanç " asla öyle bir şey demedim çok yanlış yere çekildi. Kıskançlık kalpten gelen bir rahatsızlıktır kadınlık hormonundan değil. Diğer yorumlara verdiğim cevapları okursanız beni rahatsız eden bir sürü tavrı olduğunu da yazdım zaten.
Yanlış anlamayın sizi de tanımam eltinizide. Muhakkak haklisinizdir kendinizce. ama burada yazdiklariniz, tarzınız mesela beni rahatsız eder bu tarz insanlar. Yani ben söyle iyim, ben böyle mükemmelim, benim eşim şöyle iyi, biz herşeye rağmen harikayiz. Ama o pis, huysuz zaten kimse onu sevmiyor söyle baktı böyle etti falan yani bilmiyorum biri bana başka biriyle ilişkisini bu şekilde anlatsa onunda bu ilişkide sorunlu taraf olduğunu düşünürdüm. Yani çok rahatsizsaniz iletişimi keseceksiniz.

Buradakileri de anlamak ne mümkün acaba!!!

Bence eltiniz sizi kıskanmış ama bu da normal evleneli 15 sene olmuş bu da bayrağa uzun bir zaman

Geçimsiz biri olduğu kesin herkesle küsmüş

Ben birinin aldıgı birşeyi beğenmesem bile çok güzelmiş güle güle kullan derim onunda evinde mutlulukla huzurla otur demesi yerine sizinle sidik yarışına girmesi

Büyüklük yapıp yol yordam göstermesi gerekirdi ama maalesef.

Bence söylediklerine takılmayın hehe deyin geçin ben böyle istedim böyle yaptım deyiverin. Mesafeli olmanız sanırım bir işe yaramıyor ama eve geçince sanki başınız daha çok ağrıyacak gibi

Bak güzelim benden sana bir kardes abla tavsiyesi olsun bu yazacaklarım. Eğer evlilikte huzur olsun istiyorsan boşvermeyi bileceksin. Kim olursa olsun yarısa girmeyeceksin. İster elti olsun ister kv ister görümce sonuc itibariyle hepsi el. Sen kendin olacaksın. Baskası ne yapıyorsa yapsın. Örnek olmak ilham vermek güzeldir. Ben bazen kendim diyorum eltime bak bundan sen de al veya istersen ben alayım diye. He bazı davranışları batmıyor mu? İllaki rahatsız oluyorum. Kendimce tepkimi de veriyorum. Ama banane! Huzursuz olan ben olurum büyütürsem. Ben kendime bakıyorum kendi aileme bakıyorum. Taklit ediliyorsan dogru yoldasın demektir ama bu durumda ben bir taklit göremiyorum. Kimse kendini ben bu konuda aşagıdayım diyerek söylenmez. Baksan herkes mükemmel herkes dört dörtlük. Sen kendin olacaksın o güzel kafanı da bunlarla doldurmayacaksın. Hayat cok kısa böyle şeyleri dert etmek için. Tavsiyemi dinlersen mutsuz olmazsın.

Cocugu yok cumlesinden oturu duyar kasmis sevgili bazi arkadaslar, su yazdigin cumle olmasaydi eger "sosyal medyadan yok et,gorusme,hain elti" diyeceklerdi de o cumle biraz farkli anlasilmis.Eltin bir kere fitne fucur bir tip orasi belli,bence silip engellemekle de iyi ettin.Bu cocukca bir tavir degil bana gore,fazla muhattap olmak istememe durumu.Tavsiyemse; madem suan o evde oturmak zorundasin fazla yuz goz olmamaya bak.Umarim calisiyorsundur sabah cikip aksam eve gelmen senin icin daha avantajli,en azindan fazla rahatsiz edilmezsin.Olurda mesafeli durusuna ragmen yine de rahatsiz ederse,uygun bir sekilde sik sik gorusmek istemedigini dile getir.Kimse kimseyle gorusmek zorunda degil.Buyuklugunu bilir ona gore yaklasirsa ,kucuk olarak saygini korursun.Oteki turlu kotu olman gerekiyorsa cekinme.Hakedene hakettigini ver.

Cocugu yok dese belki boyle tepki almayacakti ama cocugu yok demekle cocugu olmamis demek ayni sey degilm bence. Ben ayrica konu sahibinin abrtigini dusunuyorum. Eltisi kotu sevilmeyen egitimi yok kursu yok bilgisi yok. Kendisi ise sevilen iyi kalpli soyle iyi boyle iyi siralamis durmus. Bu sebeblerden ben kendisinide asla iyi niyetli bulmadim. Ha bunlar demek degilki elti kiskanc degil. Haklilik payi elbet vardir. Ama konu sahibide eltisinden asagi kalir yani yok. Bir kere kendini ustun goruyor bu cok belli. Belkide elti bu yuzden boyle davraniyor.

Yanlış anlamayın sizi de tanımam eltinizide. Muhakkak haklisinizdir kendinizce. ama burada yazdiklariniz, tarzınız mesela beni rahatsız eder bu tarz insanlar. Yani ben söyle iyim, ben böyle mükemmelim, benim eşim şöyle iyi, biz herşeye rağmen harikayiz. Ama o pis, huysuz zaten kimse onu sevmiyor söyle baktı böyle etti falan yani bilmiyorum biri bana başka biriyle ilişkisini bu şekilde anlatsa onunda bu ilişkide sorunlu taraf olduğunu düşünürdüm. Yani çok rahatsizsaniz iletişimi keseceksiniz.

Soylemek istedigim tamda bunlardir.

Benim sorunum 2 gündür sinirimi tavan yapan elti.(Benden 10-15 yaş büyük , 15 yıllık evli, çocuğu olmamış. )Sözümde gözünü dikip saatlerce izlemesinden şüphelendiğim için ondan hep uzak durdum ta ki ev tadilata girdiği döneme kadar. ( 2 katlı bir ev üst katımda oturuyor)eşime evi boşaltmada yardım edince iyi niyetli diye düşünüp biraz yakınlaştım 3 defa evine gidip kahvesini içtim 3.gün yaptığı konuşmalardan, tavırlarından dolayı kendimi çektim ama geç anladım ki onunla hiç muhatap olmayacaktım. Evi tadilat yaptır bana ver, sen 2.kata geç dedi istemedim. 15 yıllık evine bir kere bile boya sürmemiş, eşinin güzel bir işi olmasına rağmen evinde yeni hiçbir şey olmayan insan birden yenileşmeye başladı.Bunda ne var yapsın diyecekseniz ama işin kötü tarafı ben ne yapsam aynısını yapıyor. Sonra da gelip benimkini yerip kendininkini övüyor. Boya yaptık geldi ve kurduğu cümle" benimkinden bir ton açık, benimki daha güzel." Deyip gözüyle bana bakıyor. Balkonunda tek çiçek olmayan insan ben çiçekleri çok seviyorum dedikten sonra balkona çicek doldurmuş.Dün balkona duvar ördürücem, eğer bir şey derseniz bende bol bol gürültü yaparım dedi.Selam vermiyorum, cevap vermiyorum, uzak duruyorum yok anlamıyor. Sosyal medyadan engelledim. Numarasını sildim yok anlamıyor. Henüz eve geçmedim ama geçince bununla daha çok işim var gibi ne önerirsiniz.?
Sinirlendiginiz seylere bir dönüp bakın derim. Oyle ufacik sorunlari dag yapmissiniz ki. Eger cok rahatsiz iseniz eltinize bu durumun size rahatsızlık verdiğini söyleyebilirdiniz engellemeden önce. Ve her evli cocuk yapacak diye bir kural da yok. Insanları etiketlerken dikkatli olmak gerek.

Eşimin anne, baba, kardeşleri ve bikaç akrabasiyla takıştım zamaninda ama eltimle kavga etmek hiç nasip olmadi. 🙄 Kadini 6 yilda 5 kere anca gormuşumdur ayni sehirde olup.

Eltim sorun cikartsa eglenirdim onunla baya. 😂 Kayin Anne,baba ve kardeslerle kavga etmek daha sikintili oluyor, elti dis kapinin mandali, en kolayi neyini takiyorsun

Bi kere saglik ocağına gitmstm bi kadn sira annmde olmasina ragmn piskin piskin onumuze gecti numarasini aldi..sonra tabi bizden once iceri cagrildi..bi hava iceri gderken yaptiginiz ayip dedim..susuyorsak geri durduysak yaşınıza verdik ondan yoksa izin vermezdik boyle biseye dedim..bu da tabi agresiflesti..iceri girdi sanrm doktorun yaninda ileri geri konsms hakkmzda..biz iceri girdigmzde kocamn insanlarsnz sira icin gerilmek dogru mu dedi? Olani anlattim..dedi ki ben artik bicok insani delirmis kabul ediyorum.(muhtemelen beni de 😅) Yaptiklarinda mantik aramiyorum. Siz boyle cok yipranirsiniz..karsinizdakinin norml bi akil sagligi olmadigini düşünün ona gore tavir sergileyin alttan alin,gormzden gelin bazen..yoksa gerckten deliririz dedi..simdi siz de eltinizi deli varsayin..he diyin gecin..zarar verirse tabi eliniz armut toplamasn da..bu sinir gıdıklamalarını gormzden gelmzsek hakikaten işimiz zor..

Cocugu yok dese belki boyle tepki almayacakti ama cocugu yok demekle cocugu olmamis demek ayni sey degilm bence. Ben ayrica konu sahibinin abrtigini dusunuyorum. Eltisi kotu sevilmeyen egitimi yok kursu yok bilgisi yok. Kendisi ise sevilen iyi kalpli soyle iyi boyle iyi siralamis durmus. Bu sebeblerden ben kendisinide asla iyi niyetli bulmadim. Ha bunlar demek degilki elti kiskanc degil. Haklilik payi elbet vardir. Ama konu sahibide eltisinden asagi kalir yani yok. Bir kere kendini ustun goruyor bu cok belli. Belkide elti bu yuzden boyle davraniyor.
Ben konusunda egitim kiyaslamasi yaptigini okumadim,yaziyi sonradan duzenlemis olabilir.Yazdigi cumle gercekten yanlis anlasilmaya musait bir cumle bunu yazdim zaten.Lakin kiz evini duzerken kendiyle kiyaslama yapmasi,sidik yaristirircasina tavirlari kotu niyetli oldugunu gosteriyor.Kadincagiz sozundeki bakislarindan bile nem kapmis,insan karsisindaki insanin tavirlarindan bile hissedebiliyor negatifligi,en basindan rahatsiz olmus yani.Buyuk eltiler de boyle vakalar daha sik goruluyor sanki.Kendiyle,kendisine yapilanlarla kiyaslama yapip huzursuzluk cikarabiliyorlar (herkes elbette degil).Elti iliskileri akrabalar arasinda en zor olani sanirim.Aslinda birbirlerinin halinden daha cok anlayip iyi gecinmeleri varken,rekabet etmek daha cok islerine geliyor olabilir bilemiyorum...

Ben konusunda egitim kiyaslamasi yaptigini okumadim,yaziyi sonradan duzenlemis olabilir.Yazdigi cumle gercekten yanlis anlasilmaya musait bir cumle bunu yazdim zaten.Lakin kiz evini duzerken kendiyle kiyaslama yapmasi,sidik yaristirircasina tavirlari kotu niyetli oldugunu gosteriyor.Kadincagiz sozundeki bakislarindan bile nem kapmis,insan karsisindaki insanin tavirlarindan bile hissedebiliyor negatifligi,en basindan rahatsiz olmus yani.Buyuk eltiler de boyle vakalar daha sik goruluyor sanki.Kendiyle,kendisine yapilanlarla kiyaslama yapip huzursuzluk cikarabiliyorlar (herkes elbette degil).Elti iliskileri akrabalar arasinda en zor olani sanirim.Aslinda birbirlerinin halinden daha cok anlayip iyi gecinmeleri varken,rekabet etmek daha cok islerine geliyor olabilir bilemiyorum...

Yorumlarinda vardi eltisini kucumser nitelikte yorumlari kendisini ovmeleri. Buyuk elti kiskanc olabilir ona birsey demedim ama konu sahibide masum degil ve yinede bazi seyleri abartarak anlatigini dusunuyorum. Ben birinden cok rahatsizsam gorusmem ilgilenmem soyledikleriyle yaptiklari umrumda olmaz. Isterse evimin kopyasini yapsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X