Kıskançlık krizi

ozlemvetatlicadi

Guru
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2008
267
58
38
Nişanlım askerden 20 günlük izine geldi ilk 5 gün hergün görüştük,ben çalıştığım için gündüzleri erkek arkdaşlarıyla da buluştu.Zaten gelir gelmez hava değişiminden hasta oldu 2 gün yattı,bende başında bekledim.Bir ara facebookunu karıştırırken bu çarşamba günü için lise arkadaşlarıyla sözlemiş buluşacaklarmış,bizimki de onaylamış,içlerinde eski sevgilisi de var.Ben bunu görünce delirdim zaten ama çarşamba yı bekleyerek gidip gitmeyeceğini görmek istedim ama başaramadım.Dün öğlen 1 gibi uyandı arkdaşlarla buluşucam dedi,kimmiş onlar dedim,tanımazsın dedi.4 yıldır tanıyamadığım arkdaşın kimmiş dedim,sonra da kavga başladı.Askerdeyken beni kız arkdaşlarımın evine gitmemem bile izin vermezdi,saatlerce dil döktürüdü.Beni ikna etmeden çıktı gitti.Bütün gün kudurdum,akşam 7 gibi aradım sabah 2 de buluştular hala cafederlermiş.Gece 10 da gelmiş eve msn e gel dedi.Gittim kavga ettik bi sürü şeyler söyledim.Oda kendince savundu,beni hiç anlamıyor.Ektiğimi biçemedim,çok kötü kelimeler sarf ettim,hakaretler ettim,sonra da kapadı msn ni gitti.Aslında sorun;onu bu kadar kıskanmaktan çok yoruldum,ama kendimi kontrol edemiyorum artık.Ne yapıcam bilmiyorum.

bence yerinde bi kıskanma yapmışsın...
çünkü onunda kendine göre kıskançlıkları omuş askerdeyken....
ama fazlası iki tarafada çok ciddi zararlar verir....

erkek milleti bu kadar sıkmaya gelmez
kıskanabilirsin, akabinde ve detayında trip de yapabilirsin amenna...
ama her kıskanclık krizinde kalkar da hakaretler savurursan, gururunu incitirsen bugun msni yüzüne kapayan adam yarın kalbini de kapar
aynı yastığa baş koyacağın adama hiç mi güvenin yok senin?
askerden izne gelmiş kafa dagitması lazımken manasız kıskanclıklarla zehir etmeye hakkın var mı 3-5 günlük tatilini?
asker psikolojisi bambaşkadır, bunu bizlerin anlaması çok zor
adı üstünde lise aşkı
hepimizin olmadi mi lise aşkı?
hala aklı onda olsaydı seninle ne işi olurdu bi düşünsene?
bu kadar mı güven veremedi bu adam sana?
bırak bu manasız kıskanclıkları, hayatı cekilmez hale getirme
ayrıca sen onu değil o seni kıskansın ayol, azıcık işini bilsene :smiley-cool:

yanı kıskanmak guzeldırde senınkıde ...abartılı olmuşş
nişanlının aklına sokar gibi...bu kadar her seyı dıdıklersen ilişkinizde yıpranır...
ayrıca...kavga cıkarıp..olmayacak şeylerı söylemıs olmanızda ayrı mesele...
sonunda haklı olsanız bıle biraz oto kontrolunuzu yapmalısınız...
sonunda üzülen yine siz oluyorsanız..
bu kadarda sorgu süal etmeyın...
anladıgım kadarıyla oda kıskanç kıskançlıkta bıraz güven eksıklıgınden kaynaklanıyor sanırım...
daha mantıklı olun bence ve özürdilersenız gelır gecer...

20 günlük tatilini zehir etmişsin be güzelim :nazar:
onun kıskançlığı seni çok rahatsız ediyorsa sen hiç onun üstüne gitme derim
adı üstünde nişanlısınız evleniceksiniz, onunla işi olsa seninle nişanlanmazdı

Ya bilmiyorum kızlar belki ben abartttım ama her zaman benden bi açıklama bekliyorsa,kendisinin de bi açıklama yapması gerekmez mi?Öğlen bir den gece 10 a kadar doyamadılar birbirlerine,oysaki akşam bize gel demiştim.Facebook zaten ayrı bi konu,o konu hakkında konuşmuştuk benimde erkek arkadaşlarım var onları eklememi istemiyorsan sende kız arkdaşlarını eklemiceksin dedim.
Şimdi zaten özür dileyemem bi süre görüşmesek iyi olacak sanırım

bence yerinde bir kıskançlık yapmışsın
sana kız arkadaşlarına bile giderken tantana yapıyorsa
kendiside içinde eski kız arkadaşınında olsuğu arkadaş grubuyla çıkamaz o zaman
sana erkek ark. eklemene izin vermiyorsa kendiside eklemeyecek
yok öyle,ben yaparım erkeğim,sen yapamazsın
biz nişanlıysak evlili için adım atmışsak birbirimizin hoşlanmadığı şeyleri yapmıycaz
sadece tek taraflı olmaz bazı şeyler

bence yerinde bir kıskançlık yapmışsın
sana kız arkadaşlarına bile giderken tantana yapıyorsa
kendiside içinde eski kız arkadaşınında olsuğu arkadaş grubuyla çıkamaz o zaman
sana erkek ark. eklemene izin vermiyorsa kendiside eklemeyecek
yok öyle,ben yaparım erkeğim,sen yapamazsın
biz nişanlıysak evlili için adım atmışsak birbirimizin hoşlanmadığı şeyleri yapmıycaz
sadece tek taraflı olmaz bazı şeyler

Beni anladığın için sağol,bazen gerçekten kıskançlığımın hastalık boyutunda olduğunu sanmaya başladım.Çünkü her seferinde buna mı kızdın,ona mı kızdın diyip duruyor.Yemin ederim bu kıskançlıktan kurtulmanın bi yolu varsa uygulıycam çünkü çok canımı acıtıyor artık ,zerre kadar kıskanmamak istiyorum onu.

Ya bilmiyorum kızlar belki ben abartttım ama her zaman benden bi açıklama bekliyorsa,kendisinin de bi açıklama yapması gerekmez mi?Öğlen bir den gece 10 a kadar doyamadılar birbirlerine,oysaki akşam bize gel demiştim.Facebook zaten ayrı bi konu,o konu hakkında konuşmuştuk benimde erkek arkadaşlarım var onları eklememi istemiyorsan sende kız arkdaşlarını eklemiceksin dedim.

ay şu feysbuk meysbuk olaylarini hiç anlamıyorum zaten
ne gerek var böyle huzurkovan tarzı alengirli işlere
yiyim feysbuku yaa :kahve:
iptal ediverin üyeliklerinizi

bence hangi arkadaşlarıyla buluşacağını sana söylememesi hata... üstelik seni kız arkadaşlarına göndermezken. ben burda iyi bir niyet göremiyorum... Senden ne bekliyorsa sana da onu vermeli diye düşünüyorum.. yerinde bir kıskançlık yapmışsın.. bırak o düşünsün..

benim façabukum yokkkkk :)))
canım bence yerinde kıskançlık yapmışsın.yani haklsın sonuna kadar.ama bence çek bir konuş yüzyüze.

benim façabukum yokkkkk :)))
canım bence yerinde kıskançlık yapmışsın.yani haklsın sonuna kadar.ama bence çek bir konuş yüzyüze.

Ama ona göe bu kıskançlıklarımın hepsi boşmuş,kendim uyduruyormuşum bişi ona inanıyormuşum,onun içi rahatmış o kötübişi yapmamış,istediğimi düşünebilirmişim.Zaten artık telefonumu da kapadım msn i mi de açmıyorum.Ne hali varsa görsün,hazır ben trip yapıyorken arkdaşlarıyla gezsin

"Askerdeyken beni kız arkdaşlarımın evine gitmemem bile izin vermezdi"

Sen ondan izin alıp gidiyosan ,o da senden izin alıp gitmeliydi bence.
Hele ki sen karşı çıkmana rağmen neden seni ezip girmiş.
Bence burda bi sıkıntı var onuna konuş,sen kız arkadaşlarınla masum görüşmen için bile izin istediğin halde o neden istemiyor sor bakalım ...Eğer bi daha yaparsa artık senin de izin istemeyeceğini söyle .Tabi sert bi dille bunları dersen kavga çıkar ve iş inada biner,tatlılıkla söyle ama tatlı sert uyar onu.
Herşey karşılıklıdır hayatta , o yapmıyosa sen ne diye yapacaksın ki.
Kafeye gitme olayında art niyet olduğunu düşünmüyorum eski arkadaşlarıdır ,benim eşim de gitmek isterdi.
Ah erkekler bölümünde kıskançlık konusunda yazdığıklarım var cnm istersen bi bak,fikirlerimi orda belirttim ...

arkadaşım böyle ilişki olurmu? kız arkadaşına gideceksin , saatlerce dil döküyorsun..yarın senide çalıştırmaz,eve kapatır bu:)) ne kadarda saçma.sonrada sen hesap soruna üste çıkıyor.ben bu manzarayı hatırlıyorum.:))hep böyle olur..tabiiki ona bilgi ver ama senin için tehlikeli olmayacak bi yere gitmek için de saatlerce dil dökmen saçma....keşke söyleseydin gördüğün şeyi ve neden gitmesini istemediğini.belki olaylar farklı gelişirdi..

arkadaşım böyle ilişki olurmu? kız arkadaşına gideceksin , saatlerce dil döküyorsun..yarın senide çalıştırmaz,eve kapatır bu:)) ne kadarda saçma.sonrada sen hesap soruna üste çıkıyor.ben bu manzarayı hatırlıyorum.:))hep böyle olur..tabiiki ona bilgi ver ama senin için tehlikeli olmayacak bi yere gitmek için de saatlerce dil dökmen saçma....keşke söyleseydin gördüğün şeyi ve neden gitmesini istemediğini.belki olaylar farklı gelişirdi..

Ona göre o haklı bana göre de ben,söylesem ne değişecekk beni anlamıyor ki,ona göre hep anlamsız kıskançlıklar yapıyorum.

canım bak;
elbette haklı yanların var...Ama her yönünü iyi düşünmen lazım olayın,
Sen arkadaşına giderken onca dil döküyormuşsun ama bu her zaman mı böyle sadece askerdeyken mi bu kadar kıskanç nişanlın...Ya da bir yere giderken yaptığı bu vurdumduymazlık her zaman mı böyle sadece asker iznine geldiğinde mi oldu?
Malum askerlik dönemi, erkeklerin kendini her zamankinden daha erkek hissettiği, daha vururum kırarım her istediğimi yaparım dediği, kıskanç olduğu dönemlerdir...Rahatsız olduğun şeyler için bağırıp çağırmadan güzellikle konuşsaydın, ya da ben de geliyim aşkım arkadaşlarınla ben de tanışmış olurum deseydin, ne bileyim seni o kadar çok özledim ki seninle 1 saniye mi kaybetmek istemiyorum deseydin, baktın olmadı mı tamam canım akşam sen gelene kadar uyumam ben, döndüğünde görüşürüz bitanem filan deseydin inan bana herşey daha farklı olurdu...
İnan bu alttan almak değil,biz kadınların, olayları ne kadar olumsuz olursa olsun kendi lehimie çevirebileceğimizi düşünüyorum

canım bak;
elbette haklı yanların var...Ama her yönünü iyi düşünmen lazım olayın,
Sen arkadaşına giderken onca dil döküyormuşsun ama bu her zaman mı böyle sadece askerdeyken mi bu kadar kıskanç nişanlın...Ya da bir yere giderken yaptığı bu vurdumduymazlık her zaman mı böyle sadece asker iznine geldiğinde mi oldu?
Malum askerlik dönemi, erkeklerin kendini her zamankinden daha erkek hissettiği, daha vururum kırarım her istediğimi yaparım dediği, kıskanç olduğu dönemlerdir...Rahatsız olduğun şeyler için bağırıp çağırmadan güzellikle konuşsaydın, ya da ben de geliyim aşkım arkadaşlarınla ben de tanışmış olurum deseydin, ne bileyim seni o kadar çok özledim ki seninle 1 saniye mi kaybetmek istemiyorum deseydin, baktın olmadı mı tamam canım akşam sen gelene kadar uyumam ben, döndüğünde görüşürüz bitanem filan deseydin inan bana herşey daha farklı olurdu...
İnan bu alttan almak değil,biz kadınların, olayları ne kadar olumsuz olursa olsun kendi lehimie çevirebileceğimizi düşünüyorum

Çok güzel anlatmışsın canım ama,dediğin gibi ben boş zamanımın bir saniyesini bileonunla geçirmeyi düşünürken o başkalarıyla geçirmek istediyse,hoşgörüye gerek yok kanımca.Bilmiyorum aklım karışık,çok halsiz düştüm zaten grip de oldum,sağlıklı düşünemiyorum.Ama böyle yürümez yaa,bu kıskançlıkla yaşayamam,ortak yolu nasıl buluruz bilmem.

Bence hıcte ozur dılenecek bır konu yok burda.
Hayat fedakarlıklar la yurur.. sen bu ugurda gorevını yapıyorsan o a yapacak.
Yok oyle sana armut bana elma.
Ben bu durumda olsam kı buna benzer ne durumlarda oldum, aynı tepkıyı verırdım.
Ustune senı takmadan gıtmesı ve saatlerce gelmemesı hepten delırtıcı.
Izınmıs fılan anlamam. ne yanı ıznını bır nısanlısının bır de sevgılısınn yanında mı gecırecek.
Özür dılemesı gereken o sen degılsın.
Baska konularda olan kıskanclıgını bılemem ama bu konuda son derece haklısın..
kıskanclık evet gercekten bır yerden sonra cok yıpratıcı bırsey.. bende cok yasadım bunları hemde fazlasıyla..
Ama hepsi gerıde kaldı evlendıkten sonra cok daha rahatladık esımle.. :)

Son düzenleme:
Şimdi msn e geldi bende çevrimdışı bakıyorum öyle hiç aramıyor bile nerdesin,niye yoksun msn de diye.Demek ki hala suçlu değilim modunda,insan merak etmez mi ya...

X