Kıskançlık

Kıskandığınız konular neler önemli olan onlar aslında. 2-3 örnek verirseniz bence daha açıklayıcı olur

Psikoloğa karsı değilim. Daha önce de pek çok sefer gittim. Yıllarca. Ancak o ortamı ve yaklaşımı da biliyorum. Fayda göremedim ne yalan söyleyim.

Yaşadığınız hayatı yaşamayı özleyen milyonlarca insan olduğunu düşünün. Şükürsüzlük iyi bir şey değil, sağlığınıza, ailenize, kazancınıza her şeye şükretmeyi bilin, psikologlara bende karşı değilim ama bazı şeyler ruh biliminin dışında. Farkındalık gerekli

Hepinize çok teşekkür ederim. Vakit ayırıp yazdınız. Benim zaten eskiden beri özgüven sorunum vardı. Birde üstüne eşimin bu tutumu eklenince daha da arttı galiba. Bu rahatsızlığımı eşime belirtiyorum bazen üzeri kapalı ama azar işitiyorum. Kıskanç ve çekemez insan oluyorum. O yüzden eşimi karıştırmadan kedi değerimi hatırlayıp, kendi bakış açımı değiştirerek halletmek istiyorum.

Mesela daha fazla para kazanıyorlar. Daha geniş çevreleri var. Çok mutlu görünüyorlar. Ne bileyim öyle şeyler.
Inan hic bir sey gorundugu gibi degildir. Emin ol onlarinda icinde yasadigi seyler vardir.Sen oldugun gibi ol.

Eşinle alakalı bir durum. Neden izin veriyorsun ki sana bunları söylemesine? Seni beğenmiyorsa madem gitsin onlarla yaşasın.
Eşim bana görümcemi ve eltimi övemez.
Şu an düşündüm de, övüp örnek gösterdiğini...
Yok düşünemedim adamı yolar atarım be...
:KK62::sinirli:

Sende ona bir düre aynısını hissettir onun yaptıgı söylediği kırıldıgın şeyleri ona karşı kullan eğer sebebini sorarsa hissettklerimi anlaman için yaptm sende bu şekilde davranıyorsun bana diyebilirsin eşin senin değerini bilmiyorsa sende biraz onu boşver

Sende ona bir düre aynısını hissettir onun yaptıgı söylediği kırıldıgın şeyleri ona karşı kullan eğer sebebini sorarsa hissettklerimi anlaman için yaptm sende bu şekilde davranıyorsun bana diyebilirsin eşin senin değerini bilmiyorsa sende biraz onu boşver
Aslında ben bunlarla uğraşmak istemiyorum. Enerjimi harcamak istemiyorum yani. Bide elimle görümcem sanki bana nispet yapıyor gibi hissediyorum. Nasıl desem beni küçümsüyorlar gibi. Çok kuruyorum kafamda çok

Ben eşime su şöyle yapmış bu bunu almış vs. Diye bahsetmeye kalksam bize ne gülüm boşver deyip konuyu kapatır . Hepimizin yaşam tarzı farklı ve kimseyle rakip değiliz o yüzden kiskanmamin bir mantığı yok insan sadece mutlu olmaya odaklanmali

Aslında ben bunlarla uğraşmak istemiyorum. Enerjimi harcamak istemiyorum yani. Bide elimle görümcem sanki bana nispet yapıyor gibi hissediyorum. Nasıl desem beni küçümsüyorlar gibi. Çok kuruyorum kafamda çok

meslekleri eğitimleri mi çok üst seviye maddi olarak mı aranızda ucurum var yani üç beş farkı bu kadar büyütme gözünde

he bi de koyunun olmadığı yerde keçi Abdurrahman Çelebi olurmus onlarinki de o hesap olabilir

Hanımlar iyi günler hepinize.
Size içime her an dert olan bir soru sormak istiyorum. Siz hiç eltinizi yada görümcenizin hayatını kıskanıyor musunuz? Bakın imrenme demiyorum. Kıskanmak. Buna neyin neden olduğu çok önemli mi bilmiyorum ama. Eşinizin onları sürekli övmesi, örnek göstermesi ve fazlaca sevmesi falan neden oldu galiba.

Bu benim günlük sosyal hayatımı hatta iş hayatımı bile etkiliyor. Mesela her hangi bir durumda onlar ne düşürdü yada ne yapardı diyorum. Kendimi karşılaştıryor, küçümsüyorüm. İmanının her anım zehir oluyor desem abartmış olmam.

Lütfen psikolog vs demeyin. Kendim çözmek istiyorum. Çözümsüz bir dert olmamalı. Bilemiyorum. Hayattan soğudum sanki.
Biz 4eltiyiz son eltim biraz değişik yok enerjimi düşünüyorsunuz diyor o el tim hariç hepimiz çalışıyoruz bende çalışacağım giyip duruyor hamile su an 2numaralı elimin yaramaz ama çok tatlı çocuğu var hamile el tim eşine yegenin karnına vuruyor vs deyip öbür elimi zam altında bıraktı su an üç eltı çok sami miyiz o bur elimle mesafe miyiz sürekli herşeyini bizle kıyaslamak ufacık çocuğa karnına kasıtlı vurdu demesi enerjim düştü hocayla gidiyorum demesi vs su an tek kaldı

meslekleri eğitimleri mi çok üst seviye maddi olarak mı aranızda ucurum var yani üç beş farkı bu kadar büyütme gözünde

he bi de koyunun olmadığı yerde keçi Abdurrahman Çelebi olurmus onlarinki de o hesap olabilir
Meslekleri üst seviyedw evet. Biri avukat diğeri doktor. Ben adalet mezunuyum. Açıköğretim üstelik. Atandım gerçi, memurum ama bu bir şey ifade etmiyor. Göbeğimi çatlatsam ne onlar kadar kazanır, ne de onlar kasar saygınlık görürüm.

Sizde eksik olan bir şeyler var demek ki ya da sizden her konuda daha üstün olabilirler, maddiyat, aile yapısı, eğitim, kültür farkı vs.

X