Kişniş faydaları

Nevreste

Hala umudum var
Yönetici
Editor
16 Ağustos 2010
290.141
596.073
42
KİŞNİŞ FAYDALARI
Sindirime yardımcıdır.

Romatizmaya bağlı şişlikler için çok faydalıdır.

Bileşimindeki linoleik asit, oleik asit, palmitik asit, stearik asit ve askorbik asit (C vitamini), kandaki kolesterol seviyesini düşürmede çok etkilidir.

Anti-bakteriyeldir. İshal tedavisine yardımcı olmaktadır.

İçeriğindeki ‘Citronelol’ bileşeni mükemmel bir antiseptiktir. Ağız yaraları ve ülserlerinde anti-mikrobiyal ve iyileştirici etkileri vardır.

Yüksek demir içeriyle kansızlığa iyi gelmektedir.

Menstrüel bozukluklar ve ağrılarda olumlu etki göstermektedir.

Çok iyi bir dezenfektandır ve konjunktivit gibi bulaşıcı hastalıklarla, gözleri koruyucu anti-mikrobiyal özelliklere sahiptir.

Cilt problemlerinde (egzama, mantar..) dezenfektan, detoksifiye edici, anti-septik, anti-fungal ve anti-oksidan özelliğiyle tedavide etkilidir.
ALINTIDIR.....

bende aldım ama eşim sevmedi

KİŞNİŞ FAYDALARI
• Sindirime yardımcıdır.

• Romatizmaya bağlı şişlikler için çok faydalıdır.

• Bileşimindeki linoleik asit, oleik asit, palmitik asit, stearik asit ve askorbik asit (C vitamini), kandaki kolesterol seviyesini düşürmede çok etkilidir.

• Anti-bakteriyeldir. İshal tedavisine yardımcı olmaktadır.

• İçeriğindeki ‘Citronelol’ bileşeni mükemmel bir antiseptiktir. Ağız yaraları ve ülserlerinde anti-mikrobiyal ve iyileştirici etkileri vardır.

• Yüksek demir içeriyle kansızlığa iyi gelmektedir.

• Menstrüel bozukluklar ve ağrılarda olumlu etki göstermektedir.

• Çok iyi bir dezenfektandır ve konjunktivit gibi bulaşıcı hastalıklarla, gözleri koruyucu anti-mikrobiyal özelliklere sahiptir.

• Cilt problemlerinde (egzama, mantar..) dezenfektan, detoksifiye edici, anti-septik, anti-fungal ve anti-oksidan özelliğiyle tedavide etkilidir.
ALINTIDIR.....

KİŞNİŞ FAYDALARI
• Sindirime yardımcıdır.

• Romatizmaya bağlı şişlikler için çok faydalıdır.

• Bileşimindeki linoleik asit, oleik asit, palmitik asit, stearik asit ve askorbik asit (C vitamini), kandaki kolesterol seviyesini düşürmede çok etkilidir.

• Anti-bakteriyeldir. İshal tedavisine yardımcı olmaktadır.

• İçeriğindeki ‘Citronelol’ bileşeni mükemmel bir antiseptiktir. Ağız yaraları ve ülserlerinde anti-mikrobiyal ve iyileştirici etkileri vardır.

• Yüksek demir içeriyle kansızlığa iyi gelmektedir.

• Menstrüel bozukluklar ve ağrılarda olumlu etki göstermektedir.

• Çok iyi bir dezenfektandır ve konjunktivit gibi bulaşıcı hastalıklarla, gözleri koruyucu anti-mikrobiyal özelliklere sahiptir.

• Cilt problemlerinde (egzama, mantar..) dezenfektan, detoksifiye edici, anti-septik, anti-fungal ve anti-oksidan özelliğiyle tedavide etkilidir.
ALINTIDIR.....
ben yemeklerde kullanıyorum baharat olarak...
bu faydaları yüksek ısıda kayboluyormudur acaba:26:

ben yemeklerde kullanıyorum baharat olarak...
bu faydaları yüksek ısıda kayboluyormudur acaba:26:
nasıl kullanıyorsunuz?

elimde kişniş tohumu var. nasıl kullanacağımı bilemedim.
çay gibi içeyim diyorum.

bir bardak sıcak suya bir tatlı kaşığı kadar kişniş tohumu ezilerek katılıp demlenip içiliyormuş...

X