kistik higroma

nese03

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2019
444
258
29
merhaba arkadaslar bende aranızda cok yeniyim yeni kürtaj oldum 15 haftalık iken bebeğimin kalbi durdu kistik higroma dendi perinatoloji doktoru acil yatış verip laçla düşük yaptırıp bebeğimi benden aldılar ilk bebeğimdi şöyle anlatayım 7. haftamda hamile oldugumu öğrenmiştim 1 bucuk yıllık evliyiz korundu eşim her zaman bebek için karar verdimizdede 2. denemede hamile kalmışım ve normal rutin kontrollerime giderken özel bir hastanede doktoruma 11. haftasında ense kalınlığının 4.5 mm oldugunu öğrendik doktorum ikili test değilde direk fetal dna yada amiyosentez önerdi hatta ımkanınız var ise direk amıyosentez dedi bizde 2 hafta sonnra maasımızı alacaktık 6 bin ücretı vardı fetal dna nın hastaneden cıkınca moral bozukluğu üzüntü ağlamalar bir hafta sonra doktoruma güvensemde cıhaza güvenemediim özel muayynanesi olan bir doktora gittik tanıdık tavsiyesi üzerine ve bu defa bebeğimin ense kalınlığının yüksekliğini söylemedi bile heryeri ödemli dedi ben yine aglamaya basladım ama yavrum yasıyordu acil bana çam sakuradan randevu alıp aöiyosentez önerdi fetal dna değil direk amiyosentez karından sıvı alınması gerek dedi heyete gircektim yine umutsuz cıktım hastaneden neyse hep stres üüzntü hayal kırıklıgı sonraki hafta cumartesi iş cıkısı karnımda cok hafıf agrılar oldu ama korktum eşime dedim beni acile götür kalbı atıyormu korkuyorum dedim kanamam hıc olmadı hıc yoktu lekelenmem bile gitttik alttan muayne ettiler ilk defa hatta korktum ama doktor dedi herkez alttan muayne oluyor acılde ultrasonla dedi korkulcak bısı ypok dıyınce güvendim oldum pazarteside perinatolojıye randevum vardı gittim annemle beraber normal muayne ederken beni bebeğimin kalbınındurdugunu söyledi kistik higroma dedi ailene haber ver yatış yapalım dedi ve o gece ilaçla düşük yaptırıp kürtaj işlemi yaptılar iş uyuşturmadan cok lanet bir geceydi şşimdi kızlar burda sizi amacım izmek değildi içimi dökmekti bebeğimi cok caresizken haberini almıştım hamıle oldumun onu bana alllah göndermişti o aldı yanına vardır bır bıldıgı o yavrum suan kalbımde bır melek cınsiyetını bıle öğrenemedim şimdi ben patalojı sonucum cıksın kendi özeldeki doktoruma gidecegim normal kontrol için ne zaman gebelik düşün der ne der bilmiyorum ama ben sizdende fikirlerinizi duymak istiyorum sizlerede güveniyorum olması gereken en kısa zamanda demeyeyimde yani uygun zamanda anne olmak sitiyorum :KK43:(

Başınız sağ olsun. Aslında cinsiyetini söylerlerdi belli oluyor çünkü o haftalarda düşük yaptırmış olsalarda ama olsun genetik sonuçlarında öğrenirsiniz. Kistik higroma ile 14 haftalık bebeğimi bende kaybettim genelde anomalide eşlik ediyor bizim down sendromuda çıkmıştı genetik testlerde bebekten alınan örnekte. 50 gün sonra adet olmuştum ve doğumdan 3 ay sonra tekrar hamile kaldım sağlıkla doğdu oğlum şükür. Benim doktorum ilk adet gördükten sonra istediğin zaman hamile kalabilirsin rahim sağlıklı gebeliğe daha açık oluyor demişti ilk 3 ay.

mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın ben çalısıyorum suan gebelık düşünmüyorum ama inş bir gün gelecek aynı duyguları tadacagım hersey kısmet cok şükür bebeğim oluyor ondan sıkıntım yok hep dua ediyorum rabbime sağlıklı olsun olacaksa eger diye

X