Kitabını Al da Gel

ben bu sürede bir sürü kitap okudum ama şimdi onları tek tek çekip yazamayacağım burdan kaldığım yerden devam edeyim o nedenle:KK53:
bu aralar bir edebiyat dergisi okuyorum sabit fikir bilen bilir eylül ayı sayısını temin ettim mutluyum yavaş yavaş okuyorum çok güzel bir dergi en sevdiğim şekilde:KK52:
0000000710075-1.jpg

1474724038028.jpg

okuduğum diğer kitap :::::
gitme gül yanakların solar - irem uzunhasanoğlu

gerçekten okurken yer yer çok duygulandığım içime baya işleyen bir kitap gerçek olaylar olduğu için kitaptaki olaylar insanı çok derinden etkiliyor kitap 236 sayfa ve ben 50. sayfadayım evde tek başıma olduğumda elimde kahvemle okumak istediğim bir kitap olduğu için sadece evde okuyorum sessizce gerçekten öneririm tarihi bir anı romanı diyim 1. dünya savası sırasında vatanlarından ayrılan ayrılmak zorunda bırakılan aslında vatan ailenin olduğu yerdir diyip her şartlarda vatanı için savaşan sadece bir kaç insanın hikayesi bu kitap daha 50 sayfa olmasına rağmen bir anda kitabın içine girdiğimi söyleyebilrim :kahve::cry:

bilirsiniz aynı anda birkaç şey okumayı severim :KK70: evet aynı zamanda çalıkuşu okuyorum resmi internetten koyayım
kinkilap0003i.jpg

gerçekten en sevdiğim klasiklerden biridir çalıkuşu reşat nuri güntekinin çoğu kitabını okumuş biri olarakta içlerinde en sevdiğim kitabıdır lisede okuduğum bir kitaptı daha öncesinde de ilkokulda okumuştum ama kitapta eski türkçe kelimeler olduğundan o ara çok zorlanmıştım ne kadar altta açıklaması olsa da şu an tekrar okuyorum bu arad reşat nuri kiatplarının hepsini bira ara tekrar okumak gibi bir niyetim var ama şimdilik başka planlardayım ona sonra girerim
kitapta toplam sayfa sayısı 541 -- şu an 308. sayfadayım:kahve::KK200::KK200:

bilmiyorum yazmışmıydım ama bu kitapta çok sevdiğim bir kitap daha önce okumuşum gibi hatırlıyordum ortaokulda sanırım ama o zaman için anlayamadığım bir kitaptı sanırım aklımda kalmamış tekrar okudum ve gerçekten insan bazı kitaplar belli bir birikimden sonra okumalı düşüncemi destekleyen bir roman çok beğendiğim düşündüren sorgulatan bir kitap diyorum okumadıysanız kesinlikle okunmalı :kahve::kahve:
bir-cift-yurek-692x1000.png

veee muhteşem gatsby
buraya yazmış olmam lazım okurken gerçekten kitap çok değerli bir modern klasik serisi kitabıydı üstüne leonardo dicaprionun filmini de izleyince vay be dedim bence dicaprio ya ödülü bu filmle vermeleri gerekiyormuş böyle bir oyunculuk yok kitap mı filmmi derseniz her ikiside derim:KK66: şimdilik bu kadar yeni hedeflerim ve okuma listem var ama bu fikirlerimden daha sonra bahsederim:KK5::KK5:
0000000670736-1.jpg

haftasonu ve sonbahar benim kitap aşkımın en depreştiği mevsim battaniye altında elimde kahve fonda müzik :kahve:
evet çalıkuşunu bitirdim ve gitme gül yanakların solar adlı kitaptada 10 sayfam kaldı kitap mübadilleri anlattığı için kitaptada bahsedilen balkan müziklerinden bir albüm yapıp okudum gece bir fırtına tuttu bizi özellikle yüz kere dinleyip sanırım ağladım kitabı okurken bilmiyorum neden ama bu kitap beni çok etkiledi kalbime dokundu ki ben kolay kolay ağlamam ama ağlattı işte bitirmek istemiyorum kitabı son 10 sayfa:cry::cry::cry:

bu aralar yeni hedefim olarak iş kültür yayınlarının modern klasikler serisini yavaş yavaş okuma kararı aldım bence onları okumamak büyük kayıpmış :kahve: zaten muhteşem gatsby , bir doktorun anıları kitaplarını okudum ve bende var sırayla değil ama zamanla alarak okuyacağım internette belli bir sıralaması yok kitapların kitapların sırasını bulmam baya zor oldu birisi yapmış sıralamış ondan not almıştım kim olduğunu ve blogu hatırlayamadım şu an biyere yazmıştım ama eline sağlık yapan kişiye şuan hatırlayamasamda:KK43: şu an sanırım 82 kitap var ama bazıları iş kültürde basımı yokmuş onlarıda başka yayınevlerinden temin edeceğim artık:KK43: bu arada muhteşem gatsby 63, kitap seride genç bir doktorun anıları da 47. kitap

gelelim elimde olan ve bugün başlayacağım iki kitaba malesef serinin ikinci kitabı bilinmeyen bir adanın öyküsü - jose saramago basımı olmayan kitaplardan başka yayınevinden temin ettim kısa bir öykü kitabı sayfa sayısı 58 elimdeki
0000000607301-1.jpg

"Bir adam kralın kapısını çalmış ve ona demiş ki, Bana bir tekne ver."

Bilinmeyen adaların kalmadığına inanılan bir dönemde bilinmeyen ada arama cesaretine sahip bir adamla böyle bir cesareti görüp hayatını değiştirebileceğine inanan bir kadının büyük usta Saramago'nun eşsiz anlatısında edebiyat tarihine geçen yolculukları böyle başlar. Emrah İmre'nin Portekizceden çevirisi ve Birol Bayram'ın desenleriyle okurun minör başyapıtlarından olacaktır Bilinmeyen Adanın Öyküsü.

"(...) ben bilinmeyen adayı bulmak istiyorum, o adaya ayak bastığımda kim olduğumu öğrenmek istiyorum, Bilmiyor musun ki, Kendinden dışarı çıkıp kendine bakmadıkça kim olduğunu asla bilemezsin, (...)"

"Saramago görünüşte sade bir öyküyü basit bir dille ve masum karakterlerle aktarıyor; okurlar, hayalperestler ve âşıklar psikolojik, romantik ve toplumsal altmetinleri fark edecektir."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)

diğer kitabım serinin 32. kitabı olan kum ve köpük aforizmalar -- halil cibran
sayfa sayısı 83
kitap bir roman öykü yada şiir kitabı değil tam olarak internetten bir sayfanın resmini koyayım öyle anlatabileceğim hani profillerde paylaştığımız iki cümlelik özlü sözler ki zaten aforizma özlüsöz demek :KK66: şu şekilde bir kitap yani (alıntı yaptığım yer mariapuder.net adlı bir blog )
20140928_124929.jpg

kum-ve-kopuk-kitabi-halil-cibran-751427-Front-1.jpeg

Halil Cibran’ın zamanında küçük kâğıt parçalarına ve defterlerine karaladığı aforizma ve mesellerden oluşan bu küçük kitap, sanatçının parçalı bir “otoportresi”ni ortaya koyuyor. Ruhunun derinliklerinden gelen çarpıcı ve çağrışımlı imgelerle aşk, güzellik, doğa ve insanlık durumuna ilişkin bir türlü ifadesini bulamayıp “suskunluğa gömülmüş” olanı ifşa ediyor.
Cibran’ın yetmiş yılı aşkın bir süre önce yayımlanmış yapıtları, bugün dünyanın dört bir yanındaki okurlara ulaşmayı sürdürüyor. Sözcüklerinin bütün coğrafyalara uzanmasında, bu yapıtların birçok dile çevrilmesinin yanı sıra onun ırk, din, dil ayrımı gözetmeksizin insanlığı bir bütün olarak ele alan felsefesinin de rolü var kuşkusuz. Bir de insana dair verdiği mesajların her dönemde geçerli, “ezeli-ebedi” olmasının.
Ermiş’in ardından, 1926’da yayımlanan Kum ve Köpük 1960’larda düşünen ve üreten insanların yüreğine dokunmuştu. Beatles üyesi John Lennon, bir trafik kazasında yitirdiği annesi için yazdığı “Julia” adlı şarkıda bu yapıttan satırlara yer vermişti.
(tanıtım bülteninden)

sıradaki kitabım çok hızlı kitap bitiyor bu aralar biraz yavaşlasam iyi olacak:KK45:çalıkuşundna sonra bir türk klasiği iyi gider dedim de sayfa sayısı 174 şu an 31 deyim:KK52:
:halay:
100216171818.GIF

Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nun romanları arasında ayrı bir yere sahip olan 'Hep O Şarkı', sıradan bir aşk hikayesi gibi görünmekle birlikte olayların geliştiği ortam içinde romancının daha önce yazdığı eserlerden izler, belirtiler taşır. Kiralık Konak'ta dile getirilen konak yaşamındaki çöküşün değişik bir dille anlatıldığı 'Hep O Şarkı'da dönemin toplumsal değişimleri sözkonusu edilirken; basit, sıradan öykülerin ardındaki insanların psikolojisi ustalıkla anlatılır. 'Hep O Şarkı' bu yanıyla Yakup Kadri' nin en usta romanlarından biri olarak nitelendirilmektedir. (tanıtım bülteninden)

Son düzenleme:
kitabım bitti sıradakş kitap bugün başlıyorum modern klasikler serisinin 12. kitabı dörtlerin yemini-sherlock holmes --- sır arthur conan doyle
sherlock kitaplarını çok seviyorum çoğunu daokumuşumdur ama bunu okdum mu hatırlamıyorum dedim aldım kitabı:KK70: sayfa sayısı 153 :kahve::KK9:
dortlerin-yemini-4-256x420.png

kitabı okudum bitirdim beğendim mi hayır :KK70: reenkarnasyon geçmişe gitme medyumlar falan filozofik kitaplar bana göre değil ya ilginç bir kitaptı gerçekten:ruh::ruh:
0000000356743-1.jpg

"Hilal'e isminin anlamını sordu; Türkçede ayın ilk günlerinde aldığı yay biçimi demektir. Ülkemin bayrağında da vardır hilal..."

Elif'in başkahramanı dünyaca meşhur yazar Paulo Coelho, bir süredir bilgelik yolunda gelişmesinin durduğunu hissetmektedir. Belki de yapması gereken tek şey, esrarengiz ustası J.nin tavsiyesine uyup, "Gönlünün onu çektiği yere," gitmektir....

Rastlantılar Coelho'yu Rusya'ya savurur. 9288 kilometrelik yolu, bu uçsuz bucaksız ülkeyi, baştan sona trenle kat etmeye karar verir. Daha ilk durağından itibaren manevi bir arayışa dönüşen bu yolculukta ona üç kişi eşlik eder: Bir Tao ustası, Rus yayıncısı ve en ilginci, yetenekli bir keman virtüözü olan, sıra dışı genç bir Türk kadını; Hilal...

Coelho, son romanı Elif'le, bir kez daha hayatı güzelleştiren hazineleri ve mucizeleri kutluyor. Zamanın, mekânın, yaşadığımız başka hayatların dışında bir yerde, katıksız "aşk"ın peşinde, ruhun upuzun yolunu kat ediyor.

Ama bu kez, bizlere çok tanıdık gelen duraklardan geçerek...

"Coelho'nun kitapları, milyonların hayatına büyü katıyor."
London Times

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 256

elimdeki kitap şiirlerden devam ediyorum şimdilik şiirler için ne yazabilirim ki :KK43: şiirler ruhumuza dokunan kelimelerdir :KK50::KK200::KK200: benden alıntı :KK70::KK70:
1403021974_b.jpg

sıradaki kitabım iş kültür 19.kitap katherine mansfield-- bahçede eğlence sayfa sayısı 228
select.php

Katherine Mansfield gündelik olayların içinden duygu dünyasına yönelen, ruhsal çatışmaların üstüne eğilen derin bir gözlem gücü ve şiirsel ögelerle süslenmiş diliyle farklı bir üslup geliştirmiştir. Bahçede Eğlence’nin incelikli ve örtülü anlatımında Çehov’un etkisi sezilir. Kitapta yer alan “Ölü Albayın Kızları” düş kırıklığının en ustaca yazılmış öykülerindendir. Mansfield bu kitabıyla kısa öykünün bir edebi tür olarak gelişmesine önemli katkılarda bulunmuştur. (tanıtım bülteninden)

aynı zamanda attila ilhan ın elde var hüzün ve ayrılık da sevdaya dahil şiir kitaplarından da okuyorum :sus::KK50::KK200:
1-1403623210.jpg
k2isbank69.jpg

Merhaba
Ben de Sefiller okuyorum eylül ayından beri. TİB Kültür Yayınları nın 5 ciltlik kitabı.
Şu anda 4. Ciltteyim. Kitap harika gidiyor. Daha önce tanışmalıydım

Merhaba yorgun anneden size kocaman selam :) okula basladik oglumdan ayrılmanın ayri bi hüznü var. Dolayısıyla evdeki tüm vaktimi ogluma ayırıyorum ama okuldaki okuma saatlerini degerlendiriyorum.
Su an ki kitabim amin maalouf semerkant. 2yildir listemde olan bi kitap. 1buçuk yıldır da kitapligimda olan bi kitap. Çok begendim simdiden:)) bu kitabı sizin tavsiyenizle almıştım iyi ki almışım çok teşekkür ederim:))
Yeni kitap onerilerinizi bekliyorum:))

X