Kitap Fuarları

Emez

Guru
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2006
1.286
2
47
Kitap Fuarları ile ilgili haberleri bu başlık altında paylaşalım!!!!

U

Ur$uLa

Ziyaretçi
hiçkimseciklerde bişey yazmamış Kötü Kazen
istanbulda kitap fuarı varmış e-5 yolu üzerindemi ne? bilgisi olan varmı fisfisfis

GeceDeniz

muallaktayım
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2007
133
0
42
bizim burda alışveriş fuarları açılıyor kitap reyonuda oluyor kaçırmamaya gayret edrim çünkü kitaplar uygun olur böyle fuarlarda:nazar:

sanel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2008
52
0
bizim burda hediyelik eşya fuarları açılıyor kitap reonları ordada genelde istediğin kitabı bulmak kolay oluyor

A

askısı

Ziyaretçi
bursa 6. kitap fuarı 1-9 mart arası ve dün açılmıştır ilgililerin bilgisine

elotezo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2008
27
0
2 hafta once Izmir Kitap Fuari sona erdi. Her sene oldugu gibi bu sene de gittim. Bu seneki gozlemlerime gore katilimci yayinevi sayisi oldukca azdi. Indirim oranlari da bir onceki seneye gore daha dusuktu. Yine de aradagim bir kac kitabi bulup satin alabildim ve hatta Aydin Boysan' a kitabimi imzalatabildim.

xsxirine_80

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2008
16
0
Selam arkadaşlar,
İstanbul'da tüyap kitap fuarı oluyor. Ekim-kasım aylarında Beylikdüzün'de 10 gün açık. Bütün yayınevleri katılıyor. Kitapları çok daha ucuza ve bol çeşitle alabileceğiniz bir fuar.
Bir de Ramazanda Sultanahmet camiiinin içinde açılan bir dini kitap fuarı var. Orada da çok güzel değişik kitapları bulabilirsiniz. Yayınevleri kendileri katıldıkları için daha ucuza alma şansınız var.
Hepimiz her akşam kitap okuyalım diyorum.

endeniz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
493
5
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi - Beylikdüzü’nde, 1 - 9 Kasım 2008 tarihleri arasında 27. İstanbul Kitap Fuarı düzenlenecektir. İstanbullu arkadaşlara duyurulur.

sel

👨🏼👼
Pro Üye
31 Ocak 2008
9.826
912
Mayıs ayında ızmit'te vardı.
Seneye yişne aynı tarihlerde olacak. Nasip olursa yazarım.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 522 gün geçti.

Maip

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2010
1.958
11
İzmir Fuarları daha bir başkaydı sanki.
Ankara' da kitap fuarlarının tadı yok. Gidiyorum kimsecikler yok.
sadece mizah dergilerinin çizerleri geldiği zaman kalabalık ve çok güzel oluyor.

mavialev

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2011
3
0
İstanbul Kitap Fuarı 30 Yaşında

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Beylikdüzü’nde, 12-20 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul Kitap Fuarı bu sene 30. yılını kutlamaya hazırlanıyor

5. Beyoğlu Sahaf Festivali Tepebaşı'nda

Beyoğlu Belediyesi tarafından beşinci kez düzenlenen Beyoğlu Sahaf Festivali bu yıl 6-18 Eylül 2011 tarihleri arasında Tepebaşı TRT binasının önündeki alanda gerçekleştirilecek.

Beylikdüzü'ndeki TÜYAP binasına taşınmadan önce TÜYAP Kitap Fuarı da bu sene Beyoğlu Sahaf Festivali'nin yapılacağı alanın altındaki binada gerçekleştiriliyordu. Ulaşım zorluğu nedeniyle pek çok okuyucu ve yayınevi kitap fuarınınTepebaşı'ndan taşınmasından halen şikayetçi.

6 Eylül Salı günü başlayacak ve 18 Eylül Pazar günü sonlandırlacak 5. Beyoğlu Kitap Fuarı her gün 11.00-23.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Bu seneki festivale İstanbul'un değişik semtlerinden sahafların yanı sıra, Ankara'dan gelecek bazı sahaflar da katılıyor.

Bu sene 72 sahafın yer aldığı Beyoğlu Kitap Fuarı, geçen sene 74 sahafın katılımıyla Taksim Gezi Parkı'nda gerçekleştirilmişti.

yukarıdaki bilgileri ilgili sitelerden kopyaladım, özellikle Sahaf Fuarı bence mutlaka gidilmesi gereken bir fuar, önceki sene sanıyorum gezmeye doyamamıştım, geçen sene kaçırdım ama bu sene mutlaka gitmek istiyorum, hiç bir kitap kurdunun kaçırmaması gerekir, inanılmaz güzel bir fuar :81:

pinaran

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2011
1.955
8
İstanbul Kitap Fuarı 30 Yaşında

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Beylikdüzü’nde, 12-20 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul Kitap Fuarı bu sene 30. yılını kutlamaya hazırlanıyor

5. Beyoğlu Sahaf Festivali Tepebaşı'nda

Beyoğlu Belediyesi tarafından beşinci kez düzenlenen Beyoğlu Sahaf Festivali bu yıl 6-18 Eylül 2011 tarihleri arasında Tepebaşı TRT binasının önündeki alanda gerçekleştirilecek.

Beylikdüzü'ndeki TÜYAP binasına taşınmadan önce TÜYAP Kitap Fuarı da bu sene Beyoğlu Sahaf Festivali'nin yapılacağı alanın altındaki binada gerçekleştiriliyordu. Ulaşım zorluğu nedeniyle pek çok okuyucu ve yayınevi kitap fuarınınTepebaşı'ndan taşınmasından halen şikayetçi.

6 Eylül Salı günü başlayacak ve 18 Eylül Pazar günü sonlandırlacak 5. Beyoğlu Kitap Fuarı her gün 11.00-23.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Bu seneki festivale İstanbul'un değişik semtlerinden sahafların yanı sıra, Ankara'dan gelecek bazı sahaflar da katılıyor.

Bu sene 72 sahafın yer aldığı Beyoğlu Kitap Fuarı, geçen sene 74 sahafın katılımıyla Taksim Gezi Parkı'nda gerçekleştirilmişti.

yukarıdaki bilgileri ilgili sitelerden kopyaladım, özellikle Sahaf Fuarı bence mutlaka gidilmesi gereken bir fuar, önceki sene sanıyorum gezmeye doyamamıştım, geçen sene kaçırdım ama bu sene mutlaka gitmek istiyorum, hiç bir kitap kurdunun kaçırmaması gerekir, inanılmaz güzel bir fuar :81:

çok teşekkürler duyuru için, geçen seneki İstanbul Kitap Fuarını kaçırdım, bu senekini kaçırmamam lazım..

YagmurunEllerii

Tarifsiz kederler içerisindeyim.
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2010
8.816
450
Giden oldum mu bayanlar Beyoğlu kitap fuarı'na bugün yarın diye diye daha gidemedim
Giden varsa nasıldı fiyatlar v.s

andie

Kendime yenibir ben lazım
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2009
1.404
292
ÇUKUROVA 5. KİTAP FUARI AÇILDI
Kuruluşumuz TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Altın Koza’nın katkılarıyla düzenlenen Çukurova 5. Kitap Fuarı, 10-15 Ocak 2012 tarihleri arasında Eğitim Fuarı ile eş zamanlı olarak 10 Ocak 2012 Salı günü saat 12.00’da düzenlenen törenle Adana Valisi Sayn Hüseyin Avni Coş, Adana Büyükşehir Başkanvekili Sayın Zihni Aldırmaz, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Sayın Onur Bilge Kula, TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu Başkanı Sayın Doğan Hızlan, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulgaffur Büyükfırat, TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Sayın Deniz Kavukçuoğlu ve TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın İlhan Ersözlü tarafından TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

205 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen Çukurova 5. Kitap Fuarı kapsamında panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk etkinlikleri gibi 50 kültür etkinliğinde ve imza günlerinde 300 yazar kitapseverlerle buluşacaktır. Aralarında Can Dündar, Zeynep Oral, Nasuh Mahruki, Behçet Çelik, Mine Kırıkkanat, Enver Aysever, Pakize Özcan, Şükrü Erbaş, Nilüfer Kuyaş, Nazlı Eray, Nermin Bezmen, Uykusuz Dergisi Çizerleri…ve pek çok değerli şair, yazar ve bilim insanının bulunduğu konuklar 6 gün süresince okurlarla bir araya gelecektir.

Çukurova 5. Kitap Fuarı geçtiğimiz yıla oranla hem katılımcı sayısında hem gerçekleştirilen metrekare anlamında %30 büyüme kaydetti. Bu yıl İstanbul Kitap Fuarı’nın Onur Konuğu olan Hollanda tüm yıla yayılan etkinlikler kapsamında Çukurova Kitap Fuarı’na katılıyor. Hollanda standında Hollanda edebiyatından Türkçe’ye çevrilen kitaplar yer alacak.

TÜYAP Okur ve Yazar Buluşmaları
TÜYAP, yılın ilk kitap fuarında yeni bir etkinlik dizisine başlıyor. Okur ve Yazar Buluşmaları başlığı altında gerçekleştirilecek söyleşilerde yazarlar yeni çıkan kitapları üzerine okurlarıyla bir araya gelecek. Bu kapsamda Çukurova Kitap Fuarı’nda Haydar Ergülen 11 Ocak Çarşamba; Gülten Dayıoğlu 12 Ocak Perşembe; Cüneyt Ülsever, Yekta Kopan ve Ayşe Kulin 14 Ocak Cumartesi günü “Okur ve Yazar Buluşmaları”na katılacak.

Çukurova 5. Kitap Fuarı, TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen Çukurova Eğitim Fuarı ile eş zamanlı olarak 10-14 Ocak 2012 tarihleri arasında 10.30-20.30, kapanış günü olan 15 Ocak 2012 tarihinde ise 10.30-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Fuarlara giriş ücretsizdir.