Kitap Fuarları

Emez

Guru
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2006
1.281
4
50
Kitap Fuarları ile ilgili haberleri bu başlık altında paylaşalım!!!!

hiçkimseciklerde bişey yazmamış Kötü Kazen
istanbulda kitap fuarı varmış e-5 yolu üzerindemi ne? bilgisi olan varmı fisfisfis

bizim burda alışveriş fuarları açılıyor kitap reyonuda oluyor kaçırmamaya gayret edrim çünkü kitaplar uygun olur böyle fuarlarda:nazar:

bizim burda hediyelik eşya fuarları açılıyor kitap reonları ordada genelde istediğin kitabı bulmak kolay oluyor

bursa 6. kitap fuarı 1-9 mart arası ve dün açılmıştır ilgililerin bilgisine

2 hafta once Izmir Kitap Fuari sona erdi. Her sene oldugu gibi bu sene de gittim. Bu seneki gozlemlerime gore katilimci yayinevi sayisi oldukca azdi. Indirim oranlari da bir onceki seneye gore daha dusuktu. Yine de aradagim bir kac kitabi bulup satin alabildim ve hatta Aydin Boysan' a kitabimi imzalatabildim.

Selam arkadaşlar,
İstanbul'da tüyap kitap fuarı oluyor. Ekim-kasım aylarında Beylikdüzün'de 10 gün açık. Bütün yayınevleri katılıyor. Kitapları çok daha ucuza ve bol çeşitle alabileceğiniz bir fuar.
Bir de Ramazanda Sultanahmet camiiinin içinde açılan bir dini kitap fuarı var. Orada da çok güzel değişik kitapları bulabilirsiniz. Yayınevleri kendileri katıldıkları için daha ucuza alma şansınız var.
Hepimiz her akşam kitap okuyalım diyorum.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi - Beylikdüzü’nde, 1 - 9 Kasım 2008 tarihleri arasında 27. İstanbul Kitap Fuarı düzenlenecektir. İstanbullu arkadaşlara duyurulur.

Mayıs ayında ızmit'te vardı.
Seneye yişne aynı tarihlerde olacak. Nasip olursa yazarım.

İzmir Fuarları daha bir başkaydı sanki.
Ankara' da kitap fuarlarının tadı yok. Gidiyorum kimsecikler yok.
sadece mizah dergilerinin çizerleri geldiği zaman kalabalık ve çok güzel oluyor.

İstanbul Kitap Fuarı 30 Yaşında

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Beylikdüzü’nde, 12-20 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul Kitap Fuarı bu sene 30. yılını kutlamaya hazırlanıyor

5. Beyoğlu Sahaf Festivali Tepebaşı'nda

Beyoğlu Belediyesi tarafından beşinci kez düzenlenen Beyoğlu Sahaf Festivali bu yıl 6-18 Eylül 2011 tarihleri arasında Tepebaşı TRT binasının önündeki alanda gerçekleştirilecek.

Beylikdüzü'ndeki TÜYAP binasına taşınmadan önce TÜYAP Kitap Fuarı da bu sene Beyoğlu Sahaf Festivali'nin yapılacağı alanın altındaki binada gerçekleştiriliyordu. Ulaşım zorluğu nedeniyle pek çok okuyucu ve yayınevi kitap fuarınınTepebaşı'ndan taşınmasından halen şikayetçi.

6 Eylül Salı günü başlayacak ve 18 Eylül Pazar günü sonlandırlacak 5. Beyoğlu Kitap Fuarı her gün 11.00-23.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Bu seneki festivale İstanbul'un değişik semtlerinden sahafların yanı sıra, Ankara'dan gelecek bazı sahaflar da katılıyor.

Bu sene 72 sahafın yer aldığı Beyoğlu Kitap Fuarı, geçen sene 74 sahafın katılımıyla Taksim Gezi Parkı'nda gerçekleştirilmişti.

yukarıdaki bilgileri ilgili sitelerden kopyaladım, özellikle Sahaf Fuarı bence mutlaka gidilmesi gereken bir fuar, önceki sene sanıyorum gezmeye doyamamıştım, geçen sene kaçırdım ama bu sene mutlaka gitmek istiyorum, hiç bir kitap kurdunun kaçırmaması gerekir, inanılmaz güzel bir fuar :81:

İstanbul Kitap Fuarı 30 Yaşında

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Beylikdüzü’nde, 12-20 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul Kitap Fuarı bu sene 30. yılını kutlamaya hazırlanıyor

5. Beyoğlu Sahaf Festivali Tepebaşı'nda

Beyoğlu Belediyesi tarafından beşinci kez düzenlenen Beyoğlu Sahaf Festivali bu yıl 6-18 Eylül 2011 tarihleri arasında Tepebaşı TRT binasının önündeki alanda gerçekleştirilecek.

Beylikdüzü'ndeki TÜYAP binasına taşınmadan önce TÜYAP Kitap Fuarı da bu sene Beyoğlu Sahaf Festivali'nin yapılacağı alanın altındaki binada gerçekleştiriliyordu. Ulaşım zorluğu nedeniyle pek çok okuyucu ve yayınevi kitap fuarınınTepebaşı'ndan taşınmasından halen şikayetçi.

6 Eylül Salı günü başlayacak ve 18 Eylül Pazar günü sonlandırlacak 5. Beyoğlu Kitap Fuarı her gün 11.00-23.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Bu seneki festivale İstanbul'un değişik semtlerinden sahafların yanı sıra, Ankara'dan gelecek bazı sahaflar da katılıyor.

Bu sene 72 sahafın yer aldığı Beyoğlu Kitap Fuarı, geçen sene 74 sahafın katılımıyla Taksim Gezi Parkı'nda gerçekleştirilmişti.

yukarıdaki bilgileri ilgili sitelerden kopyaladım, özellikle Sahaf Fuarı bence mutlaka gidilmesi gereken bir fuar, önceki sene sanıyorum gezmeye doyamamıştım, geçen sene kaçırdım ama bu sene mutlaka gitmek istiyorum, hiç bir kitap kurdunun kaçırmaması gerekir, inanılmaz güzel bir fuar :81:

çok teşekkürler duyuru için, geçen seneki İstanbul Kitap Fuarını kaçırdım, bu senekini kaçırmamam lazım..

Giden oldum mu bayanlar Beyoğlu kitap fuarı'na bugün yarın diye diye daha gidemedim
Giden varsa nasıldı fiyatlar v.s

ÇUKUROVA 5. KİTAP FUARI AÇILDI
Kuruluşumuz TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Altın Koza’nın katkılarıyla düzenlenen Çukurova 5. Kitap Fuarı, 10-15 Ocak 2012 tarihleri arasında Eğitim Fuarı ile eş zamanlı olarak 10 Ocak 2012 Salı günü saat 12.00’da düzenlenen törenle Adana Valisi Sayn Hüseyin Avni Coş, Adana Büyükşehir Başkanvekili Sayın Zihni Aldırmaz, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Sayın Onur Bilge Kula, TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu Başkanı Sayın Doğan Hızlan, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulgaffur Büyükfırat, TÜYAP Kültür Fuarları Genel Koordinatörü Sayın Deniz Kavukçuoğlu ve TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın İlhan Ersözlü tarafından TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

205 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen Çukurova 5. Kitap Fuarı kapsamında panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk etkinlikleri gibi 50 kültür etkinliğinde ve imza günlerinde 300 yazar kitapseverlerle buluşacaktır. Aralarında Can Dündar, Zeynep Oral, Nasuh Mahruki, Behçet Çelik, Mine Kırıkkanat, Enver Aysever, Pakize Özcan, Şükrü Erbaş, Nilüfer Kuyaş, Nazlı Eray, Nermin Bezmen, Uykusuz Dergisi Çizerleri…ve pek çok değerli şair, yazar ve bilim insanının bulunduğu konuklar 6 gün süresince okurlarla bir araya gelecektir.

Çukurova 5. Kitap Fuarı geçtiğimiz yıla oranla hem katılımcı sayısında hem gerçekleştirilen metrekare anlamında %30 büyüme kaydetti. Bu yıl İstanbul Kitap Fuarı’nın Onur Konuğu olan Hollanda tüm yıla yayılan etkinlikler kapsamında Çukurova Kitap Fuarı’na katılıyor. Hollanda standında Hollanda edebiyatından Türkçe’ye çevrilen kitaplar yer alacak.

TÜYAP Okur ve Yazar Buluşmaları
TÜYAP, yılın ilk kitap fuarında yeni bir etkinlik dizisine başlıyor. Okur ve Yazar Buluşmaları başlığı altında gerçekleştirilecek söyleşilerde yazarlar yeni çıkan kitapları üzerine okurlarıyla bir araya gelecek. Bu kapsamda Çukurova Kitap Fuarı’nda Haydar Ergülen 11 Ocak Çarşamba; Gülten Dayıoğlu 12 Ocak Perşembe; Cüneyt Ülsever, Yekta Kopan ve Ayşe Kulin 14 Ocak Cumartesi günü “Okur ve Yazar Buluşmaları”na katılacak.

Çukurova 5. Kitap Fuarı, TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen Çukurova Eğitim Fuarı ile eş zamanlı olarak 10-14 Ocak 2012 tarihleri arasında 10.30-20.30, kapanış günü olan 15 Ocak 2012 tarihinde ise 10.30-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Fuarlara giriş ücretsizdir.

her yıl kendime gidicem diye söz veripte malesef her yıl kaçırdığım fuar. allahım ne zaman gidebileceğim acaba?

Ramazan için kurulan kitap çadılarından birine gittim geçenlerde
Oralardada herşey bulunmuyor tabi,daha çok dini içerikli
2 kitap aldım kendime
Fuarlara gitmek henüz kısmet olmadı ama çadırlara her yıl denk geliyorum

Son düzenleme:
bugün ankarada ato congresiumda başlamıştır kitap fuarı henüz gitmek nasip olmadı merak etmekteyim ortamı.

ÇUKUROVA 7. KİTAP FUARI AÇILDI
Yılın ilk TÜYAP Kitap Fuarı 14 Ocak 2014 Salı Günü Adana’da Kapılarını Açtı

Kuruluşumuz TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle, Çufaş Çukurova Fuarcılık Anonim Şirketi, Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi desteği ile düzenlenen Çukurova 7. Kitap Fuarı, 14 Ocak 2014 Salı günü saat 12.00’da düzenlenen törenle Adana Vali Vekili Sayın Durmuş Gençer, Adana Büyükşehir Başkan Vekili Sayın Zihni Aldırmaz, TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu Başkanı Sayın Doğan Hızlan, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal, ve TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Sayın İlhan Ersözlü tarafından TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

235 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen Çukurova 7. Kitap Fuarı kapsamında panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk etkinlikleri gibi 60 kültür etkinliğinde ve imza günlerinde 300 yazar kitapseverlerle buluşacaktır.

Çukurova Kitap Fuarı’na, altı gün süresince aralarında Doğan Hızlan, Ayşe Kulin, Canan Tan, Mustafa Balbay, Can Dündar, Gülten Dayıoğlu, Ahmet Ümit, İpek Ongun, Yekta Kopan, Haydar Ergülen, Ercan Kesal, Nebil Özgentürk gibi pek çok değerli yazar ve şair konuk oluyor.

“Orhan Kemal 100 Yaşında”
Edebiyatımızın en üretken yazarlarından biri olan Orhan Kemal’in doğumunun 100. yılı dolayısıyla bir dizi söyleşi, panel ve sergi ile bir “Orhan Kemal 100 Yaşında Sempozyumu” kapsamında memleketi Adana’da anılacak. Sempozyumun açılışı 14 Ocak 2014 Salı günü Çukurova Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa Kibar, Doğan Hızlan ve Işık Öğütçü tarafından yapılacak. Açılış konuşmaları ardından senaristiğini ve yönetmenliğini Nebil Özgentürk’ün üstlendiği ve kendisinin de konuşmacı olarak katılacağı “Sanatımızın Hatıra Defteri Belgeseli/Orhan Kemal Bölümü Gösterimi” gerçekleştirilecektir. Sempozyum kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler “Yaşamı ve Eserleri ile Orhan Kemal”, “Türk Edebiyatı’nda Orhan Kemal ve İzleri”, “Edebiyattan Sinemaya Orhan Kemal”, “Türkiye Yazarlar Sendikası’nın Anıt Yazarı Orhan Kemal 100 Yaşında”, “Bursa Cezaevi’nde Bir Çukurovalı: Orhan Kemal” ve “Çukurova’dan bir Orhan Kemal Geçti” başlıkları altında paneller düzenlenecektir.

Sempozyum aynı zamanda bir sergiye de ev sahipliği yapıyor. Tasarımını Sadık Karamustafa’nın yaptığı, TÜYAP tarafından düzenlenen sergi yazarın yaşamı, Adana’da geçirdiği yıllar ve eserlerinden seçme metinlerden oluşuyor. “Bereketli Topraklar Yolculuğunda” Orhan Kemal 100 Yaşında sergisi fuar süresince ziyaret edilebilir.
Sempozyuma katılan konuşmacılar arasında Doğan Hızlan, Işık Öğütçü, Ahmet Ümit, Ercan Kesal, Turhan Günay, Haydar Ergülen, Nebil Özgentürk, Caner Cindoruk, Zafer Doruk, Bedri Aydoğan, Tahir Şilkan, Güney Özkılınç, Ali Ozanemre, Orhan Özdemir, Selamet Bağcı, Arslan Bayır, Bekir Dağsever, Hasan Hüseyin Çabuk, Veli Cuma yer alıyor.

Girişin ücretsiz olduğu fuar 14-18 Ocak 2014 tarihleri arasında 10.00-20.30 kapanış günü 19 Ocak 2014 tarihinde ise 10.00-19.00 saatlerinde ziyaret edilebilir.

Saygılarımızla,

TÜYAP A.Ş.

ÇUKUROVA 7. KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI

14 Ocak 2014 Salı

Çukurova Salonu
Orhan Kemal 100 Yaşında Sempozyumu

14.00: Açılış Konuşmaları
Doğan Hızlan

14.15-15.15 Sanatımızın Hatıra Defteri “Orhan Kemal Bölümü” Gösterimi
Yazan-Yöneten: Nebil Özgentürk

15.30-16.15
Panel:“Yaşamı ve Eserleri ile Orhan Kemal”
Yöneten: Turhan Günay
Konuşmacılar: Işık Öğütçü, Nebil Özgentürk
Düzenleyen: TÜYAP

16.20-17.15
Panel: “Edebiyatta Politik Tavır”
Konuşmacılar: Adnan Gerger, Süreyya Köle
Düzenleyen: Notabene Yayınları

17.30-18.30
Söyleşi: “Postmodern Zamanlarda Aşk ve Edebiyat”
Konuşmacılar: Aydın Şimşek, Namık Kuyumcu
Düzenleyen: Kanguru Yayınları

14 Ocak 2014 Salı
Akdeniz Salonu

15.00-16.00
Panel: “Bölge Barışını Arıyor”
Yöneten: Mehmet Karasu
Konuşmacılar: Saadet F. Bilir, Selim Matkap, Sinan Seyfettinoğlu
Düzenleyen: Türkiye Yazarlar Sendikası

16.15-17.15
Söyleşi: “Kitap ve Edebiyat Dünyası’nda 2013 Yılı Değerlendirmesi”
Konuşmacılar: Burcu Aktaş (Radikal Gazetesi), Çağlayan Çevik (Hürriyet Gazetesi), Aslı Uluşahin (Cumhuriyet Gazetesi)

17.30-18.30
Şiir Dinleti
Katılımcılar: Ali Ozanemre, Zeki Karaaslan, Bekir Dağsever, Adnan Gül, Demet Duyular Doğan, Hülya Başak Ekmekçi, İbrahim Tığ, İlhan Kemal, Mustafa Emre, Meliha Ünal Kar
Düzenleyen: Edebiyatçılar Derneği

18.45-19.45
Şiir-Dinleti: “Çukurovalı Şairlerden Şiir Dinletisi”
Yöneten: Nazan Balcı
Katılımcılar: Ferhat Zidani, Mehmet Atilay, Bedran Cebiroğlu, Nurettin Bellur Meliha Kar, Ali F. Bilir, Mehmet Hameş, Ramazan Sarı, Oya Katırcı, Hülya Başak Ekmekçi, Halit Gökmen

15 Ocak 2014 Çarşamba
Çukurova Salonu

11.00-11.45
Söyleşi: “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite”
Konuşmacı: Mehmet Ali Çiçek
Düzenleyen: Kırmızı Karınca

13.00-14.00
Söyleşi: “Tarihin Eğlenceli Yönü”
Konuşmacı: Metin Özdamarlar
Düzenleyen: Eğlenceli Bilgi

14.15-15.45
Panel: “Türkiye Yazarlar Sendikasının Anıt Yazarı Orhan Kemal 100 Yaşında”
Yöneten: Çetin Yiğenoğlu
Konuşmacılar: Ali Ozanemre, Orhan Özdemir, Selamet Bağcı

16.00-17.30
Panel: “Çukurova’dan bir Orhan Kemal Geçti”
Yöneten: Zafer Doruk
Konuşmacılar: Arslan Bayır, Bekir Dağsever, Hasan Hüseyin Çabuk, Veli Cuma
Düzenleyen: Çukurova Edebiyatçılar Derneği

17.45-18.45
Söyleşi: “Aşkın Terapisi”
Konuşmacılar: Yüksel Mert, E. Ali Okur
Düzenleyen: Ekspres Gazetesi

15 Ocak 2014 Çarşamba
Akdeniz Salonu

11.00-11.45
Atölye Çalışması: “Veni, Vidi, Scripsi / Geldim, Gördüm, Yazdım”
Yöneten: Meltem Erinçmen Kânoğlu
Düzenleyen: Çikolata Yayınevi

14.00-14.45
Söyleşi: “Mavisel Yener Çocuklarla Buluşuyor/Okuyoruz, Eğleniyoruz, Düşünüyoruz, Düşlüyoruz”
Konuşmacı: Mavisel Yener
Düzenleyen: Bilgi Yayınevi

15.00-16.00
Söyleşi: “Günümüzde Öykücülük”
Yöneten: Halise Tekbaş
Konuşmacılar: Bekir Dağsever, Mehmet Demirel Babacanoğlu, Hasan Hüseyin Çabuk, Musa Dinç, Adil Kurt

16.15-17.15
Panel: “Edebiyatın Gelişmesinde Derleme Çalışmalarının Önemi “
Yöneten: Azad Zal
Konuşmacılar: Enîse Şîrin Çager, Mehmet Oncu, Faysal Özdemir, Mehmet Deviren
Düzenleyen: J&J Yayınları

17.30-18.30
Söyleşi: “68 Hareketi ve Çukurova’da Devrimci Siyaset “
Konuşmacı: Fikret Babuş
Düzenleyen: Ozan Yayıncılık

16 Ocak 2014 Perşembe
Çukurova Salonu

12.00-12.45
Söyleşi: “Kelimelerin Sihirli Dünyası”
Konuşmacı: Mehmet Ali Çiçekçi
Düzenleyen: Kırmızı Karınca

13.00-14.00
Okuma-Söyleşi: “İzmir’in Gevrekçi Çocuğu Çukurova’da”
Konuşmacı: Hacer Kılcıoğlu
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

14.15-15.45
Panel: “Edebiyattan Sinemaya Orhan Kemal”
Yöneten: Rıza Kıraç
Konuşmacılar: Ercan Kesal, Caner Cindoruk

16.00-17.00
Söyleşi: “Direniş Öyküleri”
Yöneten: Süreyya Köle
Konuşmacılar: İlker Mengü, Ayşe Akaltun
Düzenleyen: Notabene Yayınları

17.15-18.15
Panel: “Süreya ve Ceyhun’da 'Göçebelik' Teması”
Yöneten: Aydan Ay
Konuşmacılar: Bekiz Berksoy, Mecit Ünal, Seyyit Nezir
Düzenleyen: Sis Çanı Yayınları- Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği

18.30-19.30
Söyleşi: “Aşk ve Tasavvuf”
Konuşmacı: Faruk Dilaver
Düzenleyen: Destek Yayınları

16 Ocak 2014 Perşembe
Akdeniz Salonu

13.45- 14.45
Söyleşi: ''Çizgi Filmlerin Çocuklar Üzerindeki Gizli Etkisi''
Konuşmacı: Suat Turgut
Düzenleyen: 2023 Yayıncılık

15.00-16.00
Şiir Dinletisi: “Çukurova’da Şiir Dinletisi”
Yöneten: Halise Tekbaş
Katılımcılar: Lütfü Küpeli, Bayram Yılmaz, Mehmet Demirel Babacanoğlu, Şeref Kocakaya, Selahattin Baysal, Mesut Eray, Mansur Ekmekçi, Bekir Dağsever,
Cemal Ünal, Enver Seçinti, Ali Atar, Hasan Hüseyin Çabuk, İbrahim Özcanlı (Aşık Postacı), Münevver Düver, Hülya Saadet Öznisan,Baki Yıldırım, Harika Ufuk,
Selim Şavin, Yakup Karaca, Fuat Duymaz

16.15-17.15
Panel: “Kültür Endüstrisi Karşısında Şiir”
Yöneten: Ersun Çıplak
Konuşmacılar: Salim Nacar, Alptuğ Topaktaş, Cuma Duymaz, Nazmi Cihan Beken
Düzenleyen: Karayazı Edebiyat ve Fikir Dergisi

17.30-18.30
Söyleşi: “En Yalın Ve En Efsunlu Meseleler Üzerine”
Konuşmacı: Ercan Kesal
Düzenleyen: TÜYAP-İletişim Yayınları

18.45-19.45
Panel: “Ömer Polat’ın Romanları ve Tiyatro Oyunları”
Konuşmacılar: Çetin Derdiyok, Bedri Aydoğan, Nazmi Bayrı

17 Ocak 2014 Cuma
Çukurova Salonu

11.00-12.00
Panel: “Gezi Direnişi Ruhu ve Özgürlükler”
Yöneten: Halit Atik
Konuşmacılar: İlhan Cihaner, Ümit Özgümüş
Düzenleyen: SODEV

14.15-15.45
Söyleşi: “Deftera Wenda”
Konuşmacı: Roni War
Düzenleyen: Ava Yayınları

16.00-17.00
Söyleşi: “Cumhuriyetle Özgürleşen Kadınlar”
Konuşmacı: Sevgi Özel
Düzenleyen: Cumhuriyet Kitap

17.15-18.00
Söyleşi: “Ahmet Şerif İzgören ile Söyleşi”
Konuşmacı: Ahmet Şerif İzgören
Düzenleyen: Elma Yayınevi

18.15-19.15
Panel: “Güncel Demokratik Görevler”
Yöneten: Sönmez Targan
Konuşmacılar: Cemil Orkunoğlu, Çetin Yeğenoğlu, Mehmet Çelebi, İlhan Cihaner
Düzenleyen: 68'liler Birliği Vakfı

17 Ocak 2014 Cuma

Akdeniz Salonu
11.30-12.30
Yaratıcı Okuma: “Meraklı bir Somon Balığının Maceraları”
Konuşmacı: Nilay Yılmaz
Düzenleyen: Altın Kitaplar

13.00-14.00
Okuma-Söyleşi: “Zıtlıklar Üzerine Modern bir Çocuk Romanı: Lataşiba”
Konuşmacı: İrem Uşar
Düzenleyen: Günışığı Kitaplığı

14.15-15.15
Söyleşi: “Nur İçözü ile Zamanda Yolculuk”
Konuşmacı: Nur İçözü
Düzenleyen: Altın Kitaplar

15.45-16.45
Söyleşi: “Kanuni ve Akıl Oyunları”
Konuşmacı: Talha Uğurluel
Düzenleyen: Timaş Yayınları

17.00-18.00
Söyleşi: “Bursa Cezaevi’nde Bir Çukurovalı: Orhan Kemal”
Konuşmacılar: Tahir Şilkan, Güney Özkılınç
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

18 Ocak 2014 Cumartesi
Çukurova Salonu
11.00-11.45
Söyleşi: “İstiklal Mahkemeleri”
Konuşmacı: Ergün Aybars
Düzenleyen: Atatürkçü Düşünce Derneği Adana Şubesi

12.15-13.15
Söyleşi: “Sevdiğinize Bağlı mısınız? Bağımlı mısınız?
Konuşmacı: Bünyamin Çetinkaya
Düzenleyen: Pegem Akademi

13.30-14.30
Söyleşi: “Milli İrade”
Konuşmacı: Banu Avar
Düzenleyen: Ezgi Kitabevi-Remzi Kitabevi

14.45-15.45
Söyleşi: “Binbir Renk Binbir Çiçek: Yaşar Kemal’li Anılar”
Konuşmacı: Arif Keskiner
Düzenleyen: Doğan Kitap

17.15-18.15
Söyleşi: “Bir Mücadele Alanı Olarak: Kent”
Konuşmacılar: Aydın Çubukçu, Nazım Biçer
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın-TMMOB Adana İKK

18.30-19.30
Şiir-Müzik Dinleti
Katılımcılar: Coşkun Karabulut, Tülin Dursun, Gökhan Cengizhan, Güney Özkılınç, Efsun Gültekin, Kağan İşçen, Halil İbrahim Özcan, Ahmet Özsoy, Canan Başkaya, Murat Demirkol
Müzik: Nebih Nafile

18 Ocak 2014 Cumartesi
Akdeniz Salonu
11.00-12.00
Panel: “Tayyipgiller-Ortaçağa Savruluş-Laiklik ve Suriye’deki Gelişmeler “
Yöneten: Ayşe Küçükosmanoğlu
Konuşmacılar: Gülden Yuva,Ercan Küçükosmanoğlu
Düzenleyen: Derleniş Yayınları

12.15-13.15
Söyleşi: “Doğa Kader Ve Niyet”
Konuşmacı: Uğur Koşar

13.30-14.30
Söyleşi: “Sınıf’tan Hababam Sınıf’ına”
Konuşmacılar: Aydın Ilgazi Nazmi Bayrı, Nuri Sağıltıcı
Düzenleyen: Çınar Yayınları

14.45-15.45
Söyleşi: “Aşkın İlahi Dili”
Konuşmacı: Bülent Gardiyanoğlu

16.00-16.45
Söyleşi: “Abdülhamid’in Kurtlarla Dansı”
Konuşmacı: Mustafa Armağan

17.00-18.00
Panel: “Türk Edebiyatı’da Orhan Kemal ve İzleri”
Yöneten: Bedri Aydoğan
Konuşmacılar: Haydar Ergülen, Ahmet Ümit

18.15-19.15
Şiir Dinleti:"Neylerse Şiir Eyler"
Katılımcılar: Betül Akdağ, Çetin Derdiyok, Ali Ozanemre, Sema Sezen, Aydın Uysal, Adnan Gül
Düzenleyen: Kanguru Yayınları

19 Ocak 2014 Pazar
Çukurova Salonu

11.00-12.00
Söyleşi: “Klasîk Kürt Edebiyatı”
Konuşmacı: M. Xalid Sadînî
Düzenleyen: Nûbihar Yayınları

12.15-13.15
Söyleşi: “Bugünün Kadını Olarak Hz. Aişe”
Konuşmacı: Sibel Eraslan

13.30-14.15
Söyleşi: ”Kendi Everest’inize Tırmanın”
Konuşmacı: Nasuh Mahruki
Düzenleyen: Alfa Yayınları

14.30-15.30
Söyleşi:” Geçmişten Geleceğe Türkiye"
Konuşmacı: Mustafa Balbay
Düzenleyen: Cumhuriyet Kitap

15.45-16.45
Söyleşi: “İnsanımızın Kodları”
Konuşmacı: Yavuz Bahadıroğlu
Düzenleyen: Nesil Yayınları

17.00-18.00
Söyleşi ve Şiir Dinletisi: “30. Yılında Gülsüm Cengiz Şiirleri ve Yasak Sevda Sözcükleri”
Konuşmacılar: Gülsüm Cengiz, Tahir Şilkan
Düzenleyen: Evrensel Basım Yayın

19 Ocak 2014 Pazar

Akdeniz Salonu
11.00-12.00
Söyleşi: “Bilim, Resmi ideoloji ve Kürt Sorunu?”
Konuşmacı: İsmail Beşikci
Düzenleyen: İsmail Beşikci Vakfı

12.15-13.15
Söyleşi: “Mevlana ve Kutsalın Dili”
Konuşmacı: Ahmet Turgut
Düzenleyen: Kapı Yayınları