Kitap Tavsiyesi/En Sevdikleriniz

Sinestezya en sevdiğim klasik kitaplardandır. Renkleri duyu olarak algılayan bir adamın Alzaymırlı annesi ile geçirdiği hayatı anlatıyor.

En son kitap olarak Talebeyi okudum çok beğendim bakabilirsiniz. Türk yazarlardan da Yasemin Eren favorim Güç mevsimi de en sevdiğim kitap oldu :)

Selam arkadaşlar kitap listesi yapmam gerek yeni kitaplara ihtiyaç var. Koronada kitap stotoğum bitmek üzere. Şu an kolera günlerinde aşk kitabını okuyorum. Sonrasında bir gün tek başına diye bir kitap var okunacak. Yurtdışında yaşıyorum. Uçuşlar başlayınca Türkiye’den getirteceğim. Listem hazır dursun. Hadi kim ne okuyor en çok hangi kitabın etkisinde kaldı yazsın buraya. ☺️

Beni en çok etkileyen diyebileceğim tek bir kitap yok. Birkaç tanesini yazayım belki okumak istersiniz. İnce memed ve bir ada hikayesi serisi, Zülfü Livaneli nin pek çok kitabı huzursuzluk Leyla’nın evi kardeşimin hikayesi konstantiniye oteli gibi, bozkurtlar, dünyanın ilk günü, bin muhteşem güneş, heba, fedailerin kalesi alamut, Çalıkuşu, esir şehrin insanları... şimdilik aklıma gelen bunlar.

Zülfü Livaneli dışında olanlar okundu. Sipariş verdim 7 tane bakalım.
Issız kar taneleri
Bir idam mahkumunun son günü
Deniz işçileri
İçimdeki müzik
Körlük
masal terapi
Baya araştırarak verdim umarım mutlu ederler. Şu an kolera günlerinde aşk okuyorum ama beğenmedim

Murat Menteş : Dublorun dilemması
Ayse kulin : Nefes nefese
Sinan akyüz : şahika feraye
sabahattin ali : kürk mantolu madonna
azra kohen : gör beni (suan okuyorum etkilendim)
uçurtma avcısı
çavdar tarlasında çocuklar
franz kafka dönusum
harper lee : bulbulu öldurmek
oğuz atay tutunamayanlar
yusuf atılgan : aylak adam
şeker portakalı
olağanüstü bir gece

X