kitapları ile evli edebiyat öğretmeni eş

malihulya

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Mart 2017
269
154
33
Eşim öğretmen olduğu için mesaisi benden önce evde oluyor. Allah razi olsun yemeği yapar evi toplar beni beklemez.arada ben gelesiye arkadaşlarıyla takılır.bazen geç gelir.ama bizim hiç paylaşımımız yok.yemekten sonra kitaplarına gömülüyor.branşı bunu gerektiriyormuş.ama yüzlerce kiraptan oluşan bir kütüphanesi var.hepsi çocukluğundan bu yana okuduğu kitaplar. Çıkan her kitabı okuyacak mı? Aynı evde yalnızlık çekiyorum. Ya film açar ya kitap okur. Varlığını hissedemiyorum bile. Kitaplarını kıskanıyorum. Benden mi kaçıyor kitap bahane mi? Hafta sonu bir gün beraberiz bir gün de ikimizin serbest günü.o gün hemen arkadaşlarına koşar.cumartesi çıksak hemen eve dönmek ister.normal mi tüm bunlar sizce? Ben mi büyütüyorum?

Büyütüyorsun biraz ama biraz da haklısın konuşup daha fazla vakit geçirmek istediğini söyle .

Eşim öğretmen olduğu için mesaisi benden önce evde oluyor. Allah razi olsun yemeği yapar evi toplar beni beklemez.arada ben gelesiye arkadaşlarıyla takılır.bazen geç gelir.ama bizim hiç paylaşımımız yok.yemekten sonra kitaplarına gömülüyor.branşı bunu gerektiriyormuş.ama yüzlerce kiraptan oluşan bir kütüphanesi var.hepsi çocukluğundan bu yana okuduğu kitaplar. Çıkan her kitabı okuyacak mı? Aynı evde yalnızlık çekiyorum. Ya film açar ya kitap okur. Varlığını hissedemiyorum bile. Kitaplarını kıskanıyorum. Benden mi kaçıyor kitap bahane mi? Hafta sonu bir gün beraberiz bir gün de ikimizin serbest günü.o gün hemen arkadaşlarına koşar.cumartesi çıksak hemen eve dönmek ister.normal mi tüm bunlar sizce? Ben mi büyütüyorum?
en azından telefona gomulmuyor adam kıtap okuyor ve evın ıslerınde sana yardımcı bence cok takılma bu duruma..

haklısınız. ama kitabı alın elinden oturup sohbet edin. aynı evde özlüyorum seni deyin siteminizi azıcık gösterin.

O film izlerken be yapıyorsunuz, bir sefer onun bir sefer siZin sevdiğiniz tarzda film izleyin, emin olun sevdiğiniz tarzda kitap da bulursunuz, hatta eşinize danışın, o size bulsun, böylece siZin için bir şeyler yapmış olur. Birlikte çıktığınızda ikinizin de seveceği bir yer seçin, ortak olamıyorsa bir hafta siz, bir hafta o planlasın ortak gününüzü.
Ortak zevkler olmadan çok sıkıcı olur hakikaten, sorun sizde veya onda değil bence.

Benim de branşım eşinizinkine yakın. Tamam kitap okusun ama kitabı hep siz evdeyken okuması bana biraz kaçış yolu gibi geldi. Arkadaşlarına sizden daha çok zaman ayırıyor belli.

Ben de çok okurum. Esim okumayı sevmez ama benim icin okur. Okuduğumuz kitapları tartışırız. Eve gelip sürekli maç izlese daha mı iyi? Siz de okuyun. Ne güzel bir sürü kitabı varmıs. Ben olsam hepsini okurdum.

Kitabı sadece okuyor mu

Yani anlatmıyor mu

Ben aaa bunu yazmış bak böyleymiş vs diyorum

Hatta okuduğum kitapları oğluma bile anlatırım

Arkadaşlarına ayıracağı kitaba ayıracağı Zaman ayrı size ayıracağı Zaman ayrı ona göre bir plan yapsın

Kitabı sadece okuyor mu

Yani anlatmıyor mu

Ben aaa bunu yazmış bak böyleymiş vs diyorum

Hatta okuduğum kitapları oğluma bile anlatırım

Arkadaşlarına ayıracağı kitaba ayıracağı Zaman ayrı size ayıracağı Zaman ayrı ona göre bir plan yapsın
Kitaplar benim ilgi alanıma pek girmiyor bazen anlatır nezaketen dinlerim. Ben sohbet edelim akşam dışarı çıkalım istiyorum

duygularınızı güzel bir siir veya roman tadinda yazin bir deftere.
yeni bir kitap çıkmış "kalabalıklar içinde tek başına bir kadin" oku bakalim ne anlatiyor deyin.
belki hosuna gider anlar sizi..
konusarak iletişim kuramiyorsaniz bir de yazarak deneyin bakalim..
İyi fikir .evde yalnız kalan bir kadın hakkında kitap var mı sorayım :))

Uyumsuz bir çift daha. Adam kitap okuyor diye şikayet eden gördüğüm ikinci kişisiniz.

Siz okumuyorsunuz, film izlemiyorsunuz, muhtemelen gündemden de biraz uzaksınız. Sohbet edelim istiyorsunuz da ortak bir ilgi alanınız yokken ne konuda sohbet etmeyi istiyorsunuz mesela?

Adamın anlattığı kitabı nezaketen dinliyorsunuz.
Film izliyor dediğinize göre filmi de beraber izlemiyorsunuz.
Peki bu durumda ne konuşacaksınız?

Bu kadar farklı ilgi alanlarınız varken neden evlendiniz, hiç mi tanımadınız birbirinizi?

Kitapla pek aram yok ki. Telefenu alıp oturuyorum :))

İşte butun sorun da bu bence... Belkı bı kac kez onun yaptıgı bu seyı --bolca kıtap okumak-- manasız buldugunuzu ıma ettınız... Kıtap okuyan bırını anlamak ıcın onun gıbı olmak lazım... Kım bılır kıtaplardakı naıf cumleler sızınde onun ıcın kullanmasını ıstedıgı şeylerdir...

Bence adam yanlış bi evlilik yapmış...
Ama çözümsüz değil; bu ısı eglencelı hale getırın cıdden en etkılendıgı seylerı sıze anlatmasını ısteyın...
Kıtaplarının arasına ufak notlar bırakın...
Onun okudugu kıtabı sonra sız de okuyup bı karakterın begendıgınız bı yonunu ona anlatın...
Bence sız cok yüzeyselsınız ama adam hayatı derin yaşıyor ve arkadaşları da onun gibi o yuzden onu anlayabılecek ınsanlara kosuyor... Üzgünüm ama öyle...
Bi edebıyatcıyla evlı olmak zor olmalı bence... Yazar hayatlarını okuyun ve eşinizi anlamaya çalışın...

X