Saç Kesim Şekilleri ...Kıvırcık Saçlar Ve Sekillendirme ...

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

SKartanesi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2007
8.104
6
39
Arkadaşlar kıvırcık saçlarınıza şekil vermek için hangi ürünleri kullanıyosunuz?

benim saçlarım epey bi kıvırcık,şekil vermekten de önce şampuan ve kreme çok dikkat etmek gerekiyor,çünkü saça doğru bakımı yapmazsan ne sürersen sür güzel gözükmüyor.ben şu an yurtdışındayım farklı bi ürün kullanıyorum ama türkiyedeyken schwarzkopf gliss in pembe şampuan ve saç kremini kullanıyordum. banyodan sonra da havluyla nemini alıp saçıma schwarzkopf osis diye bi köpük var ondan bol bol sürüp vigo ile iyice kurutuyodum.

benim perma gibi olmasada baya kıvırcık purple proessıonal diye bi jöle keşfettim aslında jöleden daha sert yapılı ama ıslatarak yumuşatıp kullanıyorum saça hem parlaklık veriyo hemde şekillendiriyo işte tek sorun biraz ağırlık yapıyo ama her akşam yıkamaya üşenmezsen dene derim ben ağırlık yapmasına şikayet edemiyorum çünkü bişey kullanmasam böyle simpsonlar gibi yukarı kalkıyo

peki bişi daha sorcam saçlarınızı banyodan sonra mı yoksa yıkarken mi tarıyosunuz??

canım ben ne kadar krem kullansamda saçın yapısından dolayı hafif kuruyunca bile taranmıyo özellikle ensedeki saçlar o kadar zor açılıyoki.ben hemen banyodan sonra tarıyorum biraz kuruyunca bile zor oluyo hem ıslakken taranması daha iyi çünkü kuruyken tararsan uçları kırılıyo diye biliyorum zaten kırılmasa bile işkence oluyo

ben kesinlikle banyoda hatta kremliyken tarıyorum,başka türlü imkanı yok açılmıyor ya da yoluk yoluk oluyor

ben de banyodan sonra tarıyorum ama bazen gerçekten çıldırtıyo, banyoda taramak daha kolay oluyo ama tararken çok dökülüyo saçlarım yaa napcamı bilemiyorum

ben eskiden köpük kullanırdım baya iyi oluyodu sonra jöleye geçtim egos kullanıyorum çok güzel şekil veriyo bukle bukle oluyo ama her gün yıkıyorum

avonun durulanmayan bakım kremi var duştan sonra kullanırsanız iyi bi sonuç alırsınızşutarafagitti

canım benim de saçım çok kıvırcık uzun ve çok ben önceden saçımı açmak için saç kremleri falan kullanırdım ama kuaförümün tavsiyesi ile protek kullanmaya başladım aslında fönden önce kullanılıyor ama ben her banyodan sonra kullanıyorum.saçım çok daha kolay açılıyor ve parıldak oluyor.şekillendirmek içinse köpük jöle ve siprey kullanıyordum önceden ama şimdi yine kuaför tavsiyesi ile akatıngazsız sipreyini kullanıyorum biraktiğim gii kalıyor mutlaka 2 ürünü tavsiye ederimmm.ben kullanıyorum artık saçımı çok daha çok seviyorumm

benim de saçlarım kıvırcık ve kabarık saçlarımın dalgası çok güzel hangi kuaföre gittiysem bayılırlar çevremdede öyle saçlarım herkesin çok hoşuna gidiyo fakat kullanımı çok zor eskiden hiç dağınık bırakamazdım hep toplardım yada kendim fön çekerdim fön çeke çeke artık saçlarım alıştı çok rahat düzleşiyo ve belli bile olmuyo saçlarımın kıvırcık olduğu 2-3 gün kullanabiliyorum şimdi loreal in bi jölesini keşfettim ve kıvırcık saçlı olanlara şiddetle tavsiye ediyorum tüp şeklinde siyah party serisinden verildiği şekle geri dönen jöle yazıyo üstünde onu kullanınca saçlarım bukle bukle oluyo süper duruyo ve sert de olmuyo artık saçlarımı dağınıkda kullanıyorum herhangi bi işlem de yaptırmayı düşünmüyorum sıkıldığım zaman düz sıkıldığım zaman kıvırcık bi deneyin çok güzel oluyor bukle bukle özel yaptırmışsın gibi ve çok havalı oluyor benden söylemesi :)))

başka bölümlerede yazdım burayada yapıştırıyorum...

Ben Gliss'in ürünlerini kullanıyorum. Haftada bir saç maskesi , ve sık yıkamaya uygun şampuanı. Çok memnunum , saçlarımı pırıl pırıl yapıyor. Banyodan sonra tarıyorum , malum kıvırcık saçlar çok dökülür. Benimde her yıkamada bir sürü saçım dökülüyor :KK43: İmajın jolesini kullanıyorum , ıslak görünümlü olan. Ben kabarık saçları daha çok severim o yüzden yüze yağışan sert kıvırcıklardan hoşlanmam. Bukleler özgürce dalgalanmalı bence. Başka birşey kullanmıyorum. Depresyona girdikçe de saçlarımı boyarım , onun zararı çok büyük ama işte biz kadınlar..

önceleri jöle kullanıyordum ama yapışkan bir etki bıraktığı ve sertleştirdiği için 7/24'e geçiş yaptım. gerçi 7/24 de çok yağlandırıo ama napalım yapış yapış olmasından iyidir :bbo:

aynen kızlar bende kıvırcığım ama bu durumdan hiç memnun değilim.bazen isyan bile ediyorum neden düz değil diye herşeyi deniyorum ama istediğim sonuç olmuyor olmuyor dax ı denemeyi düşünüyorum

DAX sı önermiyorum ben kesinlikle aldım ve olduğu gibi duruyo.dax ın bi jöle gibi olanı bide biryantin gibi olanı var ama ikiside hiç ama hiç kıvırcık saç için uygun değil.

aynen kızlar bende kıvırcığım ama bu durumdan hiç memnun değilim.bazen isyan bile ediyorum neden düz değil diye herşeyi deniyorum ama istediğim sonuç olmuyor olmuyor dax ı denemeyi düşünüyorum
daxı kuaförümün tavsiyesi üzerine aldım okadar övmüştü ki dayanamadım aldım hemen.saçlarımı yoldu resmen .yapış yapış birkere ne saçtan ne de elinizden kolay kolay çıkmıyor..hiç mmnun kalmadım yada kullanmasını beceremedim.ben tavsiye etmiyorum..

X