Saç Kesim Şekilleri ...Kıvırcık Saçlar Ve Sekillendirme ...

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
benim saçlarım da kıvırcık lülelerin iyice belirginleşmesi ve açılmaması için taramayın kesnlikle.duşta kremledikten sonra parmaklarınızla tarayın sıkı taraklar kullanıp bukleleri açmayın o zaman kabarması normal.bir de saçlar kuruysa jöle daha çok kurutur ve saçın kabarmasına neden olur durulanmayan kremler kullanın.unutmayın ki kıvırcık saç düz saçtan çok daha havalıdır

Arkadaşlar

Ben de yıllarca saçımla nasıl başedeceğimi bilemedim. Ancak araştırmalarım sayesinde sonunda saçlarım benim istediğim gibi davranıyor kafalarına göre değil. Kıvırcık saçlarla ilgili bir çok site var.İngilizce tabi ki . En iyisi Welcome to NaturallyCurly.com!. Her türlü bilgiyi içeriyor.

Kıvırcık saçların güzel görünmesi için en önemli olan şey nem. Çünkü bu tip saç genellikle kuru oluyor ve sert şampuanlar saç için faydalı olan doğal yağı da götürdüğünden saçlar iyice kuruyor ve bukleler yerine yoluk yoluk bir görüntü oluşuyor.

Edindiğim bilgiler. ABD'de de çok satan Curly Girl isimli bir kitap var. Bu kitapta Curly Girl Method dan bahsediliyor. Önce bana da çok tuhaf geldi ama bu metod saçı 'saç kremi' ile yıkamaya dayanıyor. Çünkü saçı temizleyen şampuan diil saç derisine parmaklarla yaptığımız sürtünme hareketiymiş. Eğer saç rejiminizden silikonları çıkarırsanız saç kremi temizlikte yeterli oluyor. Ben denedim ve kesinlikle temiz oluyor saçınız ve buklelerinize inanamıyorsunuz. İçerisinde silikon bulunmayan bir saç kremi bulmanız gerekiyor. Genelde sonu -cone ile biten herşey silikon bir de sonu -oxane olanlar var.

Ama ille de şampuan kullanacağım diyorsanız kural şu. Hergün kesinlikle şampuanlamak yok. Ayrıca kesinlikle sülfatsız bir şampuan kullanmak gerekiyor. Herhangi bir çeşit sülfat SLS, ALS hepsi yasak. Saç kremini sürmeyi unutmayın. Kıvırcık saç kremsiz olmaz. Bir de durulanmayan saç kremi kullanmanız gerekiyor.

Ayrıca saçınızı duştayken tarayıp bir kez daha sudan geçirip çıkıyorsunuz ve daha sonra taramıyorsunuz. Saçı kurulamak için ben de kağıt havlu kullanıyorum. Hafifce sıkıyorum suyunu. Bunların üzerine bir de uygun bir şekillendirici (ben Tresemme Touchable Curls Shaping Milk kullanıyorum ama maalesef TR'de yok ) sürünce saçlarınıza inanamayacaksınız. TR'de bulabileceğiniz (biraz pahalı ama bence değer) ürünlerden Matrix Curl Life Contouring Milk (ama içinde silikon var )de oldukça başarılı bir ürün. Aslında silikonlar çok da öcü değil bence özellikle saçları benim gibi çok dolaşanlar varsa fayda görebilirler. Ama bu durumda ayda bir sülfat içeren bir şampuanla yıkamak gerekiyor. Tabi silikonların saçınızda biriktiğini hissediyorsanız.

Şu an mükemmel buklelerim var cidden. Herkes perma olup olmadığını soruyor. Eskiden saçlarıma fön çektirdiğimde daha çok iltifat alırdım şimdi ise herkes doğal halinin daha güzel olduğunu söylüyor. Hem fön de saçı yıpratıyor zaten ve artık saçlarımı hiç düzeltmiyorum. Düz saç çok sıkıcı geliyor.

Önemli bir kural daha saçı kendi kendine kurutmak en iyisi ama saç kururken ellerinizi saçınızdan çekin. Çünkü bu durumda saç kabarır. Kuruduktan sonra istediğiniz gibi elleyebilirsiniz. Kurutma makinesi kullanılacaksa da buklelerin açılmaması için mutlaka diffüzör kullanmak gerekiyor.

Deneyin farkı göreceksiniz.

hihoyyyt
kıvırcık düz arası bır saç modelım var kalın su dalgası gıbı oluyor jole sık bukleler oluşmasını saglıyor fakat sertlık ve bır kaç hafta fönde bıle bakımsız bır göruntu arzettıgınden joleyı bıraktım
gecen yıl ınternetten osis loopey adlı bır saç şekıllendırıcısı aldım çok güzeldi fakat bır ıkı kullanımdan sonra bıttı saçlar parıl parıl parlıyordu bır de röflelı olunca saçım fıyatıda bıraz pahalı geldı.
gecen yıldan berı avonun kırmızı renklı bukle belırgımleştırıcısını kullanıyorum aldıgım ve kullandıgım butun urunlrden daha güzel kıme önerdıysem kullanmaya başladı ve sanırım kullanıcısı arttı saçlar hem bukle bukle hem de ışıl ışıl oluyor:)

kızlar benim de saçım iri bukleli.saçımı her gören perma mı yaptırıyosun diye soruyo :)) döküldükleri için saçımı kestirdim arkalara kat attırdım. Saçınızı yıkadıktan sonra havlu ile sarın 5-10 dk bekletin.Saçınızı açtıktan sonra tarayın ve PANTENE MÜKEMMEL BUKLELER durulanmayan şekillendirici koruyucu krem kullanın o kadar güzel oluyo ki anlatamam ben çok memnunum.Yalnız ufak bi ayrıntı ben saçımı bir daha yıkayacağım zamana kadar taramıyorum.Tararsam elektriklenip şekilleri bozuluyo.Sabah kalktınız saç bozulmuş arzunuza kalmış isterseniz parmaklarınıza biraz pantene şekillendirici sürüp saçınızı parmağınıza dolayarak buklelerinize tekrar şekil verebilirsiniz yada kremi ellerinize dağıtarak vigo gibi friksiyon yapabilirsiniz.. Kesinlikle Pantene Mükemmel Bukleler şekillendiriciyi şiddetle öneriyorum. hihoyyyt

hihoyyyt
kıvırcık düz arası bır saç modelım var kalın su dalgası gıbı oluyor jole sık bukleler oluşmasını saglıyor fakat sertlık ve bır kaç hafta fönde bıle bakımsız bır göruntu arzettıgınden joleyı bıraktım
gecen yıl ınternetten osis loopey adlı bır saç şekıllendırıcısı aldım çok güzeldi fakat bır ıkı kullanımdan sonra bıttı saçlar parıl parıl parlıyordu bır de röflelı olunca saçım fıyatıda bıraz pahalı geldı.
gecen yıldan berı avonun kırmızı renklı bukle belırgımleştırıcısını kullanıyorum aldıgım ve kullandıgım butun urunlrden daha güzel kıme önerdıysem kullanmaya başladı ve sanırım kullanıcısı arttı saçlar hem bukle bukle hem de ışıl ışıl oluyor:)

canım senin dediğin bu avon bukle belirginleştirici likit jölemi

XXL Diye kırmızı kutuda satılan bir jöle var .. kesinlikle tavsiye ederim. doğal ve nefis duruyor. saçta
6-7 tl civarında pahalı da değil ... En son Carrefour dan almıştım

ben loreal elseve sıvı saç kremi kullanıorum banyodan çıkınca hemen taranıo saç açıcı çünkü aynı zamanda çok rahatım valla hemde perma tarağı kullanıorum, arkasından da elidor krem 7/24 kullanıorum kabarmasın die günlük ama dışarı falan çıkıcaksam normal jöle ve elidor köpük kullanıorum eğer maşa yapıosam spreyle sabitliorum yanizemuszemustabi banyoda da şampuanla birlikte saç kremi kullanıorum unutmıyımaklinialirimsmile

kıvırcık saç dediğiniz basık olmaz. ne kadar kabarıksa saç o kadar güzel durur. tabi ki sözüm bakımlı saçlar için geçerli hani elektirklenmeyen tel tel ayrılmayan..ben önce loreal volum express köpüğü ile güzelce mıncıklıyorum :KK70: sonra yine lorealın bir jolesi var "Indestructible Gel" azıcıkta bundan sürüyorum sonra kurutuyorum. hem kabarık hem belirgin buklelerim oluyo ertesi sabaha kadar bozulmuyo :dance:

elidor un saç şekillendiricisini hiç beğenmedim ipek yeşil aloaveralı olanı kullanıyorum saçların ucuna dibe sürmeyn döker
aloeverag.jpg

Son düzenleme:
mrB bayanLar sıZe tv'de gorDugum bıRının saCını nasıL yapTıqını soRmak ıstıoRum ..

yıLdız asyaLı'nın evcıLık oyununDa saCı dıkkaTımı cekTı sanıRım tepeDen topLuyoR ama baNa daha ayRıntıLı sekıLde anlaTAbıLcek var mı .. TşkrLer :) opuyorumnanaktan

banyodan sonra hangi bakımı yapıosunuz... ben jöle ya da köpük sevmiorum saçta kazık gbi bir görntü verior... ne sürsek yumuşak ve elektriklenmeyen bir görüntü olur???

ben bir süre saçlarıma şekillendirici olarak saç kremi sürüyodum.çünkü jole ve köpük sürünce birkaç saat sonra saçlarım kirli gibi oluyodu.bu yöntemi de forumda bir arkadaştan öğrenmiştim :KK70: saç kremi en azından sertleştirmiyo. ama az sürülmeli yoksa saç hacimsiz görünüyo

benim de saçlarım kıvırcık ve kabarık saçlarımın dalgası çok güzel hangi kuaföre gittiysem bayılırlar çevremdede öyle saçlarım herkesin çok hoşuna gidiyo fakat kullanımı çok zor eskiden hiç dağınık bırakamazdım hep toplardım yada kendim fön çekerdim fön çeke çeke artık saçlarım alıştı çok rahat düzleşiyo ve belli bile olmuyo saçlarımın kıvırcık olduğu 2-3 gün kullanabiliyorum şimdi loreal in bi jölesini keşfettim ve kıvırcık saçlı olanlara şiddetle tavsiye ediyorum tüp şeklinde siyah party serisinden verildiği şekle geri dönen jöle yazıyo üstünde onu kullanınca saçlarım bukle bukle oluyo süper duruyo ve sert de olmuyo artık saçlarımı dağınıkda kullanıyorum herhangi bi işlem de yaptırmayı düşünmüyorum sıkıldığım zaman düz sıkıldığım zaman kıvırcık bi deneyin çok güzel oluyor bukle bukle özel yaptırmışsın gibi ve çok havalı oluyor benden söylemesi :)))

başka bölümlerede yazdım burayada yapıştırıyorum...

hangi jöle'den bahsediyorssun acaba çok merak ettim bu kadar övdün
bu üründen mi bahsediyorsun $SG_1926040.jpg

X