Kız başıma evin erkeği olmaktan yoruldum:(

Annenizle birlikte kalmıyormusunuz? Anne lafini hic duyamadimda. Sorun kombi degil aslında annenizin pasifliği. Başınızda bir birey gibi sorumluluklarini yerine getirmediği için cok yorulmuşsunuz. Emlakciyi arayıp sorunun çözülmediğini ama tamircinin ilgilenmediğini söyleyin. Bir daha birsey bozulduğunda direk yetkili servisi arayın.

Yetkili servislere de güvenmiyorum ben. Çamaşır makinasının beyni değişecek dedi yetkili servis 700 TL istedi. Mahalle servisine gittim beyniyle alakası yok dedi 200 TL ye halletti. 1 senedir sorunsuz kullanıyorum.
Bende güvenmiyorum.Araba parçasında da sıkıntı çıkarmıştı bana yetkili servis...Iki ucu .... değnek bu işler.

Merhaba,

Tüm sayfaları okuyamadım ama okuduklarım üzerinden yorum yapayım.Okuduğum kadarıyla 2 abin ve annen var.Sen evlendikten sonra annen yalnız kalmasın die şimdiden yanına çağırtmışsın.O zaman neden annene yük gibi davranıyorsun?? Kız başıma halletmekten bıktım demek annem yetersiz demek bana göre.Kadının hakkını yiyorsun.

Ben de yalnızım. Tek çocuğum ve sadece annem var.Hiçbir zaman başımızda erkek yok die kendimi korkutmadım .Aksine annemle her türlü erkek işini (!) yaparız.Annem her türlü elektronik,tamir,tadilat işinden anlar.Ben de boya-badanadan:)) Haa beni bu dünyada en korkutan zaman annem kanserken ona yetememekti ama "kız başıma" olduğumdan değil,bir el daha olsa fena olmazdı düşüncesinden.Ama her şey halloluo Allah'ın izniyle.

Biz annemle CUMHURİYET KADINI olduğumuz için her gün şükrediyoruz.Böylece kendi ayaklarım üzerinde durabiliyor,paramı kazanabiliyorum.Bir erkeğin boyunduruğu altına girmek zorunda değilim.İstersem sonsuza dek böyle yaşarım.

Kendine acıma,kendinle gurur duy.Ve bak ne güzel bir ilişkin de varmış.Ama bu eziklik duygusunu asla karşı tarafın hissetmesine izin verme.Ona bağımlı olduğunu düşünürse ilerde bundan faydalanabilir.Ve bir dahakine servis çağır, bir tık fazla da para alsa sorunu çözmeden bırakmaz en azından.Bol şans.

Tabirinizden yola çıkarak benim başımda erkek var. Ama geçen hafta fırın bozuldu rezidansının ömrü bitmiş. Yetkili servisi aradım, geldi ,değiştirdi ve gitti. Kombi için 200 tl gayet uygun bir ücret, şimdiye kadar kombi bakımı hariç ödediğim tüm ücretler hep fahişti. Mesele sizin çetrefilli yollar seçip sonucu erkeksizliğe bağlamanız. Babanız yok yıllardır hayattasınız, paranız helalinden kazanıyorsunuz. Neden kendinize güvenmiyorsunuz ? Neden hayatı zorlaştırıyorsunuz.
Kombi için keşke 200 tl ile kalsa geldi sorunu çözemedi tekrar gelmek için aynı parayı istedi istemiyorum gelmesini kalsın böyle .1 gelişte nasıl çözemez bakınca bende anlamadım buda benim salaklığım

Arayıp 1 ay bekliyor musunuz 🙄 Böyle durumlarda biraz (belki de fazla) çirkef olmak zorundasınız. Yoksa başka çirkeflerin işini öne alır, siz naif naif beklersiniz.

Ben de tesettürlü biriyim hatta fazlaca ufak tefeğim. Ama harem minibüs şoförüne bile ayar vermişliğim var. Böyle zamanlarda "kadınım ya" diye değil de "hakkım yeniyor" diye düşünmelisiniz.

Öyle şey olur mu sevgili tribi atar gibi. O iş öyle olmaz. "Size 400 TL para verdim bu kombi hala bozuk, neden tamir etmediniz, ne yaptınız da bu parayı aldınız, en kısa zamanda gelip halledeceksiniz" diyeceksiniz. Vıdı vıdı yaparsa "tamir ücreti ödedim hani tamir" diye üste çıkmalısınız. Daha da diretirse "ben gerekli yerlerle konuşucam" diye de tehdit edeceksiniz. Para verdiniz yahu...
Haklısınız ama adam ilk geldiğinde ücretleri söyledi bunu takıyorum ama sorun düzelmeyebilir, fanında değişmesi gerekebilir eğer sorun devam ederse ararsınız onu yaparız dedi onun içinde 200 tutar dedi.Yani bu değiştirdiği parça içinde 200 aldı .Şimdi arayıp istemediğimi söyledim kombiden çıkan parçayı bana söylemeden götürmüşsünüz akşam alıcam dedim.Yok hırdavatçıya vermiş olabilirim bi bakayım falan dedi.Bende yazdım tekrar istiyorum alıcam çıkışta bana sormadan almışsınız birde dedim.Şimdi adam ilk geldiği parayı zaten vermez o yüzden bu bana ders oldu

Asla ama asla emlakçı vs ile muhatap olmayın. Evi aldığınız adam ve tanıdıkları bellemesin sizin evi. İftardan sonravgelmek ne demek? Yalnızsınız evde, yetkili servisi arayın. Eve iki adet erkek ceketi, ayakkabı vs koyun. Saçma sapan davranışlarla karşılaşmayın diye.

Kardeşim bu işler erkeksiz zordur yetkili servisi vs çayırsaydınız diyen vs olmuş doğru yetkili servis çÖzebilirdi daha az paranız giderdi ama ana sorun bu değil hatta emin ol kombi bile değil esas sorun bu işlerde kadını kaale almıyorlar ustelik daha cok paran gidiyor bir conta değiştirmeye usta getirmiştik(ustada değil kalfa) annemle adamı dükkanda bile bulmak zordu iş almış ona gidiyor senin bir contana gelmiyor başka yerde yoktu cevrede ha geldi değişti 4 gün sonra parasını aldı gitti tabi 4 gün boyunca suyu kovada kullandık komsum kombiyi temizletti yetkili servise kadın evde tek başına annemle beni çağırdı ya birde böyle şey var malesef bende senin yaşında üni okurken evde tek kaldım tv bozuldu servisi cagirdim adam geldi ama aklımda binbir korkuyla açtım kapiyi. Tvyi yapti gitti. Bir ampul degistirmek muslugun bir contasini degistirmek gibi basit ev tamirlerini ogrenmek gerekiyor işte her zaman bulamazsın anında yapacak birini.Kim ne derse desin bu işler erkeksiz zordur. Hatta erkekli bile zor olabiliyor kOmbimiz isitmiyor bizim yatak odasini esim kac kere usta getirdi sorunu bulamadilar halada bulamadik o kadarda paramız gitti. Sıkma canını evlenince geçer bu tür şeyler. Annem hep derki Allah kimseyi erkeksizde yapmasın kadinsizda yapmasin. O kadar hakli ki. Bunu yasadikca öğreniyor insan

Kardeşim bu işler erkeksiz zordur yetkili servisi vs çayırsaydınız diyen vs olmuş doğru yetkili servis çÖzebilirdi daha az paranız giderdi ama ana sorun bu değil hatta emin ol kombi bile değil esas sorun bu işlerde kadını kaale almıyorlar ustelik daha cok paran gidiyor bir conta değiştirmeye usta getirmiştik(ustada değil kalfa) annemle adamı dükkanda bile bulmak zordu iş almış ona gidiyor senin bir contana gelmiyor başka yerde yoktu cevrede ha geldi değişti 4 gün sonra parasını aldı gitti tabi 4 gün boyunca suyu kovada kullandık komsum kombiyi temizletti yetkili servise kadın evde tek başına annemle beni çağırdı ya birde böyle şey var malesef bende senin yaşında üni okurken evde tek kaldım tv bozuldu servisi cagirdim adam geldi ama aklımda binbir korkuyla açtım kapiyi. Tvyi yapti gitti. Bir ampul degistirmek muslugun bir contasini degistirmek gibi basit ev tamirlerini ogrenmek gerekiyor işte her zaman bulamazsın anında yapacak birini.Kim ne derse desin bu işler erkeksiz zordur. Hatta erkekli bile zor olabiliyor kOmbimiz isitmiyor bizim yatak odasini esim kac kere usta getirdi sorunu bulamadilar halada bulamadik o kadarda paramız gitti. Sıkma canını evlenince geçer bu tür şeyler. Annem hep derki Allah kimseyi erkeksizde yapmasın kadinsizda yapmasin. O kadar hakli ki. Bunu yasadikca öğreniyor insan
Size teşekkür ediyorum çok iyi anlamışsınız ama farklı yerlere çekip neler dediler. Çalıştığım işe kadar laf etmişler, erkeklere kibar davranıyormuşum falan burda insanlar taraf tutuyor bir güruh var her şeyden cımbızla laf çekip kendi fikrini empoze etmeye çalışıyor.Bana diyorlar anlamıyorsun diye ama asıl kendileri karşısındaki,onunla aynı fikirde olmadığı için aşağılayıp hakaret ediyorlar.Sizin gibi insanlar çıkarsın Allah karşıma.

Konuyu okumadan yorum yapmışım, konu sahibi arkadaş 5 aylık çocuğa bakacakmış.Burada ayy yazık dediğiniz kız, 5 aylık çocuk bakacak 5 aylık ? Nasıl bakacak kombi bozulunca emlakçıya giden çocuk boğulunca da tesisatçıya gider artık. İşinize geldiği zaman ufaksın yetimsin acıların çocuğu işinize geldiğinde çeyiz parası biriktiriyorum ama kombiyi ucuza halledeyim tilkiliği.5 aylık çocuğu olan bu konu sahibine emanet edecek hanıma ulaşabilsem keşke.
Ya size üstteki yorumunuzda cevap bile vermemişim edebimden. Bu nasıl edepsizliktir? Siz merak etmeyin anneside,bebekte ,babasıda benden gayet memnun .Bebeğe bir şey olursa Allah korusun nereye gideceğimi çok iyi biliyorum.Çalıştığım işe kadar dil uzatacak ne yaşadınız acaba.Maaşımı almama 1 ay var şu an param mı var acaba? Ben eli bol biriyimdir param varken.Ama yok.Herkes her şeyi dört dörtlük yapıyor siz her şeyi çok iyi biliyorsunuz.Her ne olursa olsun ben burada ne demiş olursam oluyum bu şekilde dil uzatmaya hakkınız yok.Madem çok akıllsınız erkeklere kibar davranıyorsun, evlende başında erkekte olsun diyen edepsizlere cevap verin.Ben zaten akıllı biri olduğumu iddia etmedim.İşi uyguna getirmek ne zaman uyanıklık olmuş? Eminim siz hiç indirim istememişsinizdir? Evden çıkarken paraya ihtiyacım olduğu halde çoğu eşyayı hiç tanımadığım öğrenci arkadaşlara ücretsiz verdim.Burda herkes öğrenci, ben yardım etmeye çalışıyorum merak etmeyin kombiye gelen adamda aradı sizin düşündüğünüz gibi kaçmadı.Demek ki her şeyi iyi bilmiyormuşsunuz .Kalp kırmak kolaydır ama aşağılamak kolay. Sizin seviyenize inmiycem,ama Allah kimseye kınadığını yaşatmadan öldürmezmiş.Keşke benim gibi saf insanlarla karşılaşsaydınızda kalbiniz bu kadar taşlasmasaydı

Evet hirpaladiginiza değmez. Ama o parayi da siz kolay kazanmadiniz sonuçta yani ikisi de zor. Umarım her şey gönlünüzce olur. Normalde tüm kadinlara kadın çalışmalı derdim ama sizin icin umarim evlilik hayatiniz da bolluk olur da bir daha çalışmanıza gerek kalmaz
Merhaba haber vermek için yazayım dedim, kombiciyle sabah erkenden konuştuk gelmek istedi yapmak için ben istemedim.Kombiden götürdüğü parça içinde bize sormadan neden götürdünüz dedim hesap sordum yani.Adamda. Hırdavatçıya verdiğini ya da çöpe attığını söyledi .İsterseniz başkasından aldığım parçayı veririm hemen elime geçince dedi.İlk geldiğimde size masraf çıkmasın bu şekilde kullanın dedim çünkü düzen tutar diye umut ettim dedi.Yoksa bende ilk geldiğimde hepsini yapıp 400 alırdım dedi ama insiyatifli olmak istedim dedi.Yani adam kaçmadı konuştuk güzelce.Eğer yaptırmak isterseniz yine arayabilirsiniz dedi.Diğer teknik servislere fiyat sordum iyiki de çağırmamışım 500 den aşşağı fiyat veren olmadı.Kış modunda çalışıyor, yazıda bu şekilde atlatıcaz.Yorumlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.İşe de başladım bebek bakıcılığına, benden çok memnun kaldılar.Annesi beni çok tatlı bulduğunu söyledi ve evde kedileride var.Kediye de gönüllü bakıyorum,tüylerini temizliyorum mama veriyorum.Düşündüğüm gibi olumsuz olmadı 2 gündür her şey yoluna girdi🙈 ama burda şahsıma çok çirkin şeyler yazmışlar işimden ,evlenip erkek bulmam gerektiğine,erkeklere kibar davrandığıma kadar.Bi namussuz demediler. Hesabımı kapatmaya çalışıcam.Siz ve birkaç arkadaş olmasa girip haber vermezdim.Yinede artık daha dikkatli olucam teşekkür ederim🥰

Ablalarım merhaba burda çoğu kişi benden büyük olduğu için böyle yazdım, hemen konuya geçmek istiyorum.Babamı ben 2 yaşımdayken kaybettik yuvarlanarak geldik bu zamana üniversite son sınıfım.Hal böyle olunca annem okuduğum şehirden ev almak istedi 1+1 küçücük bir daire.Biz eve girdik yerleştik evi emlakçı aracılığıyla aldık.Şöyle bir sorun var ki kombi arıza veriyor yaz bölümünde sıcak su vermiyor ,durmadan gidip geliyor.Başımızda erkek olmayınca emlakçıdan tanıdık bir servis göndermesini rica ettim. Adam dün iftardan sonra geldi, neyse bir parça değiştirdi kombide bunun için 200 tl aldı benden, ama kendide ne olduğunu tam bilmiyor.Düzelmezse yarın arayın kombinin fanını değiştiririz dedi.Tabi bunun içinde ayrı 200 tl istedi .Ben öğlen aradım iftardan önce geleceğini söyledi, ses seda çıkmayınca kibarca whatsaptann sizi bekliyoruz gelicem demiştiniz haberiniz olsun yazdım kusura bakmayında dedim.önceden de yazmıştım sorun olmamıştı .Baktım 1.30 saat oldu görmüş cevap yok arayım dedim.(Dünde iftardan sonra gelmişti) Neyse aradım meşgule attı bir şey yazdığıda yok ama mesajımı görmüş.Annemden aradım onun numarayı bilmiyor ,telefonu kapalıydı anlam veremedim.Hem boşa paramız gitti, hem sorun çözülmedi hemde adam böyle yaptı.Yarın arayıp ağzıma ne gelirse saydırmak istiyorum ben o parayı gündeliğe giderek ne zor şartlarda kazmıyorum şu an durumumuz çok sıkışık hemde öğrenciyim yaşımda küçük.Artık her şeyle uğraşmaktan o kadar yoruldumki kendimi bir yerlerden atasım geliyor.Bu yaşta masrafları çıkarmak için bebek bakıcılığı yapmaya bile başlamışken böyle insanların beni kandırması zoruma gidiyor.Kombi kış modunda sıcak su veriyor keşke çağırmasaydım yazın idare ederdik ,çok pişman oldum:KK43: Sizce yarın arayıp içimdekileri salsam mı. Dün kombi için bizi beklettiniz ve gelmediniz, değiştirdiğiniz parçada bir işe yaramadı o para size helal mi siz karar verin diyip kapatmak istiyorum.Hayır sorun o parçada olsa düzelmişti.Bilsem düzgün birini çağırırdım 200 e ana sorunu çözüp giderdi.Emlakçıya desem umrunda değil artık bıktım..

Güncelleme ne şekile yapılır bilmiyorum ama inş olur.Başlıkta yazdığımı çoğu kişi yanlış anlamış.Benim demek istediğim toplumda erkeklerin kadınlara bakış açısıydı, yani bazı erkeklerin kadınları tek başına zayıf görmesi.Ona sitem ettiğim için öyle bir başlık yazdım, çünkü onlara göre bir kadının başında erkek yoksa o kadını sallasalarda olur.Bende biliyorum bir kadının tek başına ayakta durabileceğini, o yüzden okuyorum zaten.Babam ben çok küçükken öldü beni annem büyüttü .Bazı arkadaşlar bize neden böyle işini savsaklayanlar gelmiyor demekki sen erkeklere kibarsın gibi çirkin şeyler yazmışlar, hatta çalıştığım işe kadar laf etmişler ve akılları sıra dalga geçmişler.Çevremdeki insanlar tam tersi sert olduğumu söylerler.Ayrıca bazen siz ne yaparsanız yapın karşınızda cahil biri varsa sizi nasıl görmek istiyorsa öyle görür.Öldürülen kadınlar yüz verdiği için mi öldürülüyor, zayıf olduğu için mi öldürülüyor? Direnen kadınlar bile hayattan kopup gidiyor böyle saçma düşünen erkekler yüzünden. Toplumumuzda kadının değeri malesef yerlerde bunu hepimiz biliyoruz.Ben elimden geldiğince güçlü olmaya çalışıyorum ama her insan hata yapar.Bazen yaşadıklarınızız altında ezilirsiniz.Zaten olgun bir insan başkasının hayatını bilmeden onu aşağılamaz.Umarım dediklerimi anlatabilimişimdir.Gerçekten bana akıl vermek için yazan herkese teşekkür ederim tavsiyelerinizi dikkate alacağım .Tamir için gelen adamla konuştum bir sıkıntı çıkmadı .Allah herkesin gönlüne göre versin.Zaten ben hata yapmadığımı düşünsem buraya konu açmazdım.Ama yorumlardan görüyorumki çoğu kişi çok güçlü, yol yordam biliyor.Yol yardım bilen insan şunu bilir; her ne olursa olsun karşıda buraya sorununu açan bir insan var, kendi dertlerimle onunkini kıyaslayarak onu aşağılayım demez.Madem o kadar akıllısınız kalp kırmasaydınız.Evlen başında bir erkek olsun, sen erkeklere kibar davranıyorsundur, şuna bakın uyanığa kombiyi ucuza getiriyor çakal ama bebeğe bakacak ,kombi bozulunca emlakçıya giden insan, bebeğe bir şey olunca bilmem nereye gider vs.bunlar benim yanlış anlaşılmamdan daha ağır sözler.Bi namussuzluğum kalmamış.Ve bunları yazanlar kendilerinin akıllı,hata yapmaz olduğunu sanıyorlar.Her şeyi öğrenmişsiniz ama kalp kırmamayı, hakaret etmemeyi,aşağılamamayı öğrenememişsiniz (Bazı şahıslar)

Canım yaaa. Ayni şeyi yaşamadan seni anlayamazlar. Yalnizsan savsaklar herkes kâle alınmazsın. Boşuna parani almiş ve hala ilgilenmiyorsa hiç arama daha o adami. Ve sana tamirci diye öneren emlakçıdanda birdaha yardım isteme. Zarar vermiş anlattiğina göre.
Gerçek servisi ara klima için. Onlardan yapilmadan once fiyatta al ona gore yaptir. O para verdiğin adamdanda paranı iste. Vermezse tüketici haklarini ara. Olmadi telefon açıp kibarca babasiz oldugunuzu ve paranizi ziyan ettigini ayni şeyi kendi kiziniza yapilsa nasil hissederdiniz diyin . Vicdani rahatsiz olsun birdahada asla muhatap olmayin.

X