Kız bebek isimleri

Less-is-More

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2018
6.515
21.254
32
Gökçe guzel bence.

Anneeee6666

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2020
88
70
25

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-12-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 81 gün kaldı.

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

mformomdata

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2017
694
724
Benim ilk kızımın ismi Ela çok severek koyduk söylemi tınısı çok güzel💕 şimdi ikinci kızımızı bekliyoruz rabbim nasip ederse ben Ada mi koysam diyorum ama eşimin aklını çelemiyorum 🤣 Başka da hiç bir isim içine sinmedi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-11-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 52 gün kaldı.

Bu günlede bebeğiniz başparmağını emerek, emme egzersizi yapıyor. Kendinizi çok yorgun hissetseniz bile, uyumakta güçlük çekiyorsunuz. Bunu sebebi sırt ağrıları, bebeğin hareketleri, sıcak hissetmek, baş ağrıları, bacak krampları ve rahat posizyon bulamamaktır. Unutmayın, yattığınız zaman sol tarafınıza dönerek uzanın. Bu sizin ve bebeğin kan dolaşımını rahatlatacak, sindirim ve solumunuza yardımcı olacaktır. Artık bebeğinizin böbrekleri tam olarak gelişmiştir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

PinkMermaid

⛩ Demir’i beklerken… 💙🧸👼🤰🏼
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2016
2.878
4.167
34
Birce ismi de güzeldir, anlamı biricik demek 🤗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-02-2022

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 140 gün kaldı.

Bebeğiniz artık 310 gr. civarında ve boyu yaklaşık 16 cm. Annelerin bir çoğu 17. ve 20. haftalar arasında bebeğinin hareketlerini hissedebiliyorlar. Bu hareketlerin hissedilmesiyle birlikte siz ve bebeğiniz arasında bir ömür sürecek duygusal bağ kurulmuş olur. Eğer çevrenizde doğum ile ilgili kurslar varsa kayıt olmanız için tam zamanı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Anneeee6666

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2020
88
70
25
Benim ilk kızımın ismi Ela çok severek koyduk söylemi tınısı çok güzel💕 şimdi ikinci kızımızı bekliyoruz rabbim nasip ederse ben Ada mi koysam diyorum ama eşimin aklını çelemiyorum 🤣 Başka da hiç bir isim içine sinmedi
Insallah Hayirlisinla kucagina alirsin yavrunu 🧿🥰 vallahi bizim bu kocalarin isi ne olacak boyle bilmem ilk oglumun ismini poyraz istedim esim aras koydu ikincisine yine esim esim verdi baris dedi rabbim kiz nasip etti ve yine kocam istedigi olsun istiyor ne diyip saglikli olsunda 😃😁😇🥰

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Koredizisever

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2021
474
323
25
Sevde kızkardeşimin ismi 😊 Harbiden de esmer güzeli. Bir içim su Maşallah 😊 İsmiyle çok uyumlu. Bi de huyu çok güzel oluyor Sevde'lerin 😊
Aynen , dinen de cok uygun bir isim peygamberimiz eşine layık görüp boyle seslenmiş bizde gönül rahatlığıyla koyabiliriz. 😀 çok da naif bir isim kaba bir okuma stili yok sevde derken insan ister istemez kibar bir ses tonuyla söylüyor .

Anneeee6666

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2020
88
70
25

achoi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2018
835
901
Muhtesem yuzyili bastan sona 3 defa izledim anlami cok guzel bir isim mihrimah ❤️
😂😂 Ben izlemedim ama anlamı güzel sadece 2.isimde değişkenlik olabilir ama ikisinin uyumunu sevdim gibi de 😅

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-11-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 40 gün kaldı.

Doğum sırasında kan kaybı kaçınılmaz olduğu için, bu arada plasenta rahim duvarından ayrılmak zorundadır. Kan fazlalığından dolayı, bir miktar kan kaybı aşırı risk oluşturmaz. Bol miktarada sıvı tüketmeye, yeterli demir, kalsiyum, bakır ve K Vitamini almaya devam etmelisiniz. Bebeğinizin başı aşağıya dönerek doğuma hazırlanıyor olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)