Kız evlat, erkek evlat, haksız mıyım?

boyle herseyı sakince karsılayan konu sahıplerı bulmak zor :) bastan sona sakinliğinizi ve hanımlıgınızı korudunuz kendınızı bıldıgınız ıcın tabı :KK66: sıkmayın canınızı ve bence dedıgım gıbı aılenızle de konusmayın bu konuyu derım onlarında bu konuda yapabıleceklerı bırsey yok bırazda aılenız buna sebep bıraz da abınızın yapısı bu ... bazı seyler en bastan nasıl baslarsa oyle gıdıyor maalesef
Babamla konu açılırken kibarca bunları konuştuk, ona bir şey yaptığınız zaman asla kıskanmıyorum diye belirttim, ama bu huyunu sevmediğimi de söyledim, bana hak verdi, borç olarak veriyoruz bu parayı dedi, artık evlendi ve kendi sorumluluğunu alması lazım zaten, keşke bugünleri düşünseydi, zamanında çalış biriktir diye çok söyledik dedi o da.

Babamla konu açılırken kibarca bunları konuştuk, ona bir şey yaptığınız zaman asla kıskanmıyorum diye belirttim, ama bu huyunu sevmediğimi de söyledim, bana hak verdi, borç olarak veriyoruz bu parayı dedi, artık evlendi ve kendi sorumluluğunu alması lazım zaten, keşke bugünleri düşünseydi, zamanında çalış biriktir diye çok söyledik dedi o da.
yaa bu cok ıyı ıste :KK200: en azından dusuncelerını bılıyorsunuz sızınde dusuncenızı bılıyorlar
ınsallah evlat olarak abınızde artık ayakları ustunde dururda onların da kafası daha rahat eder en azından...bır anne olarak yazıyorum bunu ebeveyn ıcın dunyada en degerlı sey cocugunun kımseye muhtac olmadan kendı ayagı ustunde durabılmesı kendı basına bırseyler yapabılmesıdır zaten, sızden bu konuda yuzlerı gulmus abınızden yana da yuzlerı guler umarım

Herkese merhaba, beş yıldır özelde asgari ile çalışıyorum ailemle yaşıyorum büyüğüm evlendi ayrıldı, ailem eski konularımdan da anlaşılacağı üzere, paranı biriktir birikim yap der dururlar, maaşımı almazlar mutfak masrafını ödeyim derim ona bile izin vermezler genelde.
Konum şu ki büyük abim üç yıl önce evlendi düğünü masrafları hep ailem biz karşıladık. (kıskanmak değil ama, ben ailemden para almamak için çalışıyorum, o düğünü aileme yaptırıyor)
Şimdiyse işleri güçleri kurmak için eşiyle, ailemden borç para istiyorlar, ben anneme gidip bana araba almaya destek çıkın bile demiyorum, harçlık bile istemiyorum çalışıyorum diye herşeyimi alırım biriktiririm, o ise bi rahatlıkla direk borç para istiyor bana şu kadar bin lira verin diye, tabi ailem o paraları geri almıyor sen evladımızsın yaparız ederiz nolcak diye. Haksız mıyım allah aşkına artık kendimi küçük enayi kız evlat gibi hissediyorum. birşey desem kıskanan kötü kardeş olurum, demiyim diyorum, ama böyle de kötü hissediyorum kendimi. Bende gidip ee o zaman bana da araba almak için destek çıkın mı diyeyim, bende niye o karakter huy yok ben niye utanıp isteyemiyorum bunları??
Sizde söyleyin isteyin anneniz babanız sonuçta bu kadar takmayın kafanıza

Ayrım yapıyorlar demek istemiyorum zaten kalpleri çok temiz düşünceli ebeveynler ama abimin her istediğini de yapmalarını istemiyorum artık, biraz çalışsın kendi başarsın yapsın istiyorum
Abinizle karakter fatkliliklariniz var siz talep etmiyorsunuz o ediyor. Aileniz biz destek olmayız kendin çalış yap diyemez ki . Bazen ebeveynler farkında olsa da diyemez çünkü evladı. Siz ona sadece abiniz olarak bakıyorsunuz ama anne babalar çocuklarına bakarken onlari büyütürken çektikleri zorlukları ve emekleri de görür. Yani ben onu ne zorluklarla büyüttüm şimdi bunun için üzülmesin hissiyatı vardır bilinçaltında ve bunu isteyerek farkindalikla dusunmezler

X