Kızım babasına babalar günü hediyesi oldu

Thrush

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2009
235
1
bende yazmak için ancak fırsat bulabildim.canım kızım saolsun sürekli göğsümde yatırdıgım anda ciyak ciyak..
reyyanım 2 temmuzda dogması gerekirken sabırsız kızım 12 gün önce 19 haziranda dünyaya geldi babamıza babalar günü hediyesi oldu..
18 haziran cuma günü kontrolümüz vardı kızımın hareketleri iyice azaldıgı için dr.um 3günde birde çagırıyordu.kontrolüm yapıldı nstye baglandım herşey iyi gözüküyordu ama her 3 günde bir doktorum endişelerini dile getiriyordu bebek saglıklı gözüküyor ama sen bebek hareket etmiyor dedikçe benim uykularım kaçıyor diyordu.o gün önümüzdeki hafta perşembe günü için 24 hazirana hastaneden randevu alacaktı doktorum suni sancıyla dogurtcam seni sonuna kadaar beklersek bebek çok kilo alacak normal doguramazsın demişti.o gece ne hikmetse eşimin de benim uykusu erken gelmişti saat 10 gibi uyuduk ikimizde.
ben gece 12 gibi tuvalete kalktım sonra tekrar yattım yattıgımda makata dogru bi agrı hissettim gaz sancısı herhalde dedim çünkü bana çok sık olurdu klimadan üşüttüm herhalde dedim uyudum saat 1.30 da kdr 15 dk da bir agrıyı hissettim 1.30 tekrar tuvalete kalktım hafif kanamam vardı eşimi uyandırdım yanıma geldi baktı o sıra istem dışı su aktı çişim mi yoksa suyummu anlayamadım ama istem dışıydı çişim olsa tutardım eşim hemen doktorumu aradı.dr.um bebek gelmek istiyor galiba hemen hastane gidin ordan bana bilgi verirler demiş.eşim giyinmeye başladı bende öle ama bi yandanda evi toparlamaya çalışıyorum eşim kızdı napıyorsun sen bırak onları hmn gidelim dedi.hastaneye gittik ebe çatı muayesi yaptı berbat bişi cnm çok yandı 1cm açıklıgım vardı ebe yanımda dr.u aradı göndermeyin sakın bu gecee gözlem altında tutun demiş.o gece geçmek bilmedi Allahtan cuma gecesiydi eşim sbh işe gitmek zorunda deildi.eşimi tembihledim sakın kimseye hbr verme daha dogurmam bide rezil olmayayım dedim.sbh oldu erken saatte doktorum geldi.yine çatı muayenesi ama bu sefer kendimi tutamadım doktorumu azarladım yeter artık çek elini çok cnm yandı diye.kıyamam hiç seslenmedi bişi demedi açıklık 3 cm olmuştu ama bende hala can yakıcı bi sancı yoktu saat sbh 7.30 civarıydı 11 e kdr bişiler yiyebilecegimi sonrasında yemeyi içmeyi kesmemi söledi.9.30 gibi lavman yapıldı ilk yapılıyordu aman Allahım dünyalar çıktı sanki içimden :)
11den sonra suni sancı verilmeye başlandı sancılara 13.00 e kdr dayanabildim epidural yapıldı anestezi uzmanı çok iyi yaşlıca bi adamdı çok korkuyordum igneden ama bişi hissetmedim desem yeridir sinek ısırması gibi bişeydi.epiduralden sonra çok panik yaptım nefes almam güçleşti oksijen verdiler titriyordum ama bu tamamen bnm heyecanlanmamdan kaynaklan bişeydi eşim saolsun her zmnki gibi yanımdaydı beni sakinleştirmeye çalışıyordu bense biyandan nefes alamaya çalışıyor biyandan aglıyor biyandan da eşime yalvarıyordum ne olur hayatım beni bırakma gitme biyere sakın bırakma beni diye.saatlerdir dogumhanede çatalda yatıyorum psikolojım bozulmuş cnm sıkılmıştı artık.
ebelere biraz ayaga kalkayım çok sıkıldım dolaşıyım biraz diyordum ne yürümesi bu sancılarla adım atmassın diyorlardı tabi bende epiduralin etkisiyle bişi hissetmiyordum.saat 15.00 olmuştu aniden sancı hissetmeye başladım yine hastaneyi ayaga kaldırdım apar topar ebeler yanıma geldi doguruyorum sanmışlar.megerse 3 saat olan epiduralin etkisi uzun boylu oldugum için bana 2 saat dayanmış yeniden epidural ve ben rahatladım.dogum öncesi saat 16.30 gibi tekrar epidural ben çok rahat ve agrısız bi şekilde kızımı dünyaya getirdim dr. kızının saçları gözüküyor ıkınmaya başla dedi 3 ıkınmada kızım dogdu çok şükür.çok güzel bi kızım olmuştu pembe b eyazdı onu görünce eşimde bende gözyaşlarımızı tutamadık kucagıma almak istedigimi sordular tabiki evet dedim öptüm kokladım Rabbim o ne güzel kokuydu öle göbegi düşüp yıkayana kdr onu koklamaya doyamadım cennet kokuyordu resmen kızımı gözümün önunde muayene ediyorlardı ben biyandan çarşafın altından gözükün dikiş atılışlarıma bakıyorum biyandan kızıma.ebe beni doktoruma şikayet etti dilek hanım 2 epidural arası sancıya dayanamadı pikaçu gibi gözünden yaşlar fışkırıyordu dedi.doktoruma neden dikiş gerekti diye sordum ben kestim kesmezsem başbaşka yerlerden yırtıklar olur çok zor olur dedi sen merak etme öle bi dogum yaptırdımki kimse dogum yaptıgını anlamıyacak şanıma laf ettirmem dedi.Annem ve kayınvalidemlere son yarım saatte hbr verdik onlar hazır dogmuş bebege geldiler.odaya getirdiler yataga yatırdılar ben tezcanlı hemen kalktım ayaga ama epidural etkisiyle zor duruyorum ayakta lavaboya gidiyorum yüzümü yıkıyorum geziniyorum oda açılayımda kızımı doya doya bi sarayım diye eşime kahve aldırttım onu içtim (ben bilmiyordum tesadüf içitim epiduralden sonra kahve içmek baş agrısı önlüyormuş) yüzümü tokatlıyorım fln derken açıldım çok şükür kızımı emzirmeye çalıştım ama ilk günler çok zor oldu şimdi çok şükür daha kolay emiyoruz hatta göğsümden ayıramıyorum desem yeridir.Rabbim herkeze benimki kdr kolay dogum nasip etsin.DOGURMAK HİÇBİŞEY ZOR OLAN BEBEGE BAKMAK..

geçmiş olsun ne güzel rahat olmuş doğum ne mutlu size. gözünüz aydın. allah analı babalı büyütsün dert keder vermesin inşallahopuyorumnanaktan

Allah bebeğinle mutlu bir ömür geçirmeyi nasip etsin inşallah..

Allah analı babalı sağlıklı büyütsün inşallah
Hayırlı olsun kuzunuz :)

Gözün aydın.Allah analı babalı büyütsün canım. Darısı başıma inş Hastane ve doktorunu tavsiye eder misin ?Bende doğum yapıcam o yüzden tecrübelerinden faydalanmak isterim..

Allah analı bablı büyütsün inşallah,hayırlı evlat olsun...Benim de Reyyanım var.

Gözün aydın.Allah analı babalı büyütsün canım. Darısı başıma inş Hastane ve doktorunu tavsiye eder misin ?Bende doğum yapıcam o yüzden tecrübelerinden faydalanmak isterim..

yaşadıgın yer istanbul yazıyor ama izmirdemi dogum yapacaksın?

benimde inşallah kızım olucak....ayyyyyyy okudukça heyecan basıyor:)))

Allah analı babalı büyütsün.Rabbim bizede sağlıklı bir şekilde bebeğimizi kucağımıza almayı nasip etsin inşaallah :Saruboceq:

Küçük Reyyan benmle aynı gün doğmuş nice yıllara Rabbim analı babalı büyütsün inş.:nazar:

gözünüz aydın olsun :) allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin vatana millete hayırlı bir evlat olsun ihşallah :)

X