Kızım gün içinde hiç oynamıyor

mersel

ikinci kez anne oluyorum
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2008
445
69
Arkadaşlar 27+5 günlük hamileyim. Kızımı gün içerisinde hissedemiyorum. Çalışan bir bayanım. Akşamlarıda eskiye göre daha az hissediyorum. 2-3 hafta önceye kadar daha net hissediyordum. Büyüdükçe hareketleri azalıyor mu bebişlerin. Gün içinde elim devamlı göbeğimde, üzülüyorum böyle olunca.

Canım doktoruna sor istersen.. Gün içinde yoğun tempoyla çalışıyorsan ve yoruluyorsan akşamları hareketlerinde azalma oluyor.. Benimde gündüz yorulursam akşamları kızım az hareket ediyor.. Dediğim gibi doktoruna sor bence..

bende 23 haftamin içindeyimgün sabahları fazla hissetmiyorum ama gece bazen uyandıgımda cok hareketli oluyor yani biz uyurken daha cok hareket ediyorlar sanırım

bende 26+2 yim

sabahları 7,30 gibi ve akşamları 11 den sonra mutlaka yoğun birşekilde hareket eder üstelik gece 1 lere kadar sürer hiçmi yorulmaz bilmem ama birkesesinde sabah uyandıgımda oynadıgını hissetmedim akşam 5 e kadar sürekli elim göbeğimde gezdim ama oynamadı çok korkmuştum 5te oynamaya başlayınca derin bi nefes aldım bazen bebekler çok uzun süre uyuyabiliyomuş ama sen bir kereden bahsetmiyorsun devamlu böyle diyorsun ihmal etme canım doktorunu mutlaka ara konuş
gerekirse ultrasonda inceler

bebek oynamadığında süt içmek gerekir diye biliyorum ılık süt.

canım eğer iş tempon çok yoğunsa bebekde gün içinde yorulduğu için gecede hali kalmıyordur güçlü hareket etmeye korkacak birşey yok zaten büyüdükçe hareketleride azalıyor en iyi hissedeceğin zaman 30. ile 32. haftalar arası sonra yine azalacak.ama istersen doktora gittiğinde sor yinede.birde bazı bebekler azıcık tembel oluyorlar sanırım benim kızımda öyle:emir_bebek:

Dün yazdığımı kızım okumuş olacak ki akşam eve gittiğimde hiççç durmadı, saat 04.00-05.00 hala tepiniyordu:KK66:))
Demek bi kaç gün çok yorgundu Melis'im. Şimdi iyiim kızlarrrr
tşk ederimmmm

canlarım hamlelik ilerledikçe bebeğin rahim içindeki hareket edeceği alan daralıyor...bundan dolayı hareket etme sıklığı azalacak. ama hareket ettiği zamanda eskisine göre daha kuvvetli vuracak...
birde herbebeğin hareketi kendine özgü..bana doktorum rutinin dışında bir hareketszlik sezersen beni ara demişti...yani bunun kıyaslamasını sen yapacaksınnnn...şimdiden hayırlı olsunnnn...

Dün yazdığımı kızım okumuş olacak ki akşam eve gittiğimde hiççç durmadı, saat 04.00-05.00 hala tepiniyordu:KK66:))
Demek bi kaç gün çok yorgundu Melis'im. Şimdi iyiim kızlarrrr
tşk ederimmmm

Canım bebişlerimiz aynı haftalarda ve bende kızımn adını Melis koymayı istiyorum.. Adaş olacaklar :smiley-cool: Bu arada gözün aydın canım...

sevindim canım demek yoruluyo melis hanım annesi dikkat et birazcık sende

bir yerde okumuştum. gün içinde biz hareket ettikçe sıvının içinde olan bebeklere beşik görevi görürmüş anne karnı. o yüzden genelde gündüzleri uyuyarak geçirirlermiş. ancak akşam hareketsiz olunca daha net hissedilirmiş hareketler. eğer gündüzde hissetmek istersen tatlı ye ve sol tarafına uzan dedi doktorum, hissediliyor böylece yerimseniben

X