Örgü Kızım için ördüklerimiz

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,
çok şirinler kurdeleli olandan bende kızıma yapmıştım gerçektende o kurdeleleri dikmek yerine insan üç tane daha yelek öresi geliyor

hepsi birbirinden güzel...
rengarenk ya çok şirinler....
ellerine sağlık şimal....

damlama herşey yakışır canım benim çok tatlı şimal gibi birde maharetli anne bulmuş cadı daha ne ister yerim ben onu canım emeğine sağlık hep si bir harika o kurdeleli olana bayıldım biraz yormuş seni ama güzel bir sonuç sevgiyle kal sen seniseviyorum

bacımmm bu kedılı olan yesıller varya o kedılerı nası yapdınız ya seması varsa bana maılle atsana a.s.

cnm bu makıne orgusu dıye yazdıgını sımdı gordum o makınelerde ormek kolaymu ya bulursam bende alıcam cunku

Kızım için oyucaklar ördüm bu aralar sizinle de paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz:eek: Birde salyangoz ördüm, onun da fotoğraflayıp eklemeye çalışırım.

Çok basit bir tavşan, öyle çok ördü bilmeyi gerektirmiyor, hemde tek bir parça ile oluşuyor.
Tüyleri döküldü derdi yok, çocuğunuz kirletti mi her zaman ki gibi, atın makinaya yıkansın işte...:icecream:

Tavşanımız nasıl yapılıyormuş hem okuyalım hemde resimlerine bakarak iyice anlamaya çalışalım.

t1we4.jpg

1-)Tavşanımızı yapmak için kare bir örgü örmeniz gerek ben ilmek sayısını 50 yaptım biraz ele gelir olsun istedim.
Örgümü bitirince fotoğrafta da görüldü gibi üçgen bir şekilde aynı iplik ile örgünün içinden geçirdim.

t2ka2.jpg

2-)Daha sonra dikkatli bir biçimde biraz ipinizi çekip büzdürün, ve içine ister pamuk isterseniz elyaf koyun, evde ne varsa yani…
Daha olmadı kalan kumaşlardan yerleştirin.

t3xy2.jpg

İçini doldurduktan sonra sıkıca büzdürün, ve biraz dikin, ters çevirin dikmeye devam edin. Gövde kısmını dolduracak kadar yer kalsın.
Sonra ayak kısımlarını oluşturmak için gördüğünüz gibi dikin ve yüzünü çevirin.

t4pw1.jpg

Şimdi gövdesininde içini doldurabiliriz, doldurduktan ve açık kısmı diktikten sonra.
Bacak kısmını oluşturmak için belirlediğiniz yerden, iplik geçirin ve iyice sıkın.

t5ga1.jpg

Ve o ipi ayaklarının arasından geçirerek diğer kısma aldırın yani yüz tarafına ve bağladığınız ipin arasından geçirerek biraz çektirin ki ayaklar biraz öne gelsin.
Ve ipinizi sabitleyin. Ve kuyruk… Kuyruksuz tavşan olmaz dimi, küçük bir ponpon yapın ve fotoğrafta gördüğünüz gibi yerleştirin.

tt5no6.jpg

İşte tavşanımız şekillendi, geriye yüzünü yapmak kaldı

t6gj6.jpg

Ben gözleri için boncuk diktim, isteseniz işlemede yapabilirsiniz.
Burnu için bir ters üçgen işleyerek ağız kısmını oluşturdum.
Ve sevimli tavşanımız artık Damla Hanım’la (benim küçük kızım) oynamaya hazır…
Kolay gelsin hanımlar…

cnm bu makıne orgusu dıye yazdıgını sımdı gordum o makınelerde ormek kolaymu ya bulursam bende alıcam cunku

Valla pek bulabileceğini sannmıyorum canım, ben iplik beğendim kayınvalidem de komşumuza yaptırdı. Kocamaan bir örgü makinası var, kitaptan model seçiyorsun o da parası ile örüyor. Ama biraz tuzluya mal oluyor.
Ben kedileri senin için fotoğrafını büyütmeye çalışayım, bir bakarsın öre bilecekmisin.yerimseniben

Şimal sen neymişsin yaaa:1shok:

Bir insan bu kadar becerikli bu kadar yaratıcı olabilirmi yaa:a015:

mrsnailag9.jpg

Çocuk kanallarının birinde bu çizgi animasyon çıkıyor,2 yaşında kızım var ve bu salyangoza bayılıyor, ve benden onu istiyor. Bende çareyi benzer bir şey örmekte buldum. Şimdi kızım yeni oyuncağını elinden düşürmüyor.

Onun gözlerindeki o mutluluğu görmek her şeye değer bence…:1hug:

s1pb8.jpg

25 ilmek atıp iki sırada bir iki ucundan kestim. Belli bir uzunluğa gelince kesmeden ördüm 1 karışı geçince tekrar keserek 3 ilmek kalana kadar yine 2 sırada bir keserek bitirdim.
Gövdesi için 35 ilmek attım ve 4 parmak olana kadar ördüm, dikdörtgen bir şekil oluştu.

s2qs1.jpg

Hani salyangozların anteni olur ya ilk önce tığ ile yapacaktım ama benim kız koparır diye ördüğüm gövdenin bir ucunu şekildeki gibi katlayıp tığ ile kenarlarına zincir çektim.

ss3ez6.jpg

Ördüğüm parçaları tersinden dikip, yüzünü çevirerek içlerine elyaf doldurdum.
Gövdenin kuyruk kısmını oluşturmak için fotoğraftaki gibi katlayıp diktim.

s3ok3.jpg

Salyangozun üst kısmını katlamadan gövdesine diktim, kolay olsun diye.
En son üst kısmını katlayarak iğne ile tutturdum ve onu da dikip iğne ile aynı iplikten göz yaptım. İşte bu kadar.

salyangozip6.jpg

Aynı olmasa bile, benzemesi yeter. Şimdi oynayabilirsin kızım.Şeniz

vay becerikli hatun vayy
ellerine sağlık bacımm
ah keşke yakın olsan azıcık öğretirdin

vay becerikli hatun vayy
ellerine sağlık bacımm
ah keşke yakın olsan azıcık öğretirdin

Öğretirdim canım ne olcak...:icecream:
Ama fikir olsun diye hem yaparken fotoğraflıyorum, hemde basit bir biçimde anlatmaya çalışıyorum.
Yoksa anlaşılmıyor mu:uhm:

BENDE ŞİMAL NERELERDE DİYORUM HAMARATLIKLA MEŞGULMÜŞ ELLERİNE SAĞLIK ŞİMALCIĞİM

Depüne depüne salyam sümüğüme karışaraktan ağlamak istiyorumsenağlama

Hatuna bakın yaa, TV de gördüğü oyuncağı yapıyor:kıskançlığını belli etmemek için gözyaşlarını içine akıtan kuzu smileyi:

güle güle kullansın bıcırık hepsini, çok güzeller :1rolleyes: çok yaratıcısınız a.s

X