Doğuma Hazırlık Kızıma isim kararsızlığım

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Kızıma isim konusunda kafam karıştı. Yardım edin!

• Alya (gök, sema)

OY: 7 50,0%
  • Bisera (inci tanesi- boşnakça)

OY: 3 21,4%
  • Yasmin

OY: 0 0,0%
  • Alina (yaz akşamlarının en güzel gecesi

OY: 4 28,6%

• Ankete Katılan
    14
  • Anket Kapalı .

printemps

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2014
1.063
1.094
Bir türlü karar veremiyorum isim konusunda. Eşimle ortak fikirlerimiz bunlar. Başta alya istedik ama çok koyuluyor dediler. Bisera daha hamile değilken istediğim bir isimdi.eşimin ailesi boşnak. Ama çok kafam karıştı napıcağımı bilmiyorum :s:KK57: çok zormuş isim konusu

çok konulması bence sizi etkilemesin..isim güzelse ve siz beğeniyorsanız koyun ....
mesela benim adım da bir zamanlar çok konulan bir isimdi..
ama şuan hiç yok..ve artık çok rastlamıyoru...
mesela şuan çok konulan bir isim 10 sene sonra adı bile geçmeyebilir.
çok konuluyor diye değişik isinmler konulmaya başlanıyor bu sefer sıkıntıyı çocuklar yaşıyor.

Cevreniz onrmli arkadas akrabalarda yoksa koyun. Yoksa her isim belli birsayida var zaten. Alina yi begendim. Yaza dogum olacak benim , kuz olursa uygin olabilir ama kesin karar vermis degilim. Turk kokenlu degil ama. Turkiyede koyan da var bayagi.

Cevreniz onrmli arkadas akrabalarda yoksa koyun. Yoksa her isim belli birsayida var zaten. Alina yi begendim. Yaza dogum olacak benim , kuz olursa uygin olabilir ama kesin karar vermis degilim. Turk kokenlu degil ama. Turkiyede koyan da var bayagi.
Eşimde beğendi ama balina demsinler kıza dedi :KK39: bu erkekler bir değişik düşünüyor :)
Benimde yaza olucak kısmetse. Hayırlısıyla doğsunlar inşallah.

çok konulması bence sizi etkilemesin..isim güzelse ve siz beğeniyorsanız koyun ....
mesela benim adım da bir zamanlar çok konulan bir isimdi..
ama şuan hiç yok..ve artık çok rastlamıyoru...
mesela şuan çok konulan bir isim 10 sene sonra adı bile geçmeyebilir.
çok konuluyor diye değişik isinmler konulmaya başlanıyor bu sefer sıkıntıyı çocuklar yaşıyor.
Doğru diyorsunuz aslında. Banada bir kişi söyledi zaten çok konuluyor diye. İsim gerçekten çok zor koymak. Bütün bir ömür p ismi taşıyacak.

Eşimde beğendi ama balina demsinler kıza dedi :KK39: bu erkekler bir değişik düşünüyor :)
Esiniz hakli bu konuda kiziniz kilolu olursa lakap kacinilmaz ergenlik doneminde psikolojisi gider kizlar genelde ergenlikde kilo aliyor. Alya sanki daha hos

Esiniz hakli bu konuda kiziniz kilolu olursa lakap kacinilmaz ergenlik doneminde psikolojisi gider kizlar genelde ergenlikde kilo aliyor. Alya sanki daha hos
Ben zaten hep kiloluydum yani hiç 50 kilo olmadım :) kızda bana çekerse dalga geçerler. :) babasına çekse bari :))

HİC balina aklima gelmedia . Dalga geciyorlarsa ailesinin ayibidir. Okulda mudur cagirir veliyi terbiye ogretir. Oda cocuguna. Benim cevremde kimse kimseyle dalga gecmiyor. Ayip zaten. Okula baslayan cocuga aile terbiye coktan vermis olmasi lazim. Her isme birsey bulunur. O zaman birsey bulamayiz. Kilolu olunca dalga gecen isme kalmadan tipiyle dalga gecer. İsme gelene kadar. Buda dalga gecen cicugun ailenin ayibi zaten . Dalga gecmek isteyen alyaylada dalga geçer.

HİC balina aklima gelmedia . Dalga geciyorlarsa ailesinin ayibidir. Okulda mudur cagirir veliyi terbiye ogretir. Oda cocuguna. Benim cevremde kimse kimseyle dalga gecmiyor. Ayip zaten. Okula baslayan cocuga aile terbiye coktan vermis olmasi lazim. Her isme birsey bulunur. O zaman birsey bulamayiz. Kilolu olunca dalga gecen isme kalmadan tipiyle dalga gecer. İsme gelene kadar. Buda dalga gecen cicugun ailenin ayibi zaten . Dalga gecmek isteyen alyaylada dalga geçer.
Doğru diyorsunuz aslında.ama terbiyesiz aile ve çocuk okadar çokki

Alya ismi sıktı artık yahu.
Bisera hoşmuş, eşin Boşnak olduğu için de.
Yasmin ve Alina bana göre biraz 'boş' isimler
Zaten Jasmin Boşnaklarda erkek ismi.

Farklı isimleri de sevdiğini görüyorum o yüzden alternatif olarak Alangoya ismini sunmak istiyorum. :)
Eski Türk/Moğol zamanından bi isim.

Alya ismi sıktı artık yahu.
Bisera hoşmuş, eşin Boşnak olduğu için de.
Yasmin ve Alina bana göre biraz 'boş' isimler
Zaten Jasmin Boşnaklarda erkek ismi.

Farklı isimleri de sevdiğini görüyorum o yüzden alternatif olarak Alangoya ismini sunmak istiyorum. :)
Eski Türk/Moğol zamanından bi isim.
Güzelmiş ama sanki soyadımızla olmaz gibi geldi. Yinede teşekkür ederim :)

X