Kızımı büyütürken(çalışan anneler)

Bende aynı şeyleri yaşadığım icin sizi çok iyi anlıyorum. Allah güç kuvvet versin. Günün birinde çocuğunuz büyüyecek ve hersey çok daha kolay olacak .
:) İnşallah hepimize güç versin Allah.Bu sefer de 2. çocuk olursa sar başa :)))))

bence gayet yetiyorsunuz

arada az durup nefes alın

yani o öğlen gelmeleriniz dahi çoğu kişide olmayan bir lüks

baba ile uzak olmak ayrı bir sıkıntı ona bu aşamada çözümümüz yok

görüntülü konuşma vs imkanı varsa o şekilde babayı da oyunlara arada dahil edin

mesela nesi var oynayın bir eşyayı tutun eşiniz de tahmin etsin vs vs

pandemi sürecinde daha büyük çocuklar da kreşe gidemiyor sizinki henüz evde bakıma uygun çağda

Eylül de pandemi azalırsa kreşe de gider daha sosyal yaşamı da olur

bu süreçte çok üzülüp kafaya takmayın, kızınız sürece göre gayet iyi durumda

yine mesleğinize göre çalışma saatleriniz de iyi eviniz de işinize yakın galiba bunlar da nimet

kolaylıklar dilerim
Teşekkür ederim yorumunuz için.Öneriniz için.Eşimin kaldıgı binada telefon çekmiyor,yemekleri sıkıntılı moral yok duş alacak sıcak suları yok vs. bir de eşime telefonda sürekli moral vermekle uğraşıyorum.Herşeyi içime atıyorum.Aglıyorsam kızımın yanında aglamıyorum görmesin diye.Şükür farketmiyor ama herkese baba diyor.Benzetiyor.
Evle iş arası 1 km ama motorla gidip geliyorum 2 dk mı alıyor1 de cıksam 1i 5 geçe işteyim mesela

Ne biçim insansınız siz ya? Bir çok insan bu hayatı zorunluluktan yaşıyor farkında mısınız? Neyin dalgası bu? Bu evine, karısına, çocuğuna gidemeyenler sayesinde yatağınızda rahat uyuyorsunuz. Nankörlüğün lüzumu yok.

Konu sahibesi size gelince bence fazlasıyla yeterli yaptıklarınız. Takdir ettim ben şahsen. Allah enerjinizi daim etsin!
Yorumunuza teşekkür ederim.Bunları başkalarından duymak benim için moral oldu :)

Meslektaşız ben de 9 6 çalışıyorum cumartesi de 1e kadar. Fakat evliyim ama çocuğum yok. Bu yoğunlukta çocuğunuza o kadar güzel vakit ayırıyorsunuz ki takdir ettim gerçekten. Ben çocuk düşünmüyorum uzun bir süre. Hem vakit ayıramam hemde hazır değilim diye. Bence bu şekilde devam edin inşallah covid biterse eşinizde yanınızda olur.
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.Ben sınavı kazandığımı ögrendikten 2 gün sonra ögrendim bebegimin de olacagını.Hamilelikte çalışmıyordum.O yüzden sıkıntı çekmedim.Ama stresli ve sabır gerektiren,dikkat gerektiren iş yaptığımız için çocuğa da vakit ayırmak zor olabilir.Bilinçli davranmanız çok güzel.Hayırlı bir zamanda Allah nasip eder inşallah.

Çocuğunuz için herşeyi yaptığınız ortada. Bence daha ne yapabilirim fikirlerine değil de biraz takdir edilmeye ihtiyacınız var ki sonuna kadar hakediyorsunuz. 👏 👏
Azcık da kendinize zaman ayırın yoksa bir gün tükenir bu kez mutsuz yetersiz bir anne olursunuz.

Çocuğunuz için herşeyi yaptığınız ortada. Bence daha ne yapabilirim fikirlerine değil de biraz takdir edilmeye ihtiyacınız var ki sonuna kadar hakediyorsunuz. 👏 👏
Azcık da kendinize zaman ayırın yoksa bir gün tükenir bu kez mutsuz yetersiz bir anne olursunuz.
Öneriniz için sağolun. Tabiki bu yoğunlukta kendime de vakit ayırıyorum. Kızım çizgi film vs izlerken saç bakımı cilt bakımı gibi şeyler araştırıp uyguluyorum. Kitap okuyorum. Kişisel gelişim yazıları, seri diziler pilates vs. evde bunları boş vaktimde hemen degerlendiriyorum 5 10 dk bir boşluk bulursam bile.

Maşallahınız var,eksiğiniz yok. Hala dert edinmenizde çok güzel,kızınız çok şanslı.

Günaydınlar hanımlar,öncelikle belirteyim şuan işyerindeyim.Müsait oldukça önerilerinizi veya yaşamış olduğunuz benzeri problem ve sonuçlarınızı okuyacağım. :)Şimdiden teşekkür ederim.

Sorunum başlıktan da anlaşılacağı üzere kızımı büyütürken birşeylerden eksik kalmaması için yapmam gerekenlerin ne olduğunu bilmek.Çalışan bir anneyim,mali müşavir stajyeriyim ve yeterliliğe hazırlanıyorum.Ve korona illetiyle az çok biliniyor yoğun olan işimiz katbekat artmış durumda.Yasaklarda da cumartesileri çalışıyorum.İş yoksa cumartesileri evdeyim hem ders,hem kızımla ilgileniyorum.Çalışma saatlerim 9'da evden çıkıyorum, öğlen 1saat evdeyim sonra 1'de çıkıp tekrar 6' da evde oluyorum.Cumartesileri de iş varsa işe gidiyorum yoksa evdeyim ders çalışmak için.Bununla birlikte işin en sıkıntılı kısmı eşim.Çünkü deniz kuvvetlerinde askeri personel ve covid illeti çıktığından beri yani mart ayından beri deniz kuvvetleri tarafından izolasyondalar.Evlerine gönderilmiyorlar.Sadece yıllık izinlerinde 10 günlük gönderiliyorlar.Ve bir senede 30 gün evde olması haliyle beni yıprattı.Çünkü kızımı tek başıma düşünmek zorundayım.Mutfak alışverişi,kızımın giyimi,derslerim,yoğun olan işlerim,ev işleri bunlar sadece benim üzerimde olan sorumluluk bir yıldır.Haliyle kızıma yetememe korkusu başladı bende de.

Bir de kızımı bakıcıya bırak al yemeğini yedir oyun oyna tekrar bırak derken haliyle koşturmacayla dolu bir gün geçiriyorum.Sırf kızımı daha fazla göreyim,zaman tasarrufu edeyim diye ehliyet alıp motorsiklet kullanmaya başladım 1 yıldır.Şuan için kızımı bakıcıya bırakmak zorundaydım zaten hastalık malum,bir de yasaklarda çalışma ve öğlenleri eve gidip gelme durumu olunca kreşe pek sıcak bakmadım,ki kapalıydı da...Şu an evde bu durumu nasıl takviye ederim neler yapmalıyım önerilerinize ihtiyacım var(kızım 2.5 yaşında)...Bakıcım hemen alt katımızda olduğu için sabahları uyurken bırakıyorum kızımı.Uyanınca2 saat sonrasında almaya gidiyorum öğlen.

Bunun yanısıra kızımı kendime bağımlı yetiştirmemeye çalışıyorum,kendine özgüveni var,kendi yemeğini kendi yer bir yıldır,bununla beraber ev işlerine yemek temizliğe dahil ederim onu da eğlenmesi açısından.Akşamları 6dan sonra sadece onunla ilgilenip eğitici oyunlar oynatırım,sayı sayma,ingilizce öğrenme vb. haftasonumda kızımla evdeyken hep.Apartmanımızda da yaşıtı arkadaşlarıyla arada oynuyor mecburen arkadaş da lazım çünkü.

Covid-19 başlamadan önce yani 1.5 yaşındayken eşim de evdeyken hafta 3 gün akşamları saatlik oyun yerlerine bırakırdım oynaması için haftasonu da 4-5 saat ya saatlik oyun evlerine bırakırdık eşimle ya da denizde veya değişik yerlere gidip ailecek vakit geçirirdik.Bu yüzden dışa dönük çabuk kapan herşeyin bilincinde birçocuk şükür.Ama bunların dışında ne yapabilirim.Çok fazla kafaya takar oldum tüm yük bende olunca.Uzun yazdım sanırım şimdiden okuyan ve cevaplayan olursa ilginize teşekkür ederim:)
Dahs ne yapacaksınız bol bol sevin sarılın öpün sohbet edin

Emin olun ki vicdanı olan bir anne herşeyi başarır.Siz de aynı durumda olsaydınız yapabilecek gücü kendinizde bulurdunuz.:) Zoru sevmesem bu işe atılmazdım.Binbir emekle azimle,hevesimi kıranlara rağmen stajı çocukla yapabildiysem,gerisini de getirirm allahın izniyle

Bende stajı bitirince düşünüyorum ama bakalım kısmet :)
Meslektaş olarak gurur duydum cidden hem çocuk büyüt hem işler güçler çok zor oluyor ama tebrik ediyorum can-ı gönülden💜

Evet gece kızım uyurken çalışıyorum.:) Başka türlü çalıştırmıyor çünkü
Bizimki uyuyunca ben koltuga serilip dizi izliyorum:) gerçekten bütün gün full hem çalışıp hem cocugu oyaladiktan sonra ders çalışmak çok saglam bir irade gerektiriyor sizi tebrik ederim

X