Çocuk Hastalıkları Kızımın Ağzın da yara!!

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

cidy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2007
579
1
arkadaslar 2.5 yasindaki kizim kac gündür hep agizim aciyor diyor ve hic birsey yemiyor sadece sivi aliyor süt mama gibi dudak altinda ufacik balonculkar var sizce ne yapmali biyerde okudum buz iyi geliyormus ama kizim buzu istemiyor cok soguk diye, ne önerirsiniz?? :çok üzgünüm: :çok üzgünüm:

bunlar büyük ihtimalla afttır beslenmeden 5 dakika evel ağzına calgel pomattan bir fındık tanesi kadar sık kızının ağzında bunu dolaştırmasını sağla sulu ve ılık şeylerle besle yemekten sonra pyaraldin solüsyondan yara olan yerlere sür yarım saat kadar birşey yiyip içmesin geçmiş olsun
NOT =bu bilgileri doktor olan eşimden aldım

bendede sigarayı yeni bıraktığım zaman olmuştu bir müddet demekki vücut toparlanıyodu ondanmı ne

canım benım bır arkadasımın oglunun agzında da cıkmıstı yara doktora gıttıgınde vıtamın eksıklıgınden kaynaklandıgını soylemıs ve vıtamın ılacı vermıstı. ıstersen sen de bır goster kızını doktora.gecmıs olsun....

bu sorun bende de çok olur her türlü yolu denedim pyaraldin de dahil ama bunu tek çözümü KENACORT-A adındaki krem 1 günde geçiriyo şiddetle tavsiye ederim fiyatı da 2.83ytl çektiğin acıya değmez hemen al bance.

bu sorun benim annemde cok oluyor burdaki doktorlar bilemedi nedenini annem kendisini gözlemledikden sonra anladiki biseye cok üzülünce veya kandaki demiri düsünce cikiyor o yaralar.
zannedersem bunun ismi cevdet hastali ama kesin emin degilim kizina gecmis olsun

arkadaslar 2.5 yasindaki kizim kac gündür hep agizim aciyor diyor ve hic birsey yemiyor sadece sivi aliyor süt mama gibi dudak altinda ufacik balonculkar var sizce ne yapmali biyerde okudum buz iyi geliyormus ama kizim buzu istemiyor cok soguk diye, ne önerirsiniz?? :çok üzgünüm: :çok üzgünüm:

canım ya geçmiş olsun bilirim o acıyı bende de çok olur.terramicin sür inan hemen geçer ne alaka diyeceksin banada anneannem söylemişti ağzımın içinde ne zaman yara oluşsa pamukçuğada iyi gelir ben hep sürerim.inş bebişinde faydasını görür.benim kızımda var oda 2.5 yaşında anneler onların acı çekmesine hiç dayanamazlar işte.

bizde bebeklerin agzinda yara cikinca karbonatli suyla silinir ama en iyisini doktor bilir,her duydugunuda yapma sonucta daha cok kucuk ve agizdan aldigi ilac vucuduna girecek cok dikkatli davraan bence ,cok gecmis olsun canim

bendede cıktı kocaman bişeydi 2 sivilce boynca beyaz. etrafı kıpkırmızı. eczacıya söyledim bana piraldyne verdi. minik bir şişe fırcası var ama acıtıyo. igne vurulmus gibi acıyo aynı.ama 4 günde gecirdi:)

arkadaslar tüm bilgileriniz icin cokk tesekkür ederim :))

slm cidy
umarim kizinin agzindaki yara gecmistir ama yinede yillardir annemin bizim icin kullandigi bir bilgiyi paylasaym dedim. nerde ysadigini bilmiyorum ama eger AHU DUDU RECELI bulabilirsen evde bulundur. cunku ahu dudu agiz yaralarina bire bir.
gecmis olsun.

bu sorun benim annemde cok oluyor burdaki doktorlar bilemedi nedenini annem kendisini gözlemledikden sonra anladiki biseye cok üzülünce veya kandaki demiri düsünce cikiyor o yaralar.
zannedersem bunun ismi cevdet hastali ama kesin emin degilim kizina gecmis olsun

Behçet Hastalığı o canım Cevdet değil :) Allah korusun, zor bir hastalık.

cidy, kızınıza da geçmiş olsun. Behçet değildir içiniz rahat olsun. Yıl içinde sık sık tekrarlarsa dr.a danışırsınız bu konuda. Ama benim bildiğim çocukların ağzında sık sık bu tip yaralar oluşabilir, normaldir.

ahu dudu receli evde bulundurcam tekrar hepinize cok tesekkür ederim kizimin agizindaki yara gecti sükür sagolun :))

bu sorun bende de çok olur her türlü yolu denedim pyaraldin de dahil ama bunu tek çözümü KENACORT-A adındaki krem 1 günde geçiriyo şiddetle tavsiye ederim fiyatı da 2.83ytl çektiğin acıya değmez hemen al bance.

evet biz de gerektikce bu ilacı sürüyoruz
gece sürmek daha iyi
hemen geçiriyor

X