Kızımın velayeti babada çocuk bende okul kaydı nasıl yaptırabilirim

Babasini cagirabilirsiniz veya velayeti alabilirsiniz.
Ama yasal olarak baba onayi olmadan kayit yapamazsiniz.
Maalesef baba başka şehirde gelmiyor ayrıca onun adresinde kendi adresime kızımı aldıramıyorum şuan velayeti alabilmem için avukat tutmam gerekiyor maddi imkanım yok avukat için

Maalesef baba başka şehirde gelmiyor ayrıca onun adresinde kendi adresime kızımı aldıramıyorum şuan velayeti alabilmem için avukat tutmam gerekiyor maddi imkanım yok avukat için
Maddi durumunuz yoksa adli yardıma başvurun. Babanın ilgilenemediğini sizin baktığınızı ispatlamanız ve çocuğun pedagoga annemle kalmak istiyorum demesi şart. Başka türlü velayeti alamazsınız. Dava sonuçlanana kadar mahkeme okul kaydı için size yetki verebileceği gibi geçici velayetini de size bırakabilir.

Oraya başvuru yaptım çalıştığım İçin adli yardım olmazmış
Maddi durumunuz yoksa adli yardıma başvurun. Babanın ilgilenemediğini sizin baktığınızı ispatlamanız ve çocuğun pedagoga annemle kalmak istiyorum demesi şart. Başka türlü velayeti alamazsınız. Dava sonuçlanana kadar mahkeme okul kaydı için size yetki verebileceği gibi geçici velayetini de size bırakabilir.

Devlet okuluna kayıt yaptıracaksanız adrese göre çıkıyor okul . ilkokul mesela adrese göre çıkıyor ve kayıt için ikametgah isteniyor.Adresi baba da görünüyorsa nasıl olacak bilemedim.
E okula girip veli bilgilendirmedem çocuğun TC sı ile bir sorgulayın önce.Okul atanmış mı çocuğa.
Bir de çocuğun kaydı söz konusu ise babasıda gereğini yapacaktır diye düşünüyorum.

X