Kızımın yaz okulu

knickerbockerbande

Guru
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2013
2.629
4.562
Kızlar ya bunu mu dert ettin demeyin lütfen. Derdim kayinvalide vs değil başlıktan anlaşıldığı gibi yaz okulu.
Kızımı yaz okuluna kayıt ettirdim bu yıl. Normalde kreşe gidiyor ama bu yaz farklı olsun spor vs diye. Parasını peşin olarak ödedim (2 aylık) ve servis ile de anlaştık. Bugün ilk günü diye eşimle götürdük.
Gittiğimizde sordum yaşıtları ile olacak değil mi diye, evet dediler ama bugün gelen fotoğraflarda görüyorum ki sınıfında herkes büyük. Kızım minicik kalmış aralarında. Henüz 5 yaşına girmedi Ağustos doğumlu. Çok mutlu gitmişti ama fotoğraflarda tek başına kaldığı belli. Sınıfında geri kalan herkes erkek, tek kız minikim aralarında.
Ne yapmalıyım sizce? Biraz daha devam etsin uyum saglayamazsa geri kresine mi gönderelim yoksa bu yaz burada devam etmesi daha mı iyi olur?
Tanınmış bir takımın spor kulübü burası yüzme konusunda özellikle öğrenmesi için göndermiştim. Bir de 2 yaşından beri kreşe gidiyor, gelecek yıl da okula başlayacak çok sıkılır diye değişiklik yapalım demiştik. Şuan kendimi çok yanlış yapmış gibi hissediyorum.

Edit: Kızlar yazıma kursun 3.gününden güncelleme yapmak istiyorum. Yaz okuluna kızımın yaşıtları kayıt olmayınca mecbur en minikleri kalmış arasında, bir kız daha geldi ama 6,5 yaşlarında benim kızım henüz 4 ün içinde yani tüm sınıf en az 1,5 ila 2,5 yaş büyük amaaaa kızım çok severek gidiyor :KK76: 2 gündür heyecanla uyanıyor, çantasını geceden kontrol ediyor, yaptıklarını bıcır bıcır anlatıyor.
Kurum da kızıma küçük olduğu için ayrıca ilgili davranıyor. Fotograflarda ya öğretmeninin kucağında ya elini tutuyor. Sonuç olarak ilk gün yaşadığım dehşet bugün özgüvenini gördükçe yerini gurura bıraktı. Küçüklüğünü anlatmak için de bir foto yükleyim bazı kişiler yaşların yakın olduğunu yazmıştı ama en küçüğü ile aralarında 1,5 yaş var :olamaz: çok be yaaaa... yani bana çok geldi :)

InkedWhatsApp Image 2022-06-29 at 10.34.52 (1).jpg

Son düzenleme:
Kurum size bu durumlar hakkında eksik bilgi vermiş,buna kızdım.
Size söylenen ve sonrasında karsılastıgınız tablo ile arasında bir fark var ise bence kurs ile bu konuyu konuşmalısınız.
En azından taahhüd ettikleri gibi olmadıgını ,bundan rahatsızlık duydugunuzu ve çocugunuz devam etmek istemez ise cayacagınızı konuşmalısınız bence, ki sonrasında ücret iadesi vs sorun çıkarmasınlar.

Açıkcası ben oyumu çocuğu ordan almaktan yana kullanır,ama çok hevesliyse 1-2 gün gözlemlemekte sakınca görmezdim.Kendisi ne hissediyor kendinden büyükler ile iletişimde sorun oluyor mu? Erkek çocuklar biraz daha hareketli oluyor kızlara nazaran bu durum rahatsız ediyor mu?

Kurum size bu durumlar hakkında eksik bilgi vermiş,buna kızdım.
Size söylenen ve sonrasında karsılastıgınız tablo ile arasında bir fark var ise bence kurs ile bu konuyu konuşmalısınız.
En azından taahhüd ettikleri gibi olmadıgını ,bundan rahatsızlık duydugunuzu ve çocugunuz devam etmek istemez ise cayacagınızı konuşmalısınız bence, ki sonrasında ücret iadesi vs sorun çıkarmasınlar.

Açıkcası ben oyumu çocuğu ordan almaktan yana kullanır,ama çok hevesliyse 1-2 gün gözlemlemekte sakınca görmezdim.Kendisi ne hissediyor kendinden büyükler ile iletişimde sorun oluyor mu? Erkek çocuklar biraz daha hareketli oluyor kızlara nazaran bu durum rahatsız ediyor mu?
Kesinlikle kendi yaşıtı 4-5 kişi var demişlerdi ama hepsi çok büyük belli fotoğraflardan. Zaten bir tane bile kız olmayacağını da bilmiyordum.
Akşam geldiğinde hepsini sorup öğreneceğim. Benim de şuan hiç içime sinmedi gerçekten.
Öğretmenini şimdiden arayıp sorsam mi bilemedim. Mesaj yazdım kaynaştıklarını kızımın onlara koşup sarıldığını falan yazmışlar.

Tum hepsı erkekse olmaz kızlar falan olsa olabılır benım kız mesela cekınır erkeklerden kız arkadaslarıyla daha guzel oynar
Aslında kızım çok aktif biz olmadan her ortama uyum sağlıyor, öz güveni yüksek ama fotoğraflarda içim gitti bir kenarda tek başına ve küçücük görünüyordu. Babamlara gönderdim fotoğrafları onlar da bu çocuklar çok büyük dediler.
Bebekliginden beri erkekleri sevmiyor üstelik. Kreşde de bir ara hepsi erkekti, meleğim uzun saçlı olanları ile arkadaşlık yapıyordu.

benim kardesim de 5 yasinda, bu sene fenerbahce yuzme kulubune yazildi. onun da pek yasiti yok. bir haftadir falan gidiyor galiba grubunda 1 tane kiz var o da 10 yas civari. babam fotograflari bana da gonderiyor valla cocuklar kardesimi seviyorlar hep gulerek falan fotograf cekinmisler kardesim de memnun gibiydi. biraz gozlemleyin bence daha ilk gun, belki kiziniz da alisir.

Kesinlikle kendi yaşıtı 4-5 kişi var demişlerdi ama hepsi çok büyük belli fotoğraflardan. Zaten bir tane bile kız olmayacağını da bilmiyordum.
Akşam geldiğinde hepsini sorup öğreneceğim. Benim de şuan hiç içime sinmedi gerçekten.
Öğretmenini şimdiden arayıp sorsam mi bilemedim. Mesaj yazdım kaynaştıklarını kızımın onlara koşup sarıldığını falan yazmışlar.
Gidip yakından gözlemleme şansınız var mı? 2 yıl kreşe 2 yıl anasınıfına gönderdim ben kızımı,kimseyi töhmet altında bırakmak istemem ama anlatılan ve gerçekte olanlar malesef her zaman birbirine uymuyor .
Kızınız 10 diğer çocuklar 12-13 olsa mesela belki bu tolere edilebilir,en azından çocuk kendini çok net ifade eder,ama hiç kız arkadas yok ise mesela giyinip soyunurken yalnız kalıyor demek bu,bunun için çok küçük. Birde muhtemelen o yaşlarda gruplaşmalar da yaşanır,kendini soyutlanmış hissetmesi de başka sorunlara yol açar :KK43:

Ben de kızımı jimnastiğe götürmüştüm. Benimki 3 yaşındaydı. İlk gün deneme olsun diye anlaşmıştım. İyi ki öyle yapmışım. 5 yaşındaki çocuklar fiti fiti her şeyi yaparken benimki geride kaldı, tamamlayamadığı zamanlar oldu, başkaları bitirmişti benimki bekleniyordu… bir de etrafımda anneler “ayy şu hiç yapamıyor, zaten minnacık” gibi saçma sapan cümleler kuruyorlardı. İlk ve son oldu yani. Hani okul öncesi çağda 6-7 ay bile çok fark ediyor ya… Ben olsam bir ay devam ederim, öğrenebiliyorsa diğer ayı düşünürüm. Geride kalıp etkilendiğini hissedersem alırım

benim kardesim de 5 yasinda, bu sene fenerbahce yuzme kulubune yazildi. onun da pek yasiti yok. bir haftadir falan gidiyor galiba grubunda 1 tane kiz var o da 10 yas civari. babam fotograflari bana da gonderiyor valla cocuklar kardesimi seviyorlar hep gulerek falan fotograf cekinmisler kardesim de memnun gibiydi. biraz gozlemleyin bence daha ilk gun, belki kiziniz da alisir.
Çok sevindim bu mesaja :) bizimki de bjk da ve bugün ilk günü. Sabah giderken çok heyecanlıydı ama verilen kıyafetler bile çok büyük gelmiş kızıma. Umarım sizin kardeşiniz gibi uyum sağlar.

Gidip yakından gözlemleme şansınız var mı? 2 yıl kreşe 2 yıl anasınıfına gönderdim ben kızımı,kimseyi töhmet altında bırakmak istemem ama anlatılan ve gerçekte olanlar malesef her zaman birbirine uymuyor .
Kızınız 10 diğer çocuklar 12-13 olsa mesela belki bu tolere edilebilir,en azından çocuk kendini çok net ifade eder,ama hiç kız arkadas yok ise mesela giyinip soyunurken yalnız kalıyor demek bu,bunun için çok küçük. Birde muhtemelen o yaşlarda gruplaşmalar da yaşanır,kendini soyutlanmış hissetmesi de başka sorunlara yol açar :KK43:
Okulun içine veli almıyorlar. Kesinlikle katılıyorum bu yaşlarda ay farkı bile çok fark ettiriyor.
Geldiğinde ağzını arayacağım. Planım bu haftayı tamamlatmak sonra eğer hala alışamadıysa zorlamak istemiyorum. Sadece çok uzun kreşe gitti bu defa onun için de farklılık olsun demiştim ama pembe tokaları, pembe ayakkabıları ve barbie li çantasıyla giderken görünce kalbimi sızlattı kuzum. Diğer çocukların hepsi daha uzun ve siyah beyaz tonlarda kıyafetlerle daha büyük görünüyorlardı.

Neyse kızlar bu hafta bekleyip uyumuna bakacağım yoksa zorlamanın anlamı yok. Çok üzgünüm miniğim için şuanda. İşe de kendimi veremiyorum, biran önce gelse de bir sorsam gününü...

Üzülmeyin yaf, kreş kamp vb yerlerde para için veli kazıklama çok oluyor🤦‍♀️😐 başka aktivite yeri bulursunuz, üye değilseniz Facebook tan sizin şehrin yabancı/expat anne grubuna üye olun, ortaya sorunuzu yazın 5 yaş kız için iyi aktivite kampı var mı diye mutlaka çok iyi fikirler geliyor. Münih çevresiyle LMBB diyebir grup var, tavsiye ederim. (aklımda Almanyadasınız diye kalmış)

Kızlar ya bunu mu dert ettin demeyin lütfen. Derdim kayinvalide vs değil başlıktan anlaşıldığı gibi yaz okulu.
Kızımı yaz okuluna kayıt ettirdim bu yıl. Normalde kreşe gidiyor ama bu yaz farklı olsun spor vs diye. Parasını peşin olarak ödedim (2 aylık) ve servis ile de anlaştık. Bugün ilk günü diye eşimle götürdük.
Gittiğimizde sordum yaşıtları ile olacak değil mi diye, evet dediler ama bugün gelen fotoğraflarda görüyorum ki sınıfında herkes büyük. Kızım minicik kalmış aralarında. Henüz 5 yaşına girmedi Ağustos doğumlu. Çok mutlu gitmişti ama fotoğraflarda tek başına kaldığı belli. Sınıfında geri kalan herkes erkek, tek kız minikim aralarında.
Ne yapmalıyım sizce? Biraz daha devam etsin uyum saglayamazsa geri kresine mi gönderelim yoksa bu yaz burada devam etmesi daha mı iyi olur?
Tanınmış bir takımın spor kulübü burası yüzme konusunda özellikle öğrenmesi için göndermiştim. Bir de 2 yaşından beri kreşe gidiyor, gelecek yıl da okula başlayacak çok sıkılır diye değişiklik yapalım demiştik. Şuan kendimi çok yanlış yapmış gibi hissediyorum.
Bari bu yaz kafa dinleseydi çocuk

X