Kizimla anlasamiyorum

E

EU1

Ziyaretçi
merhaba benimde bir sorunum var 31 yaşındayım.şuan 11 yaşında olan bir kızım var .çalışan bir anneyim benim sorunum kızımla hiç anlaşmıyorum kızım duygusal olmakla beraber aynı zamanda dagınık dikatsiz sormsuz bir okadarda asi babasıylada sürekli tartışıyorlar.ve hiç anlaşamıyorlar babası onun daha düzenli ve sorumluluk sahibi olmasını istiyor.ve bu konuda sürekli tartışıp
kavga ediyorlar ben süreki eşime karşı kızımı savunuyorum. bu seferde eşimle aram açılıyor.onun daha bir çocuk oldugunu zamanla düzelicegini ve anlayışlı davranıcamızı söylüyorum ama boş evde sürekli bir sinir harbi napıcamı bilmiyorum.baba kız düşman gibi oldular ikisinin arasında kalmaktan yoruldum.
kızımla konuşuyorum ama boş o kadar vurdum duymaz bir çocukki napıcamı şaşırdım. lütfen bana bişeyler söyleyin çıldırıcam yakında..
 

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
1.583
17
Merhaba Helena, kızınız büyük olasılıkla ergenliğe giriyordur. Durum bu ise, hem siz hem de eşiniz lütfen internet üzerinden ulaşabileceğiniz Ergenlik ile ilgili makalemi okuyun. Ergenlik ortalama 18-19 yaşlarına kadar devam eden bir süreç. Bu süreç içinde çocuğunuz benliğini bulmak için çok zorlanacak. Hormonlar, çevresel ve sosyal faktörler zaten çocuğunuzun hayatını zorlaştıracak. Sizler aile olarak onu anlamak yerine onunla çatışırsanız, çocuğunuz risk altına girer. Dışarıda bir çok tehlike var gençleri bekleyen. Ancak çocuğunuza yakın olursanız, çocuğunuzu bu risklerden olabildiğince korursunuz.
Siz böyle hırçın davrandıkça, çocuğunuz sizin istediklerinizi yapmayacak.
Eğer kızınız henüz ergenliğe girmedi ve davranışları yeni yeni değişmiyor, eskiden beri artan bir şekilde devam eden bir davranış bozukluğu ise, lütfen yakınınızda bulunan bir meslektaşımdan yardım alın.
Sağlıkla kalın,
 
E

EU1

Ziyaretçi
sayın nilüfer hm sorumu hemen cevapladıgınız için teşşekür ederim. kızım aslında küçüklügünden beri dikatsiz dagınık ve dersleriyle ilgiziz bir çocuktu ama bu son bir sene içinde daha bir asi oldu.sanırım ergenlik dönemine giriyor.
en kısa zamanda bir uzmandan yardım alıcam ilginize teşşekür ederim.
 
X