Kızın olunca “Olsun” diyenler

Nenyop

Batarken güneş ardında tepelerin
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2020
689
801
30
Merhabalar,
Henüz çok yeni kızım olacağını öğrendim. İlk çocuğum olacak Allah izin verirse.
Belki ilk olduğu için tecrübesizim ve bu durum karşısında afalladım.
Sorduklarında kime kızım olacakmış desem, cevap genelde “olsun”, “kız erkek fark etmez” ve bunun gibi cevaplar ayarında oluyor. Sanki fark etmez derken bile bir teselli var.
Sanki kız olması kötü bir şeymiş gibi hissettiriyor bu cevaplar. Ki ben çok mutlu oldum kızım olacak diye. En önemlisi evladım olacak diye.
insanların bu tutumuna anlam veremiyorum. Bu tutum çok eskide kaldı sanırdım. Evladın kızı erkeği mi olur verene bin şükür. Ama can sıkıyor işte insanlar..

Maalesef toplumdaki erkek evlat takıntısı hala kırılamadı. Hele bazı şehirlerde çok daha fazla yaygın. Benim bir kaynım var bekarlığından daha "erkek evlat insanın sırtıdır olmalı mutlaka" derdi. Rabbim 3. Kızı nasip etti ona 😂😂😂 hiç takılmayın milletin sözlerine kız evlat candır aşktır hayattır. Onlar "olsun" desin dursun. Hepsinin canı cehenneme

bende çok duymuştum onu. kafaya takacak bir şey yok, onların tuhaflığı. özellikle eşimin memleketine gittiğimizde herkes olsun demişti. biz kıza daha hevesliydik halbuki. sonrasında birde teselli cümlesi geliyor "kız olan yerde erkekte olur, bişey olmaz" diye. daha ona gelmemişsiniz siz demekki. takmayın kafaya.

Merhabalar,
Sorduklarında kime kızım olacakmış desem, cevap genelde “olsun”, “kız erkek fark etmez” ve bunun gibi cevaplar ayarında oluyor. Sanki fark etmez derken bile bir teselli var.
Sanki kız olması kötü bir şeymiş gibi hissettiriyor bu cevaplar. Ki ben çok mutlu oldum kızım olacak diye. En önemlisi evladım olacak diye.
insanların bu tutumuna anlam veremiyorum. Bu tutum çok eskide kaldı sanırdım. Evladın kızı erkeği mi olur verene bin şükür. Ama can sıkıyor işte insanlar..
Benim kızlarım ikiz.Hamileyken sorana cinsiyetleri kiz dediğimde aman olsun olsun derlerdi.Mal bunlar be olsun ne demek derdim😂Oglum da oldu şimdi de iki meyveyi de yemiş oluyormusum.Evlat bu bee kizi erkeği mi var...Ne kiz diye üzüldüm sevindim ne erkek diye.Benim kafam saglikli olmalarindaydi.
Ayrica bir yorum yapilacaksa kiz evlat anneye şans,arkadaş😍Rabbim.saglikla kucağınıza almaya nasip etsin.

Benim oğlum var, hamileyken bana aynı tepkiyi veren çok oldu. Hatta eşimin annesi babası, biz kız daha çok severiz ama olsun erkekte olsa farketmez tarzı şeyler söylediler.
Takma kafana. Evlat senin evladın, sağlıklı olsun, hayırlı evlat olsun gerisi hiç önemli değil.
İnsanlar her şeye saçma sapan yorum yapmaya bayılırlar.
Denizin üstünde yürüsen, çünkü yüzme bilmiyor derler.
Sen yavrunu kucağına alacağın güne odaklan, gerisini salla gitsin.

Merhabalar,
Canım sağlıkla kucağına al inş.insanların ne dediği çokta önemli değil sağlıklı olsunlar yeter benimde oğlum var kızım olsun çok istiyorum banada dua edermisin😘

Selam kızlar dün akşam üzeri iki saat tuttuğum idrarımla yaptığım teste bakar mısınız sizce var mı gebelik ???

Eklentiler

• 04DD82A1-671D-4455-A752-8AE544B144A8.jpeg
    04DD82A1-671D-4455-A752-8AE544B144A8.jpeg
    16,6 KB · Görüntüleme: 112
Ya laf olsun diye konuşuyorlar. Kız olduğu için değil. Erkek olsaydı da aynı şeyi söylerlerdi. Bende evlendiğimde eşimin mesleğini sorup, olsun kıymetini bilsin önemli olan o diyen oldu. Adam maaşlı kadrolu devlette 😂

Merhabalar,
Biz 3 ablayiz. 3muz de ailemizin başini her zaman yukselttik her zamab gurur duydular bizle. Bir saygisizligimiz bir yalnişimiz olmadi çok şukur. Ben oldugumda babama annrme gulmuşlerdi. 3cu de kiz oldu diye. Babamjn ablasi annemi hep iynelerdi ogulsuz aile mi olur. Bu bir kusur aile için derdi. Annem de hayirli evlat olucaksa on kiza da raziyim derdi hep. Babam da ben daha yeni dogdugumda opmuş diger ablalarimi değil. Hep diwlaniyorum diye beni daha çok sevmişler. Yani kimseyi dinlemediler. Babamin ablasinin bir oglu var ve hayati boyunca ondan çektiyi zulmh kimseden çekmedi. Hatta annesini dovmuşdude kizlari ayirmişdi. Yani ove ove, ailenin şerefi dediği oğlu ne hale salmişdi evden kovmuşdu. Diyeceyim o ki elalem hep konuşur. Bekarsan neden evlenmiyorsun, evlenirsin neden dogurmuyorsun, kizin olur neden erkek yok, erkek olur bi tane mi? Yani umursarsan akli dengrmiz şaşar
( bu arada telefondan yazjyorum diye yalnişlarim var. Bizdr baba ablasina bibi diyorlar siz de teyze mi hala mi unuttum diye geniş yazdim 🤣)

Burada kızı olanları duyunca, olsun diyenleri ben nedense gerçek hayatta hiç göremiyorum. İstanbul'dayım. Eşimin ailesi oğlum olacağını duyunca o kadar saçma tepkiler verdiler ki, kız delisi hepsi. Çevrem de öyle. Bütün kadınlar kız delisi. Siz nerede yaşıyorsunuz? :)

Ben de aynı tepkilere maruz kaldım, merak etmeyin. İnsanlar herşeye burnunu sokmayı marifet sanıyor maalesef! Oğlumu dunyalara değişmem, kim ne derse dersin, ha ama şu var, şimdi deli oluyorlar oğluma ama neye yarar? Hamilelikte o kadar ofkelendirdiler ki beni!

Merhabalar,
Bana da bi kişi dedi bunu diyenr kızları bakıyor yazıklar olsun. 6 kızı var 1 oğlu varmış vefat etmiş

Benim oğlum var, hamileyken bana aynı tepkiyi veren çok oldu. Hatta eşimin annesi babası, biz kız daha çok severiz ama olsun erkekte olsa farketmez tarzı şeyler söylediler.
Takma kafana. Evlat senin evladın, sağlıklı olsun, hayırlı evlat olsun gerisi hiç önemli değil.
İnsanlar her şeye saçma sapan yorum yapmaya bayılırlar.
Denizin üstünde yürüsen, çünkü yüzme bilmiyor derler.
Sen yavrunu kucağına alacağın güne odaklan, gerisini salla gitsin.
Aynen böyle oluyor. Kiz, erkek fark etmez aslinda. Ikisinede ayni sözü söylüyorlar Ilk duyduklarinda.

X