Kızkardeşim ben ve eşim

Sally su an $ok icersindeyim.Sanki kendi degilde benim kizkardesimi anlattin.
Yasi bile ayni.Hayret.Anlattigin bütün herseyi tipatip ayni benim kizkardesimle.Annem cildiriyor,cildiriyor.
Yani böyle bir insan öz annesiyle gecinemezken,üvey anneyle gecinmek imkansizin imkansizi.

Bence hic taviz verme.O kendini herkesin ona herseyi yapmaya mecbur zannediyor.Hayati güllük gülistanlik zannediyor.Bir ev bulun ona ciksin bence.
Madem babanda ayri eve cikmasina karismaz.Aman bosver,öyle biri icin evliligini mahvetmene degmez.Evet kizkardesin,bende benimkine cok üzülüyorum.Ama yaptigi hareketlri de görünce deliriyorum.
Esinle beraber olun bir ev bulun,yerlestirin,ciksin bence.Hem bu sefer kendini calismaya da zorunlu hisseder.

Kardeşim Pazar günü eşyalarından bir kısmını toplayı bir apart otele çıktı bir kız arkadaşı ile.Ben de babamı arayıp durumu anlattım.Bir sürü ev buldum ve babma telefonlarını verdim.Zaten babamla biraraya gelip konuşmuşlar.Aslında babm ona bu hafta için de bizde kalmasını , ona ev bulacağını söylemişse de kardeşim babama bizim ona git dediğimizi söylemiş.Çünkü kaldığı apart çok kötü bir yerdeymiş.
Neyse evini bulsun çıksın da.
Azeri kızı bilmiyorum .ılk gün çok kötü hissettim ama şimdi daha iyiyim sanki.ınsan yine de çok üzülüyor tabi.Ama bu işin en iyi yanı , belki de tek iyi yanı,babamla biraraya gelip konuşmaları en azından.Ben eve çıktığımda kimse bana yardımcı olmamıştı.En azından onun kirasını karşılayacak biri var.

kardeşinin yasını bilmiyorum ama olgunlasmamıs insanlarda böyle dik kafalılık gibi sorunlar cıkıyor malesefki insan ner yardan gecebilir ne serden değilmi ama bana sorarsan kardeşin kendini yanlız hissediyor elinden gelen özveriyi göster biraz sabret kapa kulaklarını onun büyüğüsün ve bence onunu sana ihtiyacı var ben 20 yasındayım ve evliyim 18 yasında bi kız kardeşim var böle bi sorun yasasam kız kardeşimden vazgecyi göze alamazdım canım allah kolaylık versin

Kardestir....Candir, Kandir....insan üzülüyor tabiki fakat hersey bir yere kadardir arkadasim.:nazar:

17 degil 27 yasinda bir insan bu....herseyin farkinda ve gayet iyi idrak edebiliyor....birakin kendi ayaklarinin üzerinde dursun, sorumluluk neymis ögrensin..:kahve:

Siz ona kucak actikca her seferinde aynisini yapacak, nasil olsa yardim eden birileri var deyip bosverecek hayatina....yapmayin....bakin nasil adam oluyor...:hulya:

Yazdıklarını okurken nedense üvey annenin pek bir suçu olmadığını hissettim.
Senin öz be öz kardeşinken seni çileden çıkardığına göre üvey annen ne dese haklı bence.
Aslında sen yanlış bir şey yapmamışsın. Arada bir de eşin var. Aileni düşünmek zorundasın tabii.
Hiç pişmanlık duyma. Kardeşin de bazı şeyleri öğrenmeli. Hem evinde kalıp hem de sana böyle davranamaz.
Üzme sen kendini...

kendini suçlamaktan vazgeç sen nasıl tek başına ayaklarının üzerinde durmayı başardıysan oda başarmalı burnu sürçsün biraz

27 yaşına gelmiş, 30una merdiven dayamış bir insan çok afedersin ama eşşek gibi kendi ayakları üzerinde durmak zorundadır.

Senin kardeşin alışmış rahata, hiçbirşey umuru değil. evlenene kadar siz bakamazsınız ya. hiç mi arkadaşı yok. bulsun bir iki kişi çıksın ayrı eve. işi de varmış. bence açık açık söyle. sen bu kadar fedakarlık yapacaksın sonra takdir mi göreceksin? şimdi bile görmüyorsun baksana kardeşinin tavırlarına.
ona bir süre ver bence kendini düzeltiyorsa düzeltsin, yoksa sonuçlarına katlansın. 10 yaşında çocuk değl ya bakıma muhtaç olsun. sen onun keyfi için eşinle mi aranı bozacaksın.

edit: eve çıkmış bile şimdi okudum. iyi olmuş hiç üzme kendini rahatına bak.

Son düzenleme:
hiç üzme kendini koca kız kendi ayakları üzerinde durmasını bilecek.
evden ayrıldığı iyi olmuş. eşinle huzursuz olacaksın. bir evin kuralları vardır. uymak zorunda.
ama ayrı evde diye kontrolü de bırakmayın. baban da ilgilensin.

X