KIZLAR 5 HAFTALIK HAMİLEYİM BETA ARTIŞIM NASIL ÇOK ENDİŞELİYİM :(

guz85

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2021
9
1
29
Herkese Merhaba,
14 Nisanda 1985 beta değeri ile hamile olduğumu öğrendim 2 gün sonra pazartesi günü kontrol için gittiğimde bebeğin kesesini çok şükür gördük ama kalp atışı için haftaya gelmemi söyledi. Kan vermek istedim ama keseyi gördük gerek yok dedi
Benim içim pek rahat etmedi Bugun yani 14 nisandan 5 gün sonra başka hastane acilinde kan verdim değerim 6330 çıktı
Kızlar iki günde iki katı artmamış görünüyor şuan tam 5 haftalık gebeyim.
Değerlerimi yorumlarmısınız çok kafaya taktım çok stres yaptım elimde değil
Kanamam yok çok şükür ama boş gebelik olmasından ve düşük yapmaktan korkuyorum.

14 Nisan 1985 Beta HCG
19 Nisan 6330 Beta HCG

esrasogan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2021
9
3
21
seninki dörde katlanmış buda normal bir durum bence. bu dönemde hiçbir şeyi kafaya takma. bir sorun olsaydı zaten doktorun sana söylerdi. stresten uzak dur:)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 162 cm. Başlangıç Kilom :73 Kg. Şimdiki Kilom :70 Kg.

Snsehn

Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2021
115
56
36
Nasıl Nisan yani anlamadım.
Beta normal 5gunde

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-02-2022

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 122 gün kaldı.

Bebeğinizin solunum sistemi henüz tam olgunlaşmış durumda değil. Bebeğinizin akciğerlerinin oksijeni tutup, kan dolaşımına aktarabilmesi ve dolaşım sisteminden gelen korbondioksiti nefes yoluyla dışarı atabilmesi için daha çok gelişmeye ihtiyacı var. Rahminiz büyüdükçe, rahminizi destekleyen kas ve bağların gerilmesinden dolayı karnınızın alt kısmında ağrılar hissedebilirsiniz. Bebeğinizin kalp atışları kuvvetleniyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

astala85

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
81
35
Herkese Merhaba,
14 Nisanda 1985 beta değeri ile hamile olduğumu öğrendim 2 gün sonra pazartesi günü kontrol için gittiğimde bebeğin kesesini çok şükür gördük ama kalp atışı için haftaya gelmemi söyledi. Kan vermek istedim ama keseyi gördük gerek yok dedi
Benim içim pek rahat etmedi Bugun yani 14 nisandan 5 gün sonra başka hastane acilinde kan verdim değerim 6330 çıktı

14 Nisan 1985 Beta HCG
19 Nisan 6330 Beta HCG
Düzeltiyorum 14 ağustosta yanlış yazmışım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-04-2022

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 175 gün kaldı.

Bebeğinizin gelişiminin bu noktasında bacak ve ayaklarında dikkat cekici bir hareketlilik vardır. Tekme atabilir, ayaklarını içe dışa döndürebilir. Önümüzdeki 3-4 hafta içinde alt karın, kalça, uyluk ve göğüslerinizde hızlı gerilme sebebiyle çatlaklar görülebilir. Çatlaklar ilk başlarda kırmızımsı veya mavimsi bir halde iken ilerleyen zamanlarda gümüş-beyaz renge dönüşür.Bazı kadınlar hamilelik sırasında karpal tünel sendromu yaşarlar. Eğer ellerinizde ve bileklerinizde kas ağrıları yaşarsanız doktorunuzla konuşun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

burcusami

Cennet Kuşum Elifim, Icimde Büyüyen Minik Oglum
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2015
9.057
11.536
32
Keseyi gördükten sonra neden hala beta baktırdın ki gerek yok artık

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-02-2022

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 113 gün kaldı.

Bebeğinizin duyduğu bazı sesler şunlardır; kalp atışınız, konuşurken sesinizin yankılanması, nefes alırken havanın ciğerlerinize dolup boşalırken çıkardığı sesler, mide ve bağırsaklarınızdan gelen sesler. Bebeğinizin kalp atış sesi yükseldikçe, bebeğinizin kalp atışlarını, siz yoga pozisyonundayken, göbeğinize kulağını dayıyan bir kişi rahatlıkla duyabilir. Sizde bir steteskop kullanarak bebeğinizin kalp atışının güçlü sesini duyabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Sajenmiok1903

Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2021
76
103
26
Herkese Merhaba,

14 Nisan 1985 Beta HCG
19 Nisan 6330 Beta HCG
Kese görülmusse beta baktirmaya gerek yok ki gereksiz endişe içindesin

astala85

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
81
35
İkinci üyelik yasak normalde ama. Siz farkında olmadan ikinci uyeliginizle cevap yazmışsınız galiba.
İkinci üyelik değil aslında diğerinin şifresini unuttum sadece bilgisayarımdan giriş yapabiliyorum orda otomatik girişte bilgisyarımda işyerinde olduğu için ordan giremedim bu sayfayıda kardeşim için açmştık bilgisyarım yanımda olmadığı için telden girip burdan da bakıyorım :)

Bebeğinizin gelişiminin bu noktasında bacak ve ayaklarında dikkat cekici bir hareketlilik vardır. Tekme atabilir, ayaklarını içe dışa döndürebilir. Önümüzdeki 3-4 hafta içinde alt karın, kalça, uyluk ve göğüslerinizde hızlı gerilme sebebiyle çatlaklar görülebilir. Çatlaklar ilk başlarda kırmızımsı veya mavimsi bir halde iken ilerleyen zamanlarda gümüş-beyaz renge dönüşür.Bazı kadınlar hamilelik sırasında karpal tünel sendromu yaşarlar. Eğer ellerinizde ve bileklerinizde kas ağrıları yaşarsanız doktorunuzla konuşun.

astala85

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
81
35
Keseyi gördükten sonra neden hala beta baktırdın ki gerek yok artık
Sağlıklı ilerledimi diye endişe duydum ama kendimi daha çok sttese sokmaktan başka bir işe yaramadı çok haklısın keşke baktırmasaydım

burcusami

Cennet Kuşum Elifim, Icimde Büyüyen Minik Oglum
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2015
9.057
11.536
32
Sağlıklı ilerledimi diye endişe duydum ama kendimi daha çok sttese sokmaktan başka bir işe yaramadı çok haklısın keşke baktırmasaydım
Bencede şuan anlamı yok sırada kalp atisi var

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-02-2022

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 113 gün kaldı.

Bebeğinizin duyduğu bazı sesler şunlardır; kalp atışınız, konuşurken sesinizin yankılanması, nefes alırken havanın ciğerlerinize dolup boşalırken çıkardığı sesler, mide ve bağırsaklarınızdan gelen sesler. Bebeğinizin kalp atış sesi yükseldikçe, bebeğinizin kalp atışlarını, siz yoga pozisyonundayken, göbeğinize kulağını dayıyan bir kişi rahatlıkla duyabilir. Sizde bir steteskop kullanarak bebeğinizin kalp atışının güçlü sesini duyabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)