Kızlar acil yardım edin lütfen, femaradan sonra yumurta çatlamayabilir mi?

Azra0618

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2018
225
124
25
Canm bende femara kullandım 4 gün önce yumurtam çatladı ama şiddetli kasik agrisi yaşıyorum hala oturup kalkarken özellikle femara etkisi böyle sürüyor mu ki
Evet kızlar ben yumurtlama gununde ondan 3 gün sonra kasık ağrıları çektim göğüs hassasiyeti çektim cok

narinal

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2020
624
1.076
42
Gelişen sağlıklı her yumurta çatlar bu iğneyi yapmalarının sebebi tam olarak çatlama zamanını ayarlamakmış. Yani ne zaman çatlayacak diye sürekli ilişki halinde olup gerilmeyelim ya da kaçırmayalım diye. Çatlatma iğnesi olduktan 36 saat sonra yumurta çatlıyor yani nokta atış. O zaman ilişki diyorlar eğer buna rağmen hamilelik olmadıysa 2 sebebi varmış. Ya sperm kalitesi sayısı hızı o an uygun değil ya da o yumurta döllenecek kalitede değil

semradurak45

Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
68
33
23
Kızlar normalde yumurtlama günüm adetin 19.günü genelde. Test yapıyorum 18 19.günde yumurtluyordum. Bu ay ilk defa femara kullandım, 13.gün kontrole gittim bir yumurtam 21mm olmuş dedi doktor. Çatlatma iğnesi vermedi, 21.gün kontrole çağırdı. Bugün 15.gün yumurtam hala çatlamadı, internette yumurta günde 2mm büyüyebilir diye okudum ama şimdi anlayamıyorum bu yumurta ya çok büyürse ne oluyor? Yani 19.günde çatlama olursa yumurta o zaman çok büyümüş olmuyor mu? Bu iyi bişey mi kötü bişey mi sizce? Yumurta kalitesi için bir kür kullanıyordum. Bu kürü bıraksam mı sizce? Kafam çok karıştı yumurta çok büyür de çatlamazsa kist mi oluyor? Ay allah rızası için bilgili biri yardım etsin bana lütfen
Benim bildiğim 18 mm le 30 mm arası çatlatma iğnesi yaptırıyorlar doktorum öyle söylemişti