Kızlar akıl verin

nursel2608

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2021
1.077
1.352
Kızlar sorun kalmadı herkese teşekkür ederim sonradan görenler için söylüyorum.

Herkese selam öncelikle 8+5 hamileyim kayınvalidem daha öncesinde kalp ameliyatı, anjiyo oldu kısacası rahatsız bugün de bacağı tutmuyormuş haftalardır zaten söylüyordu ağrıyor diye eşim ve kaynım hastaneye götürdüler. Ben kv anjiyo olduğunda hastane de kaldım hastane çıkışı evime aldım 2 kez bu arada daha yeni 1 senelik evliyim. Şimdi kv normalde görümcemin çocuklarına bakıyor 3 tane çocukları var 1-3-5 yaşlarında daha küçükler yani. Ben değil ama eşim defalarca bakma artık yeter sen hastasın yazlığa taşının (yazlık bizim) bende eşime söyledim gitsinler orda yaşasınlar falan diye konuyu anlayın diye detay veriyorum. Benim annem 1,5 sene önce vefat etti bu arada. Ben kendi anneme nasıl yapılmasını istiyorsam kv hep öyle davrandım herşeyde koştum. Görümcemle kapı komşusuyuz. Şimdi gelelim asıl soruma ben eşime dedim ki annen kötüyse bize getir bizde kalsın kendini iyi hissedene kadar ama ablan 3 çocuğu bize bırakmasın çaresine baksın 3 çocukla saatlerce uğraşamam ben dedim eşim de bakarız dedi. Görümcem sağlık çalışanı daha yeni tatilden çıktı izin alabileceğini zannetmiyorum eşi de pandemiden dolayı yeni işe başladı o da izin alamaz şimdi bu durumda kv bende kalırsa ben 3 çocuğu kesinlikle istemiyorum zaten sürekli uyku halindeyim eşimin beni anlayacağını biliyorum o da istemez zaten ama görümcem eşime değil yüksek ihtimal bana söyler veya çat kapı getirir diye çekiniyorum böyle bir durum olursa kalp kırmadan istemediğimi nasıl söylerim bi akıl verin bana.

Son düzenleme:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-03-2022

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 148 gün kaldı.

Verniks bebeğinizin vücudu üzerinde oluşmaya başladı. Göğüslerinizde olan değişikliklerin yanında alnınızda ve yüzünüzün yanlarında lekelenme pigmentasyonu olabilir. Bu pigmantasyonlar genellikle doğumdan sonra geçerler. Anneler dişlerinizi fırçalarken diş eti kanaması yaşayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

nursel2608

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2021
1.077
1.352

Verniks bebeğinizin vücudu üzerinde oluşmaya başladı. Göğüslerinizde olan değişikliklerin yanında alnınızda ve yüzünüzün yanlarında lekelenme pigmentasyonu olabilir. Bu pigmantasyonlar genellikle doğumdan sonra geçerler. Anneler dişlerinizi fırçalarken diş eti kanaması yaşayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

nursel2608

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2021
1.077
1.352
Akıl verilecek bir durum yok ki. Bakamam diyeceksiniz. Verilecek tek akıl bu. Neyden utanacaksınız? Versinler kreşe. Çocuk yaparken kaynananıza mı güvendiler , size mi?
Kaynanama güvendikleri kesin çünkü hep o bakıyor çocuklara tatile giderken bile kv yanlarında götürüyorlar. Şimdi kv sende çocuklar burda dursun annem bakar derse diye çekiniyorum. Yani mesafeliyim hep görümceme karşı ama ilk kez olacağı için nasıl bir tepki vermem gerektiğini bilmiyorum ama kesinlikle istemiyorum ve bakmam

PembeAnkaKusu

Hope and Luck 🌸🍀 Twins loading… 🐣
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2020
2.808
3.425
O sana emrivaki yapmadan arayıp ben de çok kötüyüm bu ara kolumu kaldıramıyorum tansiyonum düşüyor eğilip kalkamıyorum falan diye durumunu anlat. Ee annem de bizde kalcak o da bakamıcak durumda sen çocukları kime bırakcaksın de. Şimdiden düşünsün bir şey 🤷🏼‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-03-2022

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 132 gün kaldı.

Bu hafta bebeğinizin beyni hızla büyümeye başlayacak ve bu büyüme bebeğiniz 5 yaşına gelene kadar devam edecek. Bebeğiniz dış seslerden veya hareketlerden dolayı canlılık gösterebilir. Ani yüksek sesler, yüksek sesli müzik, araba ya da çamaşır makinesi titreşimleri bebeğinizin harekete geçmesine sebep olabilir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 17-19 cm aralığında ve ağırlığı yaklaşık 350-400 gr civarındadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

nursel2608

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2021
1.077
1.352
Bakıcı tutsunlar bir zahmet ya kadın rahatsız bir de üç çocuğunu baktırıyor. Tek diyeceğiniz istemiyorum bitti nokta.
Eşim söyledi ilk kalp ameliyatı olduğunda üstelik o zaman 2 çocuk vardı bakıcıya güvenemem demiş biz daha sevgiliydik o dönem. Tabi eşimden kötüsü olmadı o zamanlar

nursel2608

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2021
1.077
1.352
O sana emrivaki yapmadan arayıp ben de çok kötüyüm bu ara kolumu kaldıramıyorum tansiyonum düşüyor eğilip kalkamıyorum falan diye durumunu anlat. Ee annem de bizde kalcak o da bakamıcak durumda sen çocukları kime bırakcaksın de. Şimdiden düşünsün bir şey 🤷🏼‍♀️
Olursa böyle bir durum bugün olur sürekli uyku halinde olduğumu biliyorlar zaten ama görümcemle öyle bir samimiyetim yok hani böyle şeyleri arayıp sormadım hiç veya kendimi kötü hissettiğimde hiç söylememişimdir kv bende kalacağı da şuan için belli değil zaten sanırım direkt olmaz istemiyorum diyeceğim

-Rosa-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2021
1.285
5.872
Riskli durumda olmadığımı biliyorlar :KK43:
Bir anda riskli olduğu ortaya çıksın. Doktorunuz size istirahat tavsiye etmiş olsun. Doktorunuzu arayıp soracak halleri yok ya.
Hem riskli olmasa, hamile olmasanız bile görümcenizin üç çocuğuna bakma zorunluluğunuz yok. Kimse kimseye güvenerek çocuk yapmamalı. Ki kendisi hesap etmiş olmalı, annesi operasyon geçirmiş. O kadının zaten çocuk bakamayacağı ortada. Şu durumda yeni bir çözüm düşünmek zorunda. Ama bu yeni çözüm kardeşinin eşi olmamalı.
Kendi kayınvalidesinden rica edecek ya da bakıcı tutacak. Onu da siz düşünecek değilsiniz.

nursel2608

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2021
1.077
1.352
Çocuklarının sorumluluğunu alamayacağınızı söyleyin. Parasına kıyıp bakıcı tutsun hanımefendi.
:) Bakıcıya güvenemem demiş daha 2 çocuk varken yani ben asla kabul etmeyi düşünmüyorum isteyen istediğini söylesin

nursel2608

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2021
1.077
1.352
Bir anda riskli olduğu ortaya çıksın. Doktorunuz size istirahat tavsiye etmiş olsun. Doktorunuzu arayıp soracak halleri yok ya.
Hem riskli olmasa, hamile olmasanız bile görümcenizin üç çocuğuna bakma zorunluluğunuz yok. Kimse kimseye güvenerek çocuk yapmamalı. Ki kendisi hesap etmiş olmalı, annesi operasyon geçirmiş. O kadının zaten çocuk bakamayacağı ortada. Şu durumda yeni bir çözüm düşünmek zorunda. Ama bu yeni çözüm kardeşinin eşi olmamalı.
Kendi kayınvalidesinden rica edecek ya da bakıcı tutacak. Onu siz düşünecek değilsiniz.
Kendi kv hasta o da bakamaz. Yani yalan söylemek istemiyorum sanırım direkt olmaz istemiyorum zaten hamileyim diyeceğim veya eşime söyleteceğim. Hesap etmiş olsa 3. Çocuğu yapmazdı bakan var şuanlık kafasında sanırım

nursel2608

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2021
1.077
1.352
Ben olsam, hiç bir mazeret öne sürmeden, çocuklara bakamayacağımı söylerim. Çok dert ederse kayinvalide de gelmesin. İnsanları bu kadar da hoş tutmak için uğraşmayın, canınıza yazık. Bak oturmuş, bunu düşünüyorsunuz.
Kv ortada bırakmak istemiyorum gerçekten o kadına çok üzülüyorum. Ama dediğiniz gibi mazeret öne sürmeden direkt istemiyorum diyeceğim