Kızlar akıl verin

Yok daha neler!
Sakın kabul etmeyın. Herkes basının caresıne baksın . Kv gelmek ısterse de gelsın tek olarak. Kötü durumdaysa

Ama kv kötu durumda degılse bence o da gelmesın

Yok daha neler!
Sakın kabul etmeyın. Herkes basının caresıne baksın . Kv gelmek ısterse de gelsın tek olarak. Kötü durumdaysa

Ama kv kötu durumda degılse bence o da gelmesın
Şuan iyi durumda çok şükür gelmedi zaten görümcem bakıcı arıyor o bulunca belki kayınvalidemi alırız şekerine dikkat etmiyor düzenlenmesi gerekiyor çünkü

Hanımefendi konuyu tam olarak nasıl okudunuz da nasıl yorumladınız anlayamadım. Sizi ilgilendirmez müdahil olup olmamam hasta olunca o kadına ben bakıyorum sonuçta. Bugüne kadar hasta kadına çocuk baktırıyorlar diye ağzımı açıp kimseye bir şey demedim beni alakadar etmez. Çocukları ne yaparsa yapsın diyeceğim tabiki ben mi doğurdum ? Benim çocuğum mu ? Ben neden bakayım ? Eşim bana artık annem çocuklara bakmayacak dedi hastane de doktor yürümek yok çok fazla demiş. Bende eşime annen kötüyse bize getir bizde kalsın dedim. Bunda ne gibi bir art niyet olabilir ? Kaynanam çocuklara bakacam deseydi hayıır olamaz bakamazsın diyeceğimi falan mı düşündünüz ? Ben şimdiye kadar kimseye bir şey demedim. Hastalık konusu olduğu zaman eşim, kaynım ve ben koşturduk. Şuan hamile olduğum için hastane işlerine ben koşturamıyorum, dolayısıyla bize gelsin perhiz yaptırırım, şekerini tansiyonunu düzenli ölçerim dedim. Ayrıca ben kayınvalidemi evime alacağım diye çocukları bana gönderme gibi bir lüksü yok. Öyle bir şey olsaydı kabul etmezdim. Ev bizim evimiz buna da hakkım var 3 çocuk olacak ve küçükler, kayınvalidem bakamayacak durumda ben bakacam, kayınvalideme de bakacam, ev işi yemek yapacam üstüne bir de hamileyim pardon yetmez bütün sülaleyi toplayayım ben o zaman madem. Kaç kez yazdım yine yazıyorum kayınvalidem şuanlık bizde kalmıyor, çocuklara da bakmıyor, görümcem de bakıcı arıyor.

Ben çocukları alın bakın demedim ki bana nasıl bakıcam diyorsunuz..ben illa annene bakıcam ilgilenicem ama çocukları da istemem görümcem naparsa yapsın bakıcıya versin diyorsunuz bunun kararını siz veremezsiniz diyorum karşı tarafta da kızı var siz niye ben bakarım da bakıcıta versin diye ana kız arasına giriyorsunuz kaynananızın dili var söyler ya da eşinizin..siz,teklif etmişsiniz görümcenizde çocuklar sizde bakılsın dememiş..belki bakıcı tutar annemde başlarında dursun der ben alayım bakayım o bakıcı tutsun demek sizin düşünceniz oluyor görümce alınabilir eşiniz konuşsun kardeşiyle

Ben çocukları alın bakın demedim ki bana nasıl bakıcam diyorsunuz..ben illa annene bakıcam ilgilenicem ama çocukları da istemem görümcem naparsa yapsın bakıcıya versin diyorsunuz bunun kararını siz veremezsiniz diyorum karşı tarafta da kızı var siz niye ben bakarım da bakıcıta versin diye ana kız arasına giriyorsunuz kaynananızın dili var söyler ya da eşinizin..siz,teklif etmişsiniz görümcenizde çocuklar sizde bakılsın dememiş..belki bakıcı tutar annemde başlarında dursun der ben alayım bakayım o bakıcı tutsun demek sizin düşünceniz oluyor görümce alınabilir eşiniz konuşsun kardeşiyle
Hanımefendi bu benim düşüncem ben kalkıp görümceme söylemedim eşime söyledim. Ayrıca görümcem, kaynanam daha önce bypass ameliyatı olduğunda da defalarca hastaneye yattıktan sonra da kaynanamı evine almadı bakmadı. Anjiyo oldu hastane de ben kaldım, hastane çıkışı görümcem kendisi arayıp bana annem sende kalsa sorun olur mu dedi. Benim burda fikir alma sebebim görümcem bana gelip çocuklara bakar mısın derse veya çocukları bana gönderirse nasıl uygun dille hayır derim buydu yani siz almışsınız çevirmişsiniz. Görümcemin kaynanamı alıp bakmayacağını herkes biliyor eşim de biliyor. Kaynanam şuan evinde niye demiyor anne gel ben sana bakarım diye ? Tanımadığınız için rahat konuşuyorsunuz ama bypass ameliyatı olalı 3 sene olcak bu zamana kadar düşünmesi gerekirdi. Ben insanlık görevimi yapıp evime çağırdım. Ben kalkıp kaynanama sen gel ama çocuklar gelmeyecek demedim. Ben sadece eşime söyledim annen eğer gelirse ablan çocukları göndermesin dedim bu kadar. Benim bu süreç içerisinde ne kaynanama bir şey demişliğim var ne de görümceme. Açık açık yazıyor halbuki konum da eşime söylediğim.

Kızlar sorun kalmadı herkese teşekkür ederim sonradan görenler için söylüyorum.

Herkese selam öncelikle 8+5 hamileyim kayınvalidem daha öncesinde kalp ameliyatı, anjiyo oldu kısacası rahatsız bugün de bacağı tutmuyormuş haftalardır zaten söylüyordu ağrıyor diye eşim ve kaynım hastaneye götürdüler. Ben kv anjiyo olduğunda hastane de kaldım hastane çıkışı evime aldım 2 kez bu arada daha yeni 1 senelik evliyim. Şimdi kv normalde görümcemin çocuklarına bakıyor 3 tane çocukları var 1-3-5 yaşlarında daha küçükler yani. Ben değil ama eşim defalarca bakma artık yeter sen hastasın yazlığa taşının (yazlık bizim) bende eşime söyledim gitsinler orda yaşasınlar falan diye konuyu anlayın diye detay veriyorum. Benim annem 1,5 sene önce vefat etti bu arada. Ben kendi anneme nasıl yapılmasını istiyorsam kv hep öyle davrandım herşeyde koştum. Görümcemle kapı komşusuyuz. Şimdi gelelim asıl soruma ben eşime dedim ki annen kötüyse bize getir bizde kalsın kendini iyi hissedene kadar ama ablan 3 çocuğu bize bırakmasın çaresine baksın 3 çocukla saatlerce uğraşamam ben dedim eşim de bakarız dedi. Görümcem sağlık çalışanı daha yeni tatilden çıktı izin alabileceğini zannetmiyorum eşi de pandemiden dolayı yeni işe başladı o da izin alamaz şimdi bu durumda kv bende kalırsa ben 3 çocuğu kesinlikle istemiyorum zaten sürekli uyku halindeyim eşimin beni anlayacağını biliyorum o da istemez zaten ama görümcem eşime değil yüksek ihtimal bana söyler veya çat kapı getirir diye çekiniyorum böyle bir durum olursa kalp kırmadan istemediğimi nasıl söylerim bi akıl verin bana.
Bedava bakıcıya gerek yok.. durumları da iyiymiş anlaşılan binzahmet bakıcı tutsunlar

X