Kızlar bilgilerinize ihtiyacım var bakar mısınız

Glsmmc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2016
644
361
Kızlar evleneli yaklaşık 6 ay oldu ve o günden beri bebek istiyoruz henüz olmadı ben doktora gitmek istiyorum doktordan hangi testleri istemliyim neler sormaliyim ?

Daha cok yeni evlisiniz muhtemelen yasiniz da cok genctir... doktora gittinizde zaten gerekli testleri diz soylemeden yaparlar ama ilk bir yildan once islem yapmazlar genelde

1 yıl olmadan hiç birşey yapmıyorlar canım 6 ay kısa bi süre zaten bekle biraz daha stres yapma

28 yaşındayım çok genç sayilmam bı:)) sorun mu var diye merak ediyorum

28 yaşındayım çok genç sayilmam bı:)) sorun mu var diye merak ediyorum
Cocuk olayi sikintili bir olay kiminde sorun olur ama cat diye hamilr kalir kiminde hic bir sorun olmaz yillarca dener kavusamaz...

Ama 35 yas uzeri degilseniz hic bir doktor 6 aydie cocugum olmuyor diyen birine tedavi uygulamaz. En cok yapacagi hormon tahlilleriniz olur, ultrasonda rahime bakar o kadar. Eger adet duzensizliginiz yoksa onlarda yuksek ihtimalle normal cikacaktir. Bir yildan sonra rahim filmi, sperm ornegi isteyebilirler... yada yumurta takibi yaparlar... ama tavsiyem cocuk kaygisi yasamak en saglam korunma yontemi... cocuk fikrini atin kafanizdan rahat birakin evlilin tadini cikarin gecer hersey goruesunuz

Kızlar evleneli yaklaşık 6 ay oldu ve o günden beri bebek istiyoruz henüz olmadı ben doktora gitmek istiyorum doktordan hangi testleri istemliyim neler sormaliyim ?
hormon testi iste adetliyken 3. günü gidip canım. birde yumurtalarina baktir. tam kan sayımı yaptir. yaşından dolayı bakarlar normalde bir yılın dolmasını bekliyorlar canım. bence bekleme ben 21 de evlendim daha yeni hamilelik yaşıyorum bundan once de kayibim oldu. onu saymazsak bu ilk. yani hiç bekleme .

Cocuk olayi sikintili bir olay kiminde sorun olur ama cat diye hamilr kalir kiminde hic bir sorun olmaz yillarca dener kavusamaz...

Ama 35 yas uzeri degilseniz hic bir doktor 6 aydie cocugum olmuyor diyen birine tedavi uygulamaz. En cok yapacagi hormon tahlilleriniz olur, ultrasonda rahime bakar o kadar. Eger adet duzensizliginiz yoksa onlarda yuksek ihtimalle normal cikacaktir. Bir yildan sonra rahim filmin, sperm ornegi isteyebilirler... yada yumurta takibi yaparlar... ama tavsiyem cocuk kaygisi yasamak en saglam korunma yontemi... cocuk fikrini atin kafanizdan rahat birakin evlilin tadini cikarin gecer hersey goruesunuz
Ne güzel yazmışsıniz çok teşekkür ederim çok haklısınız bugün adet oldum ve çok üzüldüm tepkilerimde buu yüzden :)) birşey daha soracağım evlenmeden önce her ay gününde adet olurdum . Evlendikten sonra 29,33,34,35 günde bir olmaya başladım bu adet düzensizliği midir . Bu arada Rabbim evladınızı size bağışlasın sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah :))

hormon testi iste adetliyken 3. günü gidip canım. birde yumurtalarina baktir. tam kan sayımı yaptir. yaşından dolayı bakarlar normalde bir yılın dolmasını bekliyorlar canım. bence bekleme ben 21 de evlendim daha yeni hamilelik yaşıyorum bundan once de kayibim oldu. onu saymazsak bu ilk. yani hiç bekleme .
Anladım canım bilmiyorum bi biraz bekleyeyim olur inşallah diyorum sonra bı bakıyorum adet olmuşum çok üzülüyorum kafam çok karışık

Ne güzel yazmışsıniz çok teşekkür ederim çok haklısınız bugün adet oldum ve çok üzüldüm tepkilerimde buu yüzden :)) birşey daha soracağım evlenmeden önce her ay gününde adet olurdum . Evlendikten sonra 29,33,34,35 günde bir olmaya başladım bu adet düzensizliği midir . Bu arada Rabbim evladınızı size bağışlasın sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah :))
Canim doktorlar adet dongusu 21 ila 35 gun araligindaysa normal kabul ediyor. Bu aralikta grcikmeler olmasi da normal sayiliyor. Benim gibi 6 ay adet olmadigin surece korkma sakin:)

Şimdiden git bence doktora neden bir yıl bekleyesin ki en azından bir şey olmadığı ortaya çıkar stres yapmazsın hem hormondur ultrasondur çocuk düşünmesen bile zaman zaman baktırman gereken şeyler zaten çocuk düşünmeye başlamadan önce kontrol amaçlı gidiliyor hem doktor folik asit yazar demirin düşükse demir de yazar bence vakit kaybetme adetin ilk 3 günü git

Daha yeni evlisiniz cnm bu stres ne simdiden dusmussun cocuk olmuo diye ben hic takmadim ilk aylar tam 6 sonra kaldim tabi kurtaj oldum neyse bekle biraz daha kimi 8 ay sonra kalio bence sen stres yapma evliliginin tadini çıka r

Eminim ol derse oluverir. Soruların olursa burdan size sorabilir miyim

Git canım doktora hiç erken bir süreç değil.
Bende 6 aylik evliyken gittim doktorum her tahlili yaptı hicte öyle erken filan demedi hatta yumurtlama gunlerimi bildiğim için olması gerekirdi dedi.
Ve sonuç sorun eşimde çıktı.
Boşa geçen 6 ay...
Keşke diyorum ilk aylardan ogrenseydik..
Ama toplumsal baskı daha çok erken amaan oluur ne acelen var..

Gitseniz de dr bazi testleri daha simdiden yapmayabilir. Genel ilk siradan seylere bakablr. Gidince soylersn kadn dogumcular yapcagni yapar zaten. Ama hormnlar bide yumurtlk ultrsnu falan gerkli bence birde smear testi hamile kalmadn once yaptrmn tavsiyem. Benm drum gerek yok dedi Turkiyedeyken. Burda hamile hamile mecburen yaptirdim.

IMG_7649.JPG
Tabiki, ozelden de sorabilirsin burdan da seve seve cevap veririm
Kızlar ben hastaneye gittim tabi dayanamadım :) hormon testleri yapıldı hatta alttan muayene oldum doktor yumurtalıkların çok iyi dedi test sonuçlarım çok iyi çıktı şükür kafam rahatladı açıkcası bugün ovu testi yaptım resimdeki gibi çıktı hangi günleri değerlendirmeliyim :)

Kızlar gecen ay açmıştım bu konuyu bu ay hamile olduğumu öğrendim Rabb'im isteyen herkese nasip etsin .doktora gidip herseyimin normal olduğunu duymak belki beni rahatlatmıştır diye düşünüyorum

X