Kızlar düşünce gücüne inanırmısınız

furdevs

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2009
157
0
40
Ben inanıyorum. Neye çok inandıysam hep oldu. Bunu düşünce gücümle yaptığımı düşünüyorum:)))) Yine düşünce gücü işte. 100 de 100 düşünce gücü diye bir kitap okumuştum çok doğruydu. İnançlarımız, korkularımızla hayatımızı yönlendiriyoruz bence. Sizcede böylemi?

balxixm.

zaman eskiye dönermi...?
Kayıtlı Üye
24 Mart 2008
2.410
4
eskiden bende hep ne istedimse ne hayal kurdumsa gerçekleşirdi.ama şimdi hiç birşeyi demekki çok istemiyorum.çünkü hiçbirşey gerçekleşmiyor ama oğlum hariç tabiki.hayatta en çok iistediğim şeydi:asigim:

mystic

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2009
21
0
ben de çok inanıyorum ama hadi inanayım da olsun demekle de olmuyo, o inanç zaten içten gelmeli.. bunun için de iç huzurun olmalı ve evrenle barışık yaşamalısın. ben bunun için yogaya başladım, bedenimi, zihnimi ve ruhumu eğitmek amacıyla, henüz 2 ders oldu ama işe yarayacağına inanıyorum :)

mystic

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2009
21
0
sonuçta sadece etten ve kemikten oluşan bir madde değiliz.bir enerjimiz ve manyetiğimiz var, mesela ben sinirliyken etrafımdaki bütün elektronik aletler arızalanır, bilgisayarım kitlenir...vs bunlar tesadüf değil.

feyzan eslem

Mağdur bir çocuğa Koruyucu Aile olun.
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2009
744
1.163
Ben de içten istenen şeylerden sonra çevremizi meleklerin kuşattığına, bir sıkıntıda olduğumuzda, çaresiz kaldığımızda bu meleklerin bize yardımcı olduklarına inanıyorum. Kalpten, yalvararak, sürekli tekrar tekrar Allah'tan istediğim şeyler sonrasında o istediğim şeylerle ilgili istediğimden hiç haberi olmayan kişilerden telefon aldığım oldu, ümidimin kesildiği zamanlarda, hayretler içine düşerek o istediğim şeylerin kabul edildiğine çok tanık oldum. Bunların kabul edildiği dönemlerde o isteklerim için çok gözyaşı dökmüş ve kalbim çatlarcasına yakarışta ve duada bulunmuştum...

Meditasyon ve yoga ise benim için kültür fizik ve esneme hareketlerinden başka bir şey ifade edemiyor. Bunlarda söylenen telkin cümleleri ise bana çok uzak gelmişti. Tabiat ana denilen bir olgudan istekte bulunulmasını çok garipsemiştim.

o.m.a.y.r.a

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2008
377
1
kesinlikle inanıyorum..bu konuyla ilgili kitaplar da okudum....

çok ilginç,hoş ve eğlenceli bi konu....

furdevs

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2009
157
0
40
ben de çok inanıyorum ama hadi inanayım da olsun demekle de olmuyo, o inanç zaten içten gelmeli.. bunun için de iç huzurun olmalı ve evrenle barışık yaşamalısın. ben bunun için yogaya başladım, bedenimi, zihnimi ve ruhumu eğitmek amacıyla, henüz 2 ders oldu ama işe yarayacağına inanıyorum :)

Çok haklısın hadi inanayım olsun demekle tabiki olmuyor. Ama gerçekten olumlu düşünüp pozitif bakmak olayları değiştirebiliyor.Ben bunu başarabildiğime inanıyorum. Bir dönem çok kilo almıştım ve ne yapsam veremiyordum. Sonunda psikoloğa da gitme kararı aldım ve psikoloğun bana ilk söylediği şey kilo vermeyi beyninde sıkıntı yaptığın sürece veremezsin olmuştu. Ve gerçekten ben için için hep veremeyeceğime inanmıştım.Birçok insan tıbbi bir sorun olmadığı halde çocuk sahibi olamıyor demişti adam. Ne zamanki beyinlerinden bu saplantıyı attılar o zaman hamileyim diye geldiler bana demişti. Beyin çok güçlü gerçekten ve hiç farkında olmadan neler atıyoruz beynimizin arka taraflarına. BENİM REPLİĞİM ŞU UZUN ZAMANDIR " HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK". Sizin içinde öyle olsun canlarım...

mystic

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2009
21
0
kesinlikle değiştiriyor. bunu zırvalık gibi değerlendirenler var ama önemli olan insanın bir şekilde inanması ve inanarak istemesi, ne şekilde yaptığının önemi yok, temiz bir kalple gerçekten istemek ve sabırlı olmak gerek. sabırsızlanınca umutsuzluğua kapılıp olumsuz düşünebiliyoruz.

MiStiK

Yeditepeli Şehrin Kadını.
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
776
1
33
Malesef inanmıyorum,ama inandıracak birşeyler yaşamış olmayı isterdim...

melekberke

Serseri aşığım.....
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2008
1.346
8
Malesef inanmıyorum,ama inandıracak birşeyler yaşamış olmayı isterdim...

Bende inanmazdım. Ama gerçekten iste.Tüm kalbinle....
Bir dileğim vardı. Sana diyebilirim ki 18 yaşımdan beri.Olması biraz mantık dışıydı.
Biraz zaman aldı ve oldu. Ondan sonra inancım sağlamlaştı. Şimdi kalpten dilediklerim daha çabuk gerçekleşiyor.
Tüm kalbinle ve pozitif düşünerek....sen de dene.
Allah kalbindekileri versin...:Saruboceq:

furdevs

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2009
157
0
40
Korktuğum başıma geldi deriz bazen. İşte korktuk öyle inandık oldu demektir bu aslında. Öyle inanıyorumki ben o yüzden hep olumsuz düşünceleri beynimden atmaya çalışırım hemen.

olgu35

ölümden başkası yalan
Pro Üye
11 Ağustos 2009
3.422
5
% 100 düşünce gücü kitabını bende okumuştum ama bu konuda kesin bir kanıya varabilmiş değilim hala.pozitif düşünerek,tüm kalbimle istediğim şeylerin gerçekleştiğine inanmamı sağlayacak şeylere tez vakitte şahit olmayı diliyorum.Sadece istemek yetmiyor tabi,istediğin şey için emek sarfedeceksin.hem pozitif düşünüp hemde emek sarfettikten sonra istediğin şeye ulaşamadığını görmek..işte mesele bu.ben yaşadıklarımdan dolayı fazla kaderci biriyim galiba.

yoruldum71

Evli, mutlu, çocuklu
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2007
4.295
3
evet bende inanıyorum düşünçelere
gecen düşünçemde eşimle ne güzel artık hiç tartışmıyoruz diye geçirdim
aboooooooo 2 gün küs kaldık tartıştık iyimikaydirigubbakcemile3

realist

Guru
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2006
3.109
122
59
Tek kelime ile inanıyorum.Ve yaşadım da...Ama yaşamak için bir şeye gerçekten inanmak ve onu bütün brnliğinle istemen gerekli...